Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przewody hamulcowe z chin - ostrzeżenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Przewody hamulcowe z chin - ostrzeżenie

    Witajcie,

    chciałem Was poinformować o sytuacji jaka mnie spotkała.
    Kupowałem około rok temu przewody hamulcowe w stalowym oplocie na ali...press. Jakość i wykonanie w ocenie wizualnej wypadło całkiem dobrze. Założyłem wszystkie przewody przed sezonem 2019. Na początku jazda z pewnym niepokojem ale w trakcie sezonu nie było żadnego problemu. Na początku grudnia w czasie jazdy klamka zaczęła robić się miękka i musiałem hamować na kilka razy. Po sprawdzeniu okazało się, że jest mało płynu więc pomyślałem, że hamulce się zapowietrzyły gdyż żadnego wycieku nie stwierdziłem. Zalałem nowy płyn, odpowietrzyłem, przejechałem po garażu, działa... Moto stało cały grudzień. Wczoraj wsiadam, wyjechałem z domu, jedno hamowanie w miarę normalnie następnie klamka miękka jak sprzęgło, lekko przyhamowuje i dalej nic. Oglądam zaciski, pompkę - wycieków brak. Zacząłem oglądać przewody i sprawa się wyjaśniła. Płyn szedł w kolorową otulinę na oplocie i to po długości więc wycieku nie było widać. Z czterech przewodów, które mam stało się tak tylko z jednym i podejrzewam, że winą jest wadliwe zaciśnięcie końcówki ale na razie to tylko domysł. W wolnej chwili planuję zrobić sekcję zwłok. Szczęście w nieszczęściu, że awaria następowała w miarę powoli...

    IMAG3348.jpg

    #2
    Kolega przerabiał xjotkę na scramblera i też takowe sobie założył ale u niego to aż się pociły i było to widać. Jak mawiała moja babcia tanie mięso psi jedzą...
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      pabal napisz proszę jaka była różnica w cenie pomiędzy tym co kupiłeś, a np. Larrsonem

      Komentarz


        #4
        Czizas... komplet przewodów do Hell-a to coś ok 350zł z dożywotnia gwarancją i co najważniejsze, sprawdzonej i najlepszej jakości.
        Życie Wam niemiłe, czy za mało wrażeń macie, że tak ważny element, zamawiacie z ryżu?
        Olej też do silnika lejecie po taniości, roślinny?

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez dex Zobacz posta
          Czizas... komplet przewodów do Hell-a to coś ok 350zł z dożywotnia gwarancją i co najważniejsze, sprawdzonej i najlepszej jakości.
          Życie Wam niemiłe, czy za mało wrażeń macie, że tak ważny element, zamawiacie z ryżu?
          Olej też do silnika lejecie po taniości, roślinny?
          Jak to mówią, chytry dwa razy traci
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Kolega napisał ostrzeżenie, czyt. przyznał się do błędu, chyba nie po to, żeby go obsobaczyć...

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez qbalon Zobacz posta
              pabal napisz proszę jaka była różnica w cenie pomiędzy tym co kupiłeś, a np. Larrsonem
              Przewód o długości 70cm to około 40-50zł.

              Z HELa komplet 3szt rok temu to ok 350-400zł z tego co patrzyłem. Obecnie polskie firmy dorabiają niewiele drożej niż można kupić chińczyki.

              Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
              Kolega napisał ostrzeżenie, czyt. przyznał się do błędu, chyba nie po to, żeby go obsobaczyć...
              Heh, dorosły jestem, jak bym się bał krytyki to bym nie pisał. Nauka kosztuje, przekonałem się, że ten element niestety pomimo, że wygląda bardzo dobrze jakościowo jest słaby chociaż zanim pękł klamka była ciut twardsza i jeździło się dobrze.
              Dużo osób nie zdaje sobie sprawy jak wiele rzeczy, które kupują to te same co na ali tylko odpowiednio droższe w polsce... Ostatnio kupowałem urządzenie elektroniczne na ali - koszt 100zł, na all to samo z wysyłką z polski 200zł.

              Komentarz


                #8
                Tłumaczył mi to ostatnio Chińczyk co sklep u nas ma z różnościami. Jest wyrob chiński-niemiecki, chiński-angielski, chinski-polski oraz chiński-chiński Oni też potrafią robić nieźle ale to wtedy nie kosztuje dwa pięćdziesiąt
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                  Tłumaczył mi to ostatnio Chińczyk co sklep u nas ma z różnościami. Jest wyrob chiński-niemiecki, chiński-angielski, chinski-polski oraz chiński-chiński Oni też potrafią robić nieźle ale to wtedy nie kosztuje dwa pięćdziesiąt
                  To prawda. Pół świata robi w chinach.

                  Ciekawe jest to, że to nie był sprzedawca z najtańszymi przewodami i miał setki pozytywnych opinii wraz ze zdjęciami od klientów...

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez pabal Zobacz posta
                    Ostatnio kupowałem urządzenie elektroniczne na ali - koszt 100zł, na all to samo z wysyłką z polski 200zł.
                    Jak doliczysz chore cło i daninę VAT żeby potem to sprzedać i jeszcze na tym zarobić to już masz odpowiedź. 500+ musi się gdzieś uzbierać przecież.
                    Dlatego wolę dać Polakowi 200 niż żółtemu chińcowi 100.
                    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                    sigpic

                    Komentarz


                      #11
                      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                      Dlatego wolę dać Polakowi 200 niż żółtemu chińcowi 100.
                      Toż przecież Chińczyk i tak swoje 100 dostanie. Skoro to jest to samo g. Co innego gdybyśmy kupowali prawdziwie polski produkt.

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez pabal Zobacz posta
                        Przewód o długości 70cm to około 40-50zł.

                        Z HELa komplet 3szt rok temu to ok 350-400zł z tego co patrzyłem. Obecnie polskie firmy dorabiają niewiele drożej niż można kupić chińczyki.



                        Heh, dorosły jestem, jak bym się bał krytyki to bym nie pisał. Nauka kosztuje, przekonałem się, że ten element niestety pomimo, że wygląda bardzo dobrze jakościowo jest słaby chociaż zanim pękł klamka była ciut twardsza i jeździło się dobrze.
                        Dużo osób nie zdaje sobie sprawy jak wiele rzeczy, które kupują to te same co na ali tylko odpowiednio droższe w polsce... Ostatnio kupowałem urządzenie elektroniczne na ali - koszt 100zł, na all to samo z wysyłką z polski 200zł.
                        Nie zdecydowałbym się aby przyoszczędzać jakieś 2 stów na hamulcach. Pomimo tego, że parę lat mieszkałem w Poznaniu
                        Zbyt mocno przywiązany do życia jestem.

                        A co do kupowania po taniości - jak mi się jakiś gadżet ze sklepu za piątala zepsuje to co najwyżej się wkurzę na swoją chytrość. Ale hamulce?

                        W tym wypadku awaria nie spowodowała ich nagłej utraty. Tyle szczęścia. Nie chcę nawet myśleć co by było, gdyby szlag je trafił na autostradzie w sposób taki że nie byłoby by czym hamować...

                        Komentarz


                          #13
                          Pęknąć to nie pękną tak trzy na raz ale ryzyko, że klamka wyjdzie jak w masło istnieje jak najbardziej. Te 200-300 zł w skali ogólnych wydatków w czasie sezonu to niewiele. Nie warto oszczędzać . Post kolegi wartościowy bo jest ostrzeżeniem i to się chwali .
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez tadzik Zobacz posta
                            Toż przecież Chińczyk i tak swoje 100 dostanie. Skoro to jest to samo g. Co innego gdybyśmy kupowali prawdziwie polski produkt.
                            No tak, może niejasno się wyraziłem. Chodziło mi o Polską produkcję.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #15
                              HEL ma zakład produkcyjny w Polsce, więc poniekąd wspieramy nasze kupując u brytoli

                              Komentarz

                              PracujÄ™...
                              X