Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Kupię kości podnoszące

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zamieszczone przez czapel77 Zobacz posta
    U mnie jest sprawa wzrostu. Mam 200cm i trochę ważę chciałbym zobaczyć na żywo jak to będzie działać. Koszt w sumie zapowiada się niezbyt wielki więc można wypróbować.
    No to już wszystko wiemy, zróbcie listę kto chce jakie i działamy.
    Podeślijcie szkic oryginalnych kości jeszcze.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #17
      Zdjąłem wreszcie:
      IMG_20200417_190557.jpg

      Muszę sprostować fejsbukowe rewelacje, które podałem...
      Rozstaw otworów w oryginalnych kościach to 107 mm.
      IMG_20200417_185001.jpg

      Na tych kościach, w warunkach mojego motocykla, prześwit koła wynosi ok. 2,5 cm.

      Na próbę założyłem dorabiane kości:
      IMG_20200417_185025.jpg

      Rozstaw otworów to 99 mm.

      Po wstępnej przymiarce:
      - prześwit koła ok. 2 mm,
      - wysokość dla mnie idealna,
      - pomiary SAGu do powtórki ze względu na brak baku oraz osoby do pomiaru
      - muszę się na tym przejechać.

      Na razie wstrzymuję się z zamówieniem, ale jak ustalę co i jak, docelowe kości będę chciał w ocynku.
      W wolnej chwili, jak znajdę suwmiarkę, zwymiaruję oryginał.

      Komentarz


        #18
        DogBones_3LD-00.jpg

        DogBones_3LD-00_wym.jpg

        Komentarz


          #19
          Wychodzi na to że ori ma 107 mm rozstaw otworów.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            Rysunek tylko potrzebuję i się ogarnie.
            Opcja obniżająca by mnie interesowała 20-30 mm jeśli nie niesie to różnorakich skutków powodujących następne zmiany, typu obcięcie stopki problem z łańcuchem i itepe.
            I z tym rysunkiem byłby problem bo nie mam pojęcia ile musi być przedłużony ten dogbones

            Komentarz


              #21
              Moim zdaniem, nie jest to poparte żadnym doświadczeniem ani pomiarami, jak zrobimy 117 mm w osi otworów czyli o 10mm dłuższe niż ori to będzie właśnie te 30mm. Ale jak pisałem, nie mam na to żadnych dowodów a jedynie przypuszczenia. W t7 przynajmniej tak to działa.

              Możemy zrobić dwie, o 5 i o 10 mm dłuższe, będziesz miał już całkiem sporo do powiedzenia jako tester
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #22
                Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
                Moim zdaniem, nie jest to poparte żadnym doświadczeniem ani pomiarami, jak zrobimy 117 mm w osi otworów czyli o 10mm dłuższe niż ori to będzie właśnie te 30mm. Ale jak pisałem, nie mam na to żadnych dowodów a jedynie przypuszczenia. W t7 przynajmniej tak to działa.

                Możemy zrobić dwie, o 5 i o 10 mm dłuższe, będziesz miał już całkiem sporo do powiedzenia jako tester
                Eksperymenty medyczne........hmmmmmm, od dziecka marzyłem o tym.
                Spoko mogę przyjąć na klatę i zrobić pomiary dla potomnych. Jak będą zdiełane, daj znać wyślę adres do wysyłki.

                Komentarz


                  #23
                  Ok, dam znać.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    #24
                    Ostatnio obniżaliśmy Yamahę MT 09,rozstaw otworów zwiększony o 5 mm i moto siadło 20 mm.Kawałek blachy kwasowej 5 mm z odpadów z gilotyny i "na piwo" dla ślusarza,który zrobił nowe kości na frezarce.

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez browar Zobacz posta
                      Ostatnio obniżaliśmy Yamahę MT 09,rozstaw otworów zwiększony o 5 mm i moto siadło 20 mm.Kawałek blachy kwasowej 5 mm z odpadów z gilotyny i "na piwo" dla ślusarza,który zrobił nowe kości na frezarce.
                      Myślisz że chłopaki będą więcej chcieli ? Czekolada, uścisk dłoni, pochwała wzrokowa........... to samo przekażą w hurtowni materiału i pracownikowi który to wykona.

                      Ps. Zakładam że jeśli 5mm dłuższe i siada o 20mm to 10mm może obniżyć o 40mm. .......może 8mm przedłużenia zamiast 10mm ?

                      Komentarz


                        #26
                        Jak doczytasz co napisałem wyżej, efekt obniżenia koła z ok. 25mm prześwitu do ok. 2 mm na stopce centralnej osiągnąłe przez zmianę kości ze 107mm na 99mm, czyli 8mm.
                        Tyle na temat geometrii. Reszta to stan i ustawienie amortyzatora.

                        Komentarz


                          #27
                          Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                          Jak doczytasz co napisałem wyżej, efekt obniżenia koła z ok. 25mm prześwitu do ok. 2 mm na stopce centralnej osiągnąłe przez zmianę kości ze 107mm na 99mm, czyli 8mm.
                          Tyle na temat geometrii. Reszta to stan i ustawienie amortyzatora.
                          Pokrętne to , można jaśniej. Co to jest prześwit koła ? Między czym a czym ? Sugerujesz że 8mm przedłużenia kości spowoduje obniżenie o 25mm. Chyba było by ideolo dla mnie. ........nie musiał bym tańczyć na kanapie przy hamowaniu próbując ustalić którą stopę mam postawić na ziemi. Uwierz że jest to mało komfortowe jak jeszcze się okazuje ze koleina jest akurat z tej strony co chcę postawić stopę.

                          Komentarz


                            #28
                            Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                            nie musiał bym tańczyć na kanapie przy hamowaniu próbując ustalić którą stopę mam postawić na ziemi.
                            ;-) jak postawisz lewą, to jak ruszysz?, chyba że na sprzęgle działasz..., jak tu żyć Panie...
                            sigpic

                            Komentarz


                              #29
                              Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                              Uwierz że jest to mało komfortowe jak jeszcze się okazuje ze koleina jest akurat z tej strony co chcę postawić stopę.
                              Wozisz się po wyżynach, a jakbyś wjechał do tej koleiny nie miałbyś żadnego problemu

                              ps1. Prześwit zawsze mierzy się od jezdni/gruntu, więc jeden element zgadywanki masz.
                              ps2. Skoro 8 mm skrócenia kości obniżyło koło o ok. 23 mm, sugeruję, że podobnie będzie z podwyższeniem koła.

                              Komentarz


                                #30
                                Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                                Wozisz się po wyżynach, a jakbyś wjechał do tej koleiny nie miałbyś żadnego problemu

                                ps1. Prześwit zawsze mierzy się od jezdni/gruntu, więc jeden element zgadywanki masz.
                                ps2. Skoro 8 mm skrócenia kości obniżyło koło o ok. 23 mm, sugeruję, że podobnie będzie z podwyższeniem koła.
                                Marcinjunak co Ty na to ?

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X