Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

Kupię kości podnoszące

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Kupię kości podnoszące

    Witajcie,
    jak w temacie. Kupię kości podnoszące motocykl. Na forum było kilka wątków, ale tematy się pourywały kilka lat temu.
    Kilka osób dorabiało, i kogoś kto ma jeszcze możliwość dorobienia, proszę o kontakt.

    Pozdrawiam,
    Jarek

    #2
    Rysunek tylko potrzebuję i się ogarnie.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Wyczytałem, że oryginalny rozstaw otworów to 109mm. Nie wiem ile je skrócić, bo koło chcę obniżyć o ok. 2 cm - max. 3 cm. Niżej będzie koło uniemożliwiało postawienie na centralce... Pomyślę. Policzę. Poczytam. Dzięki za odzew.

      Komentarz


        #4
        Rozstaw otworów 103mm powoduje podniesienie tyłu motocykla o 2,5cm. Wiedza z fejsbuka...
        To jest to, co by mnie interesowało.

        Komentarz


          #5
          Ok, to zmierz średnicę zewnętrzną oryginalnych kości w miejscu śrub, szerokość po środku (przewężenie między śrubami) oraz grubość materiału z jakiego to ma być zrobione.

          Czyli jak na rysunku.
          1.Fi1
          2. Fi2
          3. x
          4. y
          5. z


          Ostatnio edytowany przez marcinjunak; 46.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Dzięki Marcin, zwymiaruję w wolnej chwili. Co ważniejsze, sprawdzę jeszcze SAG jaki mam aktualnie i możliwości regulacyjne amotyzatora.
            Wyprubuję też inne kości, które w międzyczasie zaoferował mi Guliwer. To mogę zrobić najszybciej.
            Jak ustalę docelową długość, poproszę Cię o pomoc.
            Z jakiego matriału mógłbyć je wyciąć? Jak by to wyglądało kosztowo?

            Komentarz


              #7
              Jak już coś ustalicie panowie to ja też jestem zainteresowany podniesieniem Teresy��

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                Dzięki Z jakiego matriału mógłbyć je wyciąć? Jak by to wyglądało kosztowo?
                Jak będę miał już gotowe wymiary to wrzucę na forum rysunki dla potomności, może ktoś będzie sobie chciał później też zrobić coś takiego.


                Materiał 18G2A.
                Ja mogę zrobić 40zł za komplet surowy
                50 za komplet z ocynkiem galwanicznym, żółty albo srebrny.

                Tak wyglądają na żółto klucze do crf1000 które z kolegą Pawłem sprzedajemy w Enduro Parts na fb.




                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz


                  #9
                  Jakby nie było gdzieś stali 18G2A to teraz nazywa się S 355 według nowej normy.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    Jeśli jest możliwość to byłbym chętny na jeden komplet w ocynku

                    Komentarz


                      #11
                      Dla mnie nie ma problemu, prowodyrem jest Lis więc czekam tylko już na jego odzew jaka długość no i szkic do rysunku.
                      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                      sigpic

                      Komentarz


                        #12
                        Też bym się pisał na jeden komplet

                        Komentarz


                          #13
                          Ja też bym chciał, jeśli można. Kiedyś na forum była dyskusja o tym. Pamiętam, że wymieniane były wady takiego rozwiązania (podnoszenia motocykla). Nie pamiętam dokładnie. Chodziło chyba o zwiększenie się dźwigni i w związku z tym stabilności zawieszenia.

                          Komentarz


                            #14
                            Panowie, jak macie swoje założenia do podniesienia tyłu to wymiarujcie i podawajcie. U mnie wszystko trwa... Poza tym, nie ma uniwersalnych kości.
                            Tzn. są oryginalne, ale jeśli ktoś z nas potrzebuje podniesienia to:
                            a) albo ma wybitą sprężynę, lub inną niesprawność amortyzatora i będzie to wtedy tylko rozwiązanie tymczasowe,
                            b) albo ma sprawne zawieszenie, ale jest za wysoki i chce zwyczajnie podnieść tył.
                            W obu przypadkach sprawa jest indywidualna.
                            Ja muszę sprawdzić SAG i wtedy będę wiedział co i jak.
                            Zakładając wątek uważałem, że mam sprawny amortyzator, a teraz wcale nie jestem tego pewien.
                            Na najbliższe miesiące mam zaplanowany przegląd/remont całego wahacza.
                            Pewnie wersja minimum będzie polegała na podniesieniu tyłu i minimalnie przodu.
                            Ale u mnie to potrwa, więc nie czekajcie na mnie.

                            ps.
                            Co do podnoszenia samego tyłu, to mam doświadczenia z FJ, gdzie przez kilka sezonów używałem zawieszenia tylnego z innego modelu. Tył był wyższy. Na centralce koło stało na ziemi, czyli jakieś 3-4cm.
                            Efekt jazdy na tym stricte szosowym motocyklu był taki, że stał się dużo bardziej wrażliwy na doktyk kierownicy. Trzeba było bardzo uważać, trzymać pewniej kierownicę w złożeniu, bo szybciej i łatwiej reagował.
                            Na początku to było bardzo dziwne uczucie. Trochę mnie to męczyło, ale przyzwyczaiłem się. Natomiast, kiedy wróciłem do oryginału, poczułem się dużo pewniej.
                            Więc jeśli podnosimy motocykl, to musimy pamiętać o podniesieniu przedniego zawieszenia i nie przesadzić z wysokością tylnego. Wg mnie ta zmiana geometrii ma większe znaczenie na szosie.
                            Pamiętajmy, że po takim zabiegu może się okazać, że centralka jest za niska, a stopkę boczną trzeba przedłużyć. Więc to jest zabieg bardzo indywidualny.

                            Komentarz


                              #15
                              U mnie jest sprawa wzrostu. Mam 200cm i trochę ważę chciałbym zobaczyć na żywo jak to będzie działać. Koszt w sumie zapowiada się niezbyt wielki więc można wypróbować.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X