Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hamulec tył - problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zacisk od Burgmana 400 K7 prawy przód pasuje praktycznie 1:1 na tył do Tenery. Przerabiałem temat - używany zacisk za 35 zł na alledrogo przyszedł i podmieniłem tylko blaszkę.

    Komentarz


      #32
      Zaczerpnięte z http://secretgarage.pl/lepsze-wrogie...ego-w-tenerze/

      2020-04-10_21-08-36.jpg

      jaki to ma sen? - czy ona nie powinna być z drugiej strony, i czy te małe są dobrze wygięte, w dobrą stronę, chodzi mi o tę blaszkę, jak to w ogóle ma być dokładnie złożone?
      Czy ta blaszka nie powinna być od strony tłoczków, a zagięcia w stronę tłoczków?
      Ostatnio edytowany przez swebo; 5314.
      sigpic

      Komentarz


        #33
        Zamieszczone przez swebo Zobacz posta
        Czy ta blaszka nie powinna być od strony tłoczków, a zagięcia w stronę tłoczków?
        Na pewno od strony tłoczków powinien być sam klocek. Gdyby była ta blaszka, dowolną stroną montowana to klocek stale tarłby o tarczę.

        Jak masz/miałeś zamontowaną?

        Komentarz


          #34
          Wywal ten izolator z blaszkami, w st w zaciskach są same klocki.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #35
            hmmm, sam jestem ciekaw, jak to powinno być zamontowane.
            W serwis widnieją dwa elementy...

            2020-04-11_11-34-42.png
            sigpic

            Komentarz


              #36
              Te przekładki mają w teorii zmniejszać nagrzewanie płynu hamulcowego . Były zakładane fabrycznie ale bez nich układ funkcjonuje jak najbardziej poprawnie. Co ciekawe kiedyś przy 660'tce kupiłem klocki nissina to te plastiki były nowe w pudełku. W żadnej innej marce klocków tego nie było. Być może dlatego,że nissiny szły na pierwszy montaż i w takiej specyfikacji w ASO sprzedawali je dalej. Przy klockach bodajże brembo musiałem je wyciągnąć bo było za ciasno.
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #37
                Klocki kupiłeś z tymi izolatorami?
                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                sigpic

                Komentarz

                Pracuję...
                X