Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Renowacja tłumika i kolektorów (taśma / bandaż termiczny)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Renowacja tłumika i kolektorów (taśma / bandaż termiczny)

    Wymyśliłem sobie odmalowanie tłumika i owinięcie taśmą termiczną kolektorów, no i zacząłem działać. O taśmie / bandażu termicznym czytałem różne opinie, ale sam chciałem zobaczyć jak to wygląda w praktyce. Zacząłem od zdjęcia i pospawania tłumika, bo miał pęknięte mocowanie i przerdzewiał w 2 miejscach.


    IMG_20190310_123604.jpg


    Przy zdejmowaniu blaszanej osłony tłumika odkręcalność śrub 50/50 - połowe urwałem i poszły pod kątówkę, bo wykrętaki się poddawały. Musiałem dospawane nowe nakrętki na powierzchnię tłumika, żeby było w co wkręcić śruby.
    Szlifierka w dłoń i ogień.



    IMG_20190313_151927.jpg


    Do malowania użyłem wysokotemperaturowego lakieru do kominków od Śnieżki kolor czarny, ma być do 700 stopni C. Przy okazji pomalowałem trójkątną osłonę przy podnóżku



    Czas na kolektory. Chciałem je odkręcić żeby owijać na stole, ale śruby tak zapieczone że smarowanie grzanie i takie tam nie pomogły i owijam na moto.




    IMG_20190323_112204.jpg




    Na początku przyłapałem trytytkami, a na koniec metalowe obejmy i mam nadzieje, że będzie się trzymać. W miejscu gdzie jest łączenie kolektorów taśmę dałem podwójnie - inaczej się nie dało, ale wyszło całkiem nieźle.


    IMG_20190323_125017.jpg




    Całość do kupy i zaczyna to jakoś wyglądać.


    IMG_20190323_131243.jpg



    Blaszaną osłonę tłumika przeleciałem polerką - wyszła jak nówka.
    Finalnie tak to wygląda - zobaczymy jak będzie się trzymać farba na tłumiku i taśma termiczna na kolektorach. Wizualnie mi się podoba

    IMG_20190323_145920.jpg

    #2
    Tłumik - ekstra!
    Co do taśmy to doświadczenia moje są takie, że po kilkuset kilometrach zaczyna się pruć/kruszyć i można ją rękoma skubać. Szczególnie przy cylindrach.
    Zresztą po wysłuchaniu historii mojego kumpla i dobrej rady Junaka wywaliłem te taśmy w cholerę. Kumplowi po kilku tysiącach kilometrów wydmuchało tłumik. Dwa razy. Dwa nowe Leo Vince'y. Junak twierdzi (a ja tam się go słucham) że to przez zbyt gorące spaliny wchodzące do tłumika.

    Komentarz

    Pracuję...
    X