Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

po wymianie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] po wymianie oleju

    witam wymieniłem olej na motul 10 w 40 i teraz jak odpale po nocy to kopci na siwo ,
    przed wymianą tego nie było ,

    #2
    Dym z palonego oleju byłby niebieskawy. Jestes pewien że to nie woda z wydechu?

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Jogurt Zobacz posta
      Dym z palonego oleju byłby niebieskawy. Jestes pewien że to nie woda z wydechu?
      Moja XTZ 660 dymi na biało, a pali olej Na rozgrzanym jak się da na obrotach to dymi, więc to na pewno olej.

      - - - Zaktualizowano - - -

      Jaki miałeś wcześniej olej i jaki typ oleju?
      https://t.me/pump_upp

      Komentarz


        #4
        Castrol 10w40 był wcześniej, a przed nim Motul 10w40 i teraz też motul .
        śmierdzi palonym olejem

        Komentarz


          #5
          Ale syntetyk, półsyntetyk, mineralny? 10W40 to tylko parametry lepkości.
          secretgarage.pl

          Komentarz


            #6
            Motul 5000 10w40 syntetyk , a był 5100 10w40 pół syntetyk
            teraz już wszystko jasne tylko teraz zmienić go czy zostawić ?
            IMG_20200328_073744.jpg
            a może zalać mineralny 10w40
            Bez tytułukkk.jpg
            Ostatnio edytowany przez Maryian; 5299.

            Komentarz


              #7
              Zmień na syntetyk 15W50.

              Komentarz


                #8
                Chwila, tego oleju 5000 10w40 nawet nie ma na stronie motula.... jest 5000 ale 10w30 i to dostępny w bańce 1l lub beczkach 60l i 208l... jesteś pewien że to nie jakaś lipa.

                Komentarz


                  #9
                  Faktycznie na stronie motula go nie widać. Jednocześnie jest w sklepach, również w bańce 4l, ale jest wszędzie opisany jako półsyntetyk, a nie syntetyk.
                  secretgarage.pl

                  Komentarz


                    #10
                    olej brałem z inter kars taka hurtownia i ścierwo sprzedaje ?
                    Może jakaś nowość jeszcze sami nie wiedzą
                    a wpisz sobie w Google motul 5000 i jest tego pełno i co lepsze półsyntetyk ?
                    MOTUL 5000 4T

                    Półsyntetyczny olej do silników czterosuwowych. Wykonany z użyciem technologii HC TECH na bazie składników syntetycznych, zapewnia ochronę silnika i skrzyni biegów. Spełnia wymagania JASO MA, antypoślizgowa technologia do mokrych sprzęgieł. Również do układów z katalizatorem.

                    ZASTOSOWANIE: OLEJ SILNIKOWY

                    TYP SILNIKA: 4-SUWOWY

                    JAKOŚĆ: PÓŁSYNTETYCZNY

                    ZAKRES PRODUKTÓW: MOTOCYKLE

                    STANDARDY API: API SG/SH/SJJASO

                    STANDARDY JASO: JASO MA M033MOT096

                    LEPKOŚĆ: 10W40

                    Kod produktu - 104056

                    Pojemność - 4L
                    Ostatnio edytowany przez Maryian; 5299.

                    Komentarz


                      #11
                      Dokładnie tak zrobiłem, szukałem na stronie motula, a potem wpisałem w google. I wszędzie był opisany jako półsyntetyk. Zresztą zawsze mi się kojarzyło, że motule serii 5000 to półsyntetyki a 7000 to pełne syntetyki.

                      Przy okazji moim zdaniem to przechodzenie na minerał bo kopci nie jest lekiem i uważam to za bujde na resorach przy tym jakie mamy dzisiaj oleje. Zresztą jest długi (ok 23 strony aktualnie) temat na temat olejów więc nie będę go tutaj powtarzał: http://www.xtzclub.pl/threads/38-Olej-i-przebieg/page23
                      secretgarage.pl

                      Komentarz


                        #12
                        jutro pójdę tam gdzie go kupiłem i zapytam o co chodzi .
                        a to nalepka z oleju IMG_20200329_085738.jpg

                        Komentarz


                          #13
                          Miałem wcześniej Liqui Moly Street i myślałem, że to syntetyk. W sklepie powiedzieli, że półsyntetyk.

                          A na stronie producenta wygląda to tak:
                          Liqui Moly Street => Baza: technologia syntetyczna (na opakowaniu: Synthese Technologie Motorenol)
                          Natomiast na przykład:
                          Liqui Moly Race => Baza: syntetyczna (na opakowaniu: Vollsynthetisches Mototrenol)

                          Na stronie Motula jako 100% syntetic opisane są tylko oleje serii 7000 natomiast ten 5000 HC jest opisany jako reinforced with synthetic base stocks co sugeruje, że nie jest pełnym syntetykiem.

                          "Lubricant reinforced with HC-TECHŽ Synthetic base stocks to ensure engine protection and improve gears life time."

                          I nie wiadomo w co i komu wierzyć
                          secretgarage.pl

                          Komentarz


                            #14
                            Baza ma drugorzędne znaczenie. Dla naszych motocykli dobry jest olej każdej bazy. Wiadomo, że syntetyczne są lepsze od półsynetycznych i mineralnych. Syntetyki mają lepsze właściwości smarujące, czyszczące, są stabilniejsze temperaturowo, ale są mniej wrażliwe na przeciągnanie okresów wymian. Tu lepiej sprawdzi się minerał, choć parametry ogólnie będzie miał nieco gorsze. Gorsze nie znaczy niewystarczające. Lejemy najlepszy olej na jaki nas stać
                            Jeśli idzie o zużycie oleju przez silnik / czy kopcenie, to:
                            - po dłuższym postoju dym tylko po rozruchu: uszczelniacze zaworowe,
                            - podczas jazdy po odpuszczeniu gazu (hamowanie silniiem): pierścienie.
                            Sytuację nieco poprawia marka oleju i lepkość.
                            Dlatego zaproponowałem 15W50, a markę do wyboru.
                            Osobiście polecam i używam Penrite: https://penrite.sklep.pl/products/ol...0-pao-ester-4l

                            ps. Cena jak za Royal Purple... W ubiegłym roku dałem max. 170zł.
                            Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                            Komentarz


                              #15
                              Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                              Baza ma drugorzędne znaczenie. Dla naszych motocykli dobry jest olej każdej bazy. Wiadomo, że syntetyczne są lepsze od półsynetycznych i mineralnych. Syntetyki mają lepsze właściwości smarujące, czyszczące, są stabilniejsze temperaturowo, ale są mniej wrażliwe na przeciągnanie okresów wymian. Tu lepiej sprawdzi się minerał, choć parametry ogólnie będzie miał nieco gorsze. Gorsze nie znaczy niewystarczające. Lejemy najlepszy olej na jaki nas stać
                              Jeśli idzie o zużycie oleju przez silnik / czy kopcenie, to:
                              - po dłuższym postoju dym tylko po rozruchu: uszczelniacze zaworowe,
                              - podczas jazdy po odpuszczeniu gazu (hamowanie silniiem): pierścienie.
                              Sytuację nieco poprawia marka oleju i lepkość.
                              Dlatego zaproponowałem 15W50, a markę do wyboru.
                              Osobiście polecam i używam Penrite: https://penrite.sklep.pl/products/ol...0-pao-ester-4l

                              ps. Cena jak za Royal Purple... W ubiegłym roku dałem max. 170zł.
                              Lis, dobrze prawi, też przeszedłem jakiś czas temu na 15w50, marki nie pamiętam. A jeśli chodzi o Motula, mówią że dużo podróbek na rynku i osobiście już ich nie używam.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X