Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Spalanie - ile powinna palić Super Tenere XT 1200 Z

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [1200Z] Spalanie - ile powinna palić Super Tenere XT 1200 Z

    Cześć,
    Kupiłem niedawno Super Tenere XT 1200 Z z 2013 r. Moto ma przebieg ok. 40.000 km i jest zaraz po serwisie w Yamaha Kłodzko. W ramach tego serwisu został m.in. wymieniony łańcuch rozrządu oraz została wykonane czyszczenie przepustnic. Gdy kupowałem moto był na nim zamontowany tłumik sportowy REMUS. Gdy po kupnie jechałem do domu ok. 400 km po autostradzie z prędkością ok. 140-160 km zdziwiło mnie spalanie na poziomie ok. 7,5 l/100 km. Kilka dni później pojechałem na piękną krętą drogę w okolicy i pocisnąłem sprzęt po winklach i znowu podobne spalanie. Po powrocie do domu zauważyłem, że tylny błotnik nadtopił się od temperatury spalin, a włąściwie ognia buchającego z tłumika. Serio ognia, ponieważ pręt od stelaża kufrów, który przechodzi w okolicach wydechu był zupełnie opalony z farby.
    Przy jeździe ok. 140 km/h nie udaje mi się zejść poniżej 6,5 l. Raz jak jechałem jak emeryt, to zszedłem do 5,8 l/100km, ale nie przekroczyłem wówczas 120 km/h i odkręcanie manetki było pieszczeniem, a nie przyspieszaniem.
    Moje pytanie do innych użytkowników XT1200Z, jakie u Was jest spalanie i czy mieliście podobne problemy z tłumikami akcesoryjnymi. A może macie pomysł, co może być nie tak u mnie?

    #2
    Na pierwsze pytanie odpowiadam - tak masz racje , dobrze by było się w pierszej kolejności przywitać na forum.
    Co do reszty , tu raczej nie wielu ma Xt1200 , ale może ktoś ci odpowie.
    ale jak opisujesz prędkości i spalanie , to podobnie miałem w Gs1200 i to było to całkiem nieźle, nie wiem na co liczyłeś przy takim klocku skoro lubisz cisnąć i czym jeździłeś wcześniej. Yamaha to nie passat 1.9 tdi który pali 5,2 na autostradzie , jak to wszyscy piszą co sprzedają no chyba że jedzie tą autostradą 80-90

    Komentarz


      #3
      Nie mam , kolega posiada. Pali Ci to całkiem normalnie. To jest spory motocykl , a spalanie które podałeś nie jest jakoś wcale wysokie - takie normalne. Jak przytrzymasz prędkość przy 200 to zobaczysz spore spalanie

      Komentarz


        #4
        JarekL zwraca uwagę na zmianę wydechu, pytanie czy zmieniano mapę pod akcesoryjny wydech? Znajomy ze Zgierza ma xt 1200 i pali mu mniej, mówił mi ze max. 6,5 litra przy szybszych przelotach, ale nie przy 200 Pamiętam u przyjaciela w Triumphu po zmianie na wydech akcesoryjny wydech moto paliło duzo i szło nierówno, podczas zlotu triumpha gdzie byliśmy razem, wgrali mu mapę pod ten wydech i moto zaczęło jeździć i palić normalnie.

        Komentarz


          #5
          Zamieszczone przez Pablo1972 Zobacz posta
          JarekL zwraca uwagę na zmianę wydechu, pytanie czy zmieniano mapę pod akcesoryjny wydech? Znajomy ze Zgierza ma xt 1200 i pali mu mniej, mówił mi ze max. 6,5 litra przy szybszych przelotach, ale nie przy 200 Pamiętam u przyjaciela w Triumphu po zmianie na wydech akcesoryjny wydech moto paliło duzo i szło nierówno, podczas zlotu triumpha gdzie byliśmy razem, wgrali mu mapę pod ten wydech i moto zaczęło jeździć i palić normalnie.
          Też zastanawiałem się nad tym, czy nie należy zmienić mapy zapłonu. Byłem z tym nawet w serwisie Yamaha, ale powiedzieli mi, że XT1200 ma inteligentny system, który sam się uczy dawkowania na podstawie danych zebranych głównie z sondy lambda i nie mają czegoś takiego, jak wgrywanie innych map zapłonu. Na tym akcesoryjnym tłumiku zdziwiło mnie poza spalaniem głównie to, że stopiło mi tylny błotnik i opaliło farbę ze stelaża kufrów. Teraz mam zamontowany już standardowy tłumik, ale spalanie się raczej nei zmniejszyło. Jak czytałem różnego rodzaju testy, to piszą tam, że jest to bardzo oszczędny motocykl i przy spokojnej jeździe powinien palić ok. 4,8 l/100km, a maksymalnie udawało im się zmusić go do spalenia 6,4 l/100 km. Ja w swoim nie mam najmniejszych problemów, żeby spalać 7,2 l/100km, a myślę, że gdybym pogonił go naprawdę ostro, to mógłbym sięgnąc i 10 l

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez JarekL Zobacz posta
            Byłem z tym nawet w serwisie Yamaha, ale powiedzieli mi, że XT1200 ma inteligentny system, który sam się uczy dawkowania na podstawie danych zebranych głównie z sondy lambda i nie mają czegoś takiego, jak wgrywanie innych map zapłonu.

            Uczy się Co to za serwis.
            Nie mają bo producent nie przewidział akcesoryjnego wydechu.

            Jak podjedziesz do obojętnie jakiego profesjonalnego tunera który zakłada inne tłumiki niż oryginalne to od razu ci powie że aby to wszystko dobrze pracowało musi być zmieniona mapa. To że jeździ to nic, będzie jeździć, pytanie tylko jak.
            Nie wierz też w to co ludzie gadają, bo zawsze litr będą mówić mniej.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              #7
              Spalanie całkiem normalne, przy spokojnych przelotach 100-120 pali to ok 6L/100 km.
              Ale ten plastik i rurka stelaża, to już normalne nie jest...
              http://www.przezswiat.eu

              https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

              Komentarz

              Pracuję...
              X