Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

xtz 91' stukanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    xtz 91' stukanie

    witam, silnik po zimowaniu zostal odpalony i na ssnaniu jak jeszcze zimny mocno przegazowany, poziom oleju byl ponizej minimum ale byl olej. teraz z sinika wydobywa sie stukot takie pukanie intensywne ktore nie ustaje powyzej 3 tys obrotow zarowno podczas jazdy jak i na postoju. obstawiam panewke. co Panowie o Tym sadzicie.

    #2
    Wrzuć jakiś dźwięk. To niekoniecznie musi być panewka. Może sworzeń, może klin może wałek. Gdzie słychać najbardziej?
    Zresztą zaraz wysłuchasz co mogłeś popsuć traktując tak silnik. Ludzie się vteraz nudzą to będą Cię grillować. Mnie tam nie rusza. Twój motor
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      motocykl zostal wyjety przez mojego brata z garazu po zimie , podpiol rozrusznik, odpalil na ssaniu i gazował, nie sprawdzil wczesniej oleju, zreszta to malo wazne , ja w kazdym razie nie wiedzialem o tym. zaraz wrzuce dzwiek jak stuka, to ciezki metaliczny dzwiek wydobywajacy sie centralnie z silnika, pojawia sie przy okolo 3,500 obrotow i nie znika wraz z dodawaniem gazu tylko sie wzmaga. strach odpalac

      Komentarz


        #4
        hmm, czekamy na film, a właściwie dźwięk, oby nie PAN-ew... /choć brak oleju by na to właśnie wskazywał 3mam kciuki/
        sigpic

        Komentarz


          #5

          Komentarz


            #6
            Na filmie nic nie słychać.
            Stukanie pojawia się przy schodzeniu z obrotów, doodawaniu gazu, czy utrzymywaniu obr?

            Komentarz


              #7
              Jeździć, obserwować a przede wszystkim zabierać kluczyki z moto.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Dzisiaj postaram sie nagrać lepszy filmik.. Moto tak wali ze strach gazu dodawać. Zanim zaczne rozbierać. To muszę dojsc do siebie bo puki. Co załamka. Moto mam od 9 lat. Chodził jak ta lala...

                Ps. Stukanie a wlasciwie walenie pojawia sie przy wchodzeniu na obroty. Od 3.500 w górę. Eraz ze wzrostem prędkości obrotowej natężenie wzrasta

                Komentarz


                  #9
                  Zanim zabierzesz się do panewek sprawdź kosz sprzęgłowy i ślizgi łańcucha rozrządu , ale nadziei bym dużej nie miał.

                  Komentarz


                    #10
                    Jeśli masz manometr do oleju, to pomiar ciśnienia może dużo powiedzieć bez rozbierania silnika.

                    Polecam lekturę mojego tematu:
                    Ostatnio edytowany przez dex; 407.

                    Komentarz


                      #11
                      Jest prosty sposob by panewke sprawdzić bez rozbierania silnika. Wykrecasz świecę i krecisz walem tak by tłok był trochę za GMP. Nastepnie czymś dość długim musisz mocno krótkim ruchem pchnąć tłok w dół, jak stuknie panewka, jak nie jest nadzieja

                      Komentarz


                        #12
                        Stetoskopem osłuchaj. Na załączonym filmiku nie słychać panewki. Czy hałas zmienia się z temperaturą silnika?
                        Tu są opisane dwie metody sprawdzania panewek, jedna to podana wyżej przez Skotiego: https://www.youtube.com/watch?v=cYBIGFDIdAA

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X