Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Luz na dźwigni biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Luz na dźwigni biegów

    Witam. Jak w temacie. Mam luz przy mocowaniu dźwigni biegów. Nie wiem czy tak ma być, bo nie mam porównania. Tam jest jakaś tulejka czy wystarczy kupić nową dźwignię?

    #2
    Akurat w wczoraj to robiłem. Śrubę przytoczyłem na m10 a w dźwignię pracowałem kolejkę z brązu. Teraz nie ma żadnego luzu.

    Komentarz


      #3
      Pokaż jakieś foto.

      Komentarz


        #4
        Niestety nie robiłem zdjęć. Śruba trzymająca dźwignię zmiany biegów ma średnicę ok. 13mm więc trzeba było przetoczyć ją na 10mm by tuleja miała ścianki 1.5mm. Tuleje wytoczyłem o setkę większą i po wciśnięciu otwór poprawiłem rozwiertakiem nastawionym.

        Komentarz


          #5
          Dzięki, zaskoczyłem już.
          Myślę, że to zrobię kiedyś przy okazji tej przeróbki :
          Dźwignia zmiany biegów.jpg

          Komentarz


            #6
            Tę składaną dźwignię sam dorabiałeś czy są jakieś gotowce? Próbowałem dzisiaj odkręcić dźwignię ale nie chce puścić a boję się zerwać gwint. Można by w sumie jakieś druciarstwo zrobić tymczasowe i np blaszkę z puszki alu podłożyć o ile uda się odkręcić.

            Komentarz


              #7
              Nie robiłem tego, jeszcze. Ale chcę zrobić razem z nową tuleją, czyli poprawą pasowania osi. Natomiast fajnym patentem jest ten talerzyk, który w zamyśle ma zabezpieczyc przed wejściem dźwigni w obudowę alternatora..
              Kiedyś się tym interesowałem i wiele przeróbek na łamane dźwignie to były dźwignie DRek. Również dźwignie hamulcowe

              Komentarz


                #8
                Paweł, jak tam Twój luz na dźwigni po roku pracy?

                Komentarz


                  #9
                  Na razie bez zmian. Luz jest minimalny. Miałem tylko problem ze śruba dźwigni która co jakiś czas się odkręcała. Winowajcą okazał się słaby gwint w obudowie alternatora. Po zastosowaniu tulejki naprawczej problem przestał istnieć.

                  Komentarz


                    #10
                    No to chyba pójdę tą drogą i zamówię dwie tulejki na zapas...

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X