Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wywala olej z wężyka odpowietrzającego ze skrzyni biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Wywala olej z wężyka odpowietrzającego ze skrzyni biegów

    Cześć.
    Robiłem dość duży remont tenery, tj. rozebrałem praktycznie do każdej śrubki. Powymieniałem łożyska, wypiaskowalem i pomalowałem proszkowo ramę, wszystko odejżane powymieniałem. Nie ruszyłem silnika. Miałem mocnego slizga i Moto leżał na lewym boku. Potem dość długo stał. Nie ruszyłem nic przy silniku bo przed glebą wszystko było ok. Poskladalem wszystko i zaczęło mi dmuchać olejem z tego wężyka co idzie ze skrzyni biegów. Nie wiem co się mogło stać i boję się żeby nie była to jakaś gruba sprawa. Wiecie co to może być?
    Pozdrawiam

    #2
    Długo stał?
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Ogólnie stał 1.5 roku, z tym że od czasu do czasu przepalałem go. Przed złożeniem stał nieodpalany pół roku. Potem zanim go odpaliłem to zalalem na kilka dni tloki. Przekrecilem kilka razy korbą, potem wyczyscilem gaźniki, wrzuciłem nowe uszczelki itd, wymieniłem filtry, swiece. Kilka sekund pokrecil i zapalił. Nie stracił mocy, nie kopci, tylko to kapanie. Trochę mnie to martwi

      Komentarz


        #4
        Daj jakieś zdjęcie tego wężyka.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Jaki to motor? W 750 jedyny weżyk jaki kojarze ze skrzyni biegów powinien iść do zbiornika oleju

          Komentarz


            #6
            20200423_230958.jpg 20200423_201134.jpg

            Komentarz


              #7
              No ten wężyk powinien być wpięty w zbiornik oleju. Na górze ma taki mały kruciec właśnie na niego

              Komentarz


                #8
                W takim razie dziękuję. Już poprawiam. W takim razie podczas składania pomyliłem coś. Dzięki!

                Komentarz


                  #9
                  No to już się wyjaśniło
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X