Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łożysko amortyzatora Eeee jee jee jej !

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Łożysko amortyzatora Eeee jee jee jej !

    Czy ktoś na forum wymieniał już to łożysko i może przesłać namiary lub naprowadzić na odpowiedni temat ?
    #!!yYY#!X Pewnie wyobrażasz sobie jakie dźwięki to z siebie wydawało. Coś w tym stylu #!!yYY#!X
    Śruba zostaje...

    IMG_20200503_140527013.jpg

    #2
    ja wymieniałem , i śrubę miałem w podobnym stanie hehehe
    a na co chcesz namiary??
    pół sukcesu już za toba ... masz rozebrane

    Komentarz


      #3
      w wiki masz wymiary łożyska
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Wymiary zew. to 26mm wew. 12mm
        Zastanawiałem się nad zamiennikiem i pojawia się pytanie: Jaki pasuje ?
        Śrubę trzeba dorobić lub kupić coś podobnego. Może ktoś już to przerabiał ?

        Komentarz


          #5
          Coś nie tak masz z tymi wymiarami.

          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Śrubę tokarz mi dorobił na wzór starej. Łożyska nie dobierałem z wymiarów, tylko zawiozłem stare do sklepu i tyle. Z tego co pamiętam to chyba nie było żadnego zamiennika i to jedno kosztowało tyle co reszta łożysk na cały tył.

            Komentarz


              #7
              @marcinjunak
              No dobra niech będzie 25.99mm
              Śrubę zamieniam na imbusową z częścią bez gwintu 40mm lub 47mm i będzie git !
              Dostałem wycenę na łożysko: 27,50 zł netto
              @Pawloo78
              Tak jak pisałeś wymontowanie to połowa sukcesu. Teraz czeka mnie montaż nowego. Czy ktoś robił to na prasie ?
              Zastanawiam się też nad zamontowaniem smarowania.

              Komentarz


                #8
                nie pamiętam teraz dobrze, ale wydaje mi się że to nie jest typowe łozysko obrotowe tylko bardziej tuleja metalowo gumowa czy coś (bardziej wachliwe) moge się mylić , tam nie ma przewidzianego smarowania . smar tylko przy montażu. a krycia/uczeszelnienia sa po to żeby syf i woda nie dostawała się bo na dole łatwo o to. ja nabijałem prze jakieś dopasowane nasadki. śrubę dałem dotoczyć z 45 i na sześciokąt bo imbusowa chyba z tego co pamiętam nie miesciła się (za duży łeb i też dojście kluczem)

                Komentarz


                  #9
                  Nie ma sensu robić smarowniczki. Robiłem to i tak nic tam nie wtłoczysz.

                  Komentarz


                    #10
                    Chyba założę bezobsługowe GXSW 12.26 FLURO.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X