Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Problem z odpalaniem

Junior Member
    Motocykl
    XTZ660

Domyślnie Problem z odpalaniem

Cześć wszystkim,

Od niedawna posiadam XTZ660 95r. 35kW. Motocykl po wykonanym remoncie góry silnika. 33k km na liczniku.

Mam problem z odpalaniem motocykla. Zaczęło się ok. 500 km temu. Próbowałem go odpalić (przypadkowo na zakręconym kraniku paliwa), a następnie z odkręconym - bez skutku. Rozrusznik kręci, ale nie odpala. Sprawdziłem świece, filtr powietrza, wężyk dopływu paliwa do kranika - wszystko ok. Motocykl pojechał na serwis tj. czyszczenie gaźników, wymiana uszczelnień w gaźnikach, czyszczenie zbiornika (który ostatecznie był czysty). XTZ zaczęła normalnie odpalać.

Po przejechaniu ok. 500 km sytuacja podobna, znowu spróbowałem go odpalić zapominając o przekręceniu kranika, później z odkręconym i znowu motocykl nie pali. Świeca ok, akumulator kręci. Paliwo jest.

Macie może jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny?

Z góry dziękuję za pomoc.

Guru Member Avatar piotr13
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S

Domyślnie

W pompie paliwa. Spróbuj przy pełnym zbiorniku paliwa uruchamiać z pominięciem pompy.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

Junior Member

Domyślnie

Pochyl ją mocno na lewo na kilka, kilkanaście sekund. U mnie po dłuższym postoju czasem tak muszę. Nie wiem jaka przyczyna, pewnie regulacja gaźnika.

Junior Member

Domyślnie

Po dłuższym postoju brakuje paliwa w gaznikach , polecam wykonać zabieg z pompą paliwa. Po latach plastikowa membrana ulega zniekształceniu i podczas rozruchu na rozruszniku brakuje tyle podciśnienia jakie jest po odpaleniu motocykla bo zniekształcenie za duże daje opory by membrana pracowała polecam delikatnie zdemontować z pompy plastikową membranę i użyć dwóch blaszek aluminiowych membrana miedzy nie , mocno docisnąć i podgrzać opalarka dość mocno by membrana znowu się zrobiła płaska , trzeba kontrolować by za dużej temperatury nie zastosować , po troszku i nie uda . Polecam

Uprawnienia