Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gaźniki,albo nie wiem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Gaźniki,albo nie wiem

    Witam. Problem polega na tym że jak trzymam rollgaz w jednej pozycji to motocykl nie jedzie płynnie. Najgorzej jest w okolicy środkowych obrotów (4-5). Odniosłem też wrażenie że im dłużej jadę tym jest gorzej. Czasem kichnie. Dodam że spalanie oscyluje w okolicach 9l. Wiem że jest tu wielu zwolenników wymiany gaźników, jednak 2tys, to dla mnie przegięcie. Jakieś rady?

    #2
    Rozbierz, oceń stan, wyczyść, wyreguluj. Naprawdę można zrobić serwis gaznika i nie wydać na to tysięcy, wymienić na nowy zawsze zdążysz.

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez maslak321 Zobacz posta
      Jakieś rady?
      Trzeba było kupić inny motocykl.

      A tak na poważnie, bez serwisu gaźników się nie obejdzie, od Ciebie zależy tylko jak dobry on będzie. Im lepszy czyli im więcej rzeczy do wymiany tym drożej.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Były wstawione zestawy naprawcze (iglice, dysze itp.). Co do spalania to będę jutro rozbierał i regulował poziom. Bardziej mnie martwi ten brak płynności podczas jazdy. Może ktoś miał coś takiego? Stawiałbym na membrany, ale moja wiedza jest malutka.

        Komentarz


          #5
          Spróbuj jak masz jeszcze gaźniki na motocyklu sprawdzić lewe powietrze, ewentualną nieszczelność króćców. Kiedy silnik pracuje psikasz czymś łatwopalnym na króćce, gaźniki...

          Komentarz


            #6
            Taka moja obserwacja po walce z gaźnikami, nieszczelny dolot będzie sprawiać, że motor nie będzie chciał schodzić z obrotów, szarpanie to problem z mieszanką. Może to być kwestia membran, niewłaściwego poziomu paliwa, nieszczelnych już uszczelek pod korpusem z dyszami, wyrobionej dyszy i iglicy czy wyrobionych zaworków ssania. Bez oceny stanu raczej niczego się nie dowiesz. Niczego nie kupuj nim nie rozbierzesz i nie ocenisz stanu. Materiałów w necie na ten temat trochę jest radzę się zapoznać.

            Tak na marginesie, szarpanie przy stałej jeździe może być też efektem wyciągniętego nierówno łańcucha.

            Komentarz


              #7
              Uszczelki, iglice, dysze, zaworki ssania wymienione. Mieszanka jest za bogata bo dymi na czarno i duzo pali. Pytanie: Jak lepiej regulować mieszankę, na pływakach czy na iglicach? Membrany tez prawdopodobnie do wymiany. Pytanie: Jeżeli uda mi się wymienić membrany i ustawić dobrze poziom paliwa to ile mogę zejść na spalaniu? Teraz pali w okolicach 9l/100

              Komentarz


                #8
                Moja po ustawieniu poziomu wg. serwisówki i obniżeniu iglicy o 1 ząbek pali 6.5, wczesniej paliła ponad 8 ale mialem też już zużyte zaworki ssania.

                Mi po serwisie rozkręcił się też korpus z dyszami i pociągnął paliwo dołem, więc sprawdź czy on jest dobrze dokrecony i czy ta fikuśna uszczelka od niego dobrze siedzi.

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez maslak321 Zobacz posta
                  Uszczelki, iglice, dysze, zaworki ssania wymienione. Mieszanka jest za bogata bo dymi na czarno i duzo pali. Pytanie: Jak lepiej regulować mieszankę, na pływakach czy na iglicach? Membrany tez prawdopodobnie do wymiany. Pytanie: Jeżeli uda mi się wymienić membrany i ustawić dobrze poziom paliwa to ile mogę zejść na spalaniu? Teraz pali w okolicach 9l/100
                  Przy sprawnych gaźnikach powinna palić do 6, tutaj półśrodki nie pomogą.

                  Komentarz


                    #10
                    Witam ponownie. Obniżyłem iglicę na ostatni ząbek (przed obniżeniem była na przedostatnim). Po odpaleniu zniknęła czarna chmura z wydechu. Jazdy nie robiłem bo browary leciały przy serwisie. Znajomy mechanik mówi że membrany są ok. Jutro sprawdzę jak jeździ, ale nie wydaje mi się żeby cały ten zabieg miał wpływ na podszarpywanie podczas jazdy na jednostajnych obrotach. Może chociaż spalanie się zmniejszy.

                    Komentarz


                      #11
                      Na zimnym silniku też szarpie?czy może tylko na rozgrzanym???

                      Komentarz


                        #12
                        Wydaje mi się że na rozgrzanym. Zastanawia mnie czy regulator który zaslabo ładuje może mieć związek z tym.

                        Komentarz


                          #13
                          Synchronizację robiłeś ostatnio?
                          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez piotr13 Zobacz posta
                            Synchronizację robiłeś ostatnio?
                            Robiłem. Jest ok.

                            Komentarz


                              #15
                              Na moje oko to zawory do regulacji,miałem dokładnie takie same objawy,na rozgrzanym silniku zawory sie nie domykają i pcha spaliny do gaziorów,zrobilem i od razu przyjemność z jazdy wróciła.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X