Ogłoszenie

Zwiń

Zasady obowiązujące w Giełdzie

W Giełdzie można zamieszczać ogłoszenia TYLKO związane jakkolwiek z XTZ ( z wyjątkiem działu "Inne moto"). Wszystkie ogłoszenia nie spełniające tego warunku będą usuwane przez moderatorów.
Wyjątek stanowi forum "Inne moto".

ZABEZPIECZENIE PRZED SPAMOWANIEM
Aby móc pisać w poszczególnych działach giełdy należy zliczoną minimalną wymaganą liczbę postów:
  • Sprzedam - 10
  • Inne moto - 25
  • Kupię - 5
  • Oddam - 1


EDIT rootolf:

UWAGA:
Sprzedający jest zobowiązany podać cenę przy sprzedawanym przedmiocie. W przypadku braku ceny, ogłoszenie może zostać usunięte.
Jeżeli masz zamiar kupić motocykl od forumowicza zapytaj innych o opinię o tym motocyklu.

Zasady wchodzą w życie z dniem 26.10.2012 r.
Zobacz więcej
See less

[K] Kupię KOSO XR-SR lub podobny licznik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [K] Kupię KOSO XR-SR lub podobny licznik

    Cześć,
    poszukuję takiego urządzenia wieofunkcyjnego - KOSO XR-SR.
    Znam ofertę nowych. Ponieważ temat nie jest super pilny, więc jeśli komuś zalega chętnie rozważę zakup używki, lub innego podobnego licznika.
    Jeśli ktoś, coś... proszę o PW.

    Pozdrawiam,
    Jarek

    #2
    Aktualne.

    Komentarz


      #3
      Jaki licznik elektroniczny fabryczny można zaadaptować do ST?
      Może macie doświadczenia z chińczykami?
      Idzie zima, temat staje się bieżący, żeby zdążyć do wiosny...

      Komentarz


        #4
        U siebie wrzuciłem Acewell. Działa całkiem ok. Tanich chińczyków bym nie montował.

        Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

        Komentarz


          #5
          Acewella biorę pod uwagę, jest tańszy od KOSO.
          Natomiast ostatnio zaczałem się zastanawiać nad jakimś fabrycznym licznikiem Yamahy, np. z MT, YZF, itp. w miarę nowych.
          Są droższe, ale fabryczne. Tylko nie wiem, czy nie będzie kłopotu z podłączeniem.

          Komentarz


            #6
            Nie mam pojęcia jak z adaptacją innych liczników fabrycznych.

            Podłączenie Acewella 7859 zajęło popołudnie. Co prawda podłączałem to w suzuki, ale nie powinno to robić różnicy.

            Po prostu sprawdź sobie czego dokładnie potrzebujesz (rpm, speed, kontrolki etc) i poszukaj na ebay.

            Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

            Komentarz


              #7
              Do Acewella dostałeś schemat, prawda? W fabrycznym trzeba poszukać info, albo rozkminić co od czego.
              Zgłaszałeś zmianę licznika?

              Rozumiem, że niektóre funkcje (np. biegi, 4x4, poziom paliwa) można wyłączyć i nie będą widoczne na wyświetlaczu?
              1339782862_original_1.jpg
              Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

              Komentarz


                #8
                Schemat był na stronie producenta.

                Zgłoszenie zmiany kosztuje 50 złotych. Zgłaszasz na stacji diagnostycznej chociaż to całe zgłoszenie to papierowy przepis. W teorii wystarczy na nowym ustawić przebieg wyższy niż na starym.

                Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

                Komentarz


                  #9
                  Dzięki za pomoc.
                  Doczytałem, że 4x4 można wyłaczyć na stałe.
                  Biegi nie wiem... Masz doświadczenie jak działają bez czujnika - tylko kalkulator obrotów i prędkości?
                  No i wskaźnik poziomu paliwa - zostawiłeś?

                  ps. Bardzo fajny ten model 7859 Ma wszystko co potrzebuję - bez dodatkowych kontrolek i dziurawienia stelaża.

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                    Dzięki za pomoc.
                    Doczytałem, że 4x4 można wyłaczyć na stałe.
                    Biegi nie wiem... Masz doświadczenie jak działają bez czujnika - tylko kalkulator obrotów i prędkości?
                    No i wskaźnik poziomu paliwa - zostawiłeś?

                    ps. Bardzo fajny ten model 7859 Ma wszystko co potrzebuję - bez dodatkowych kontrolek i dziurawienia stelaża.
                    z plusów tego konkretnego licznika:
                    - możliwość ustawienia skali na obrotomierzu. Moje moto kreci do zaledwie 7500, więc dobrze, że mogę ustawić skalę do 10k rpm.
                    - shift light który można dowolnie ustawić
                    - licznik motogodzin i możliwość ustawienia interwałów serwisowych opartych o roboczogodziny lub przebieg
                    - możliwość ustawienia alarmu dla kontrolki ładowania gdy napięcie jest zbyt niskie lub zbyt wysokie. Oczywiście można tez ustawić aby się to wyświetlało. Ale w gruncie rzeczy już sam kontrolka da znać, że np regulator napięcia się ugotował i trzeba go wymienić.
                    - wszystkie kontrolki zintegrowane w jednej obudowie.
                    - możliwość podłączenia czujnika temp i ciśnienia oleju.

                    Co do wyświetlacza biegów to działa, ale aby go zaprogramować musiałem czujnik prędkości podłączyć do tylnego koła. Po zaprogramowaniu przełożyłem czujnik na przód i zmieniłem w ustawieniach obwód koła. Jako czujnik mam jakieś magnesy z allegro i czujnik prędkości z rowerowego licznika. Oczywiście aby wyświetlacz działał koła musza się kręcić a sprzęgło musi byc puszczone - ale to i tak lepsze niż nić.

                    Komentarz


                      #11
                      Kiedy kupowałeś ACE-7859 była opcja z napędem od ślimaka, czy tylko indukcyjny?

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                        Kiedy kupowałeś ACE-7859 była opcja z napędem od ślimaka, czy tylko indukcyjny?
                        Tam wybierasz czujnik według potrzeby. Zajrzyj na ich stronę.

                        Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

                        Komentarz


                          #13
                          Tak, patrzyłem. Każdy z producentów ma coś takiego, ale nie do każdego licznika można tego użyć.

                          Komentarz


                            #14
                            Acewell pozwala używać obu rozwiązań.

                            Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

                            Komentarz


                              #15
                              Odbyłem korespondencję z KOSO EU.
                              Gdyby ktoś był zainteresowany są co najmniej dwa rodzaje konwerterów (starego i nowego typu).
                              Do XR-SR (jako starszego typu) potrzeba: BF580000
                              lub krótkiego, na linkę: BF580001
                              - czarny wtyk.

                              Do DB-03, DB-02 i XR-S01 potrzeba: BF580010
                              - biały wtyk.

                              Eleganckie rozwiązanie zamiast magnesów na tarczy.
                              Gwint M12.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X