Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rytmiczne stuki w małej tenerze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660] Rytmiczne stuki w małej tenerze

    Witam

    Nagrałem dwa filmiki z pracy silnika.
    czy możecie powiedzieć czy to jest coś niepokojącego?
    delikatne stukanie.
    Przykładałem stetoskop w każde możliwe miejsce do silnika i nigdzie nie mogę usłyszeć żadnego dudnienia.






    Zawory wyregulowane, ustawione według serwisówki.

    #2
    Może sprawdź klin na wale? Nie mam innych pomysłów.
    Może inni coś więcej pomogą.

    Komentarz


      #3
      Napiszę to samo - może być klin na wale, robiłem to u siebie.
      Klepanie było słychać zwłaszcza na niskich obrotach (np na zimnym) jak wybierał luz
      albo przy jeździe na 1 po wertepach jak wybierał ciągnięcie silnikiem/hamowanie.
      A ludzie mówili że sworzeń tłoka.

      Komentarz


        #4
        Zdejmujesz prawy dekiel i masz dwie opcje, wpust na wale albo nakrętka na koszu. Jak to sprawdzisz to dopiero coś więcej będzie można powiedzieć.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Zdjąłem dekiel i okazało się, że łożysko ślizgowe pod koszem sprzęgłowym ma duże luzy.
          To jest integralna część kosza sprzęgłowego czy można to dostać w ASO? Patrzyłem i nie mogę zlokalizować tego elementu.
          Ostatnio edytowany przez Bronx86; 5622.

          Komentarz


            #6
            Nagrałem filmik, powiedzcie mi, czy taki duży luz ma tam występować?
            Co o tym sądzicie?



            Luz występuje góra-dół i na boki.
            Zamówiłem blokadę sprzęgła i spróbuje je dokręcić, może minimalnie się poluzowało.

            Komentarz


              #7
              Zdejmij koło z wału i kosz, sprawdż w jakim stanie są wpusty, ręką tego nie wyczujesz. Musiał by być ogromny luz.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #8
                Czy luzy na koszu mogły powodować ten hałas? Klin na wale był wymieniany w serwisie jakieś 5-6tyś km temu, to napewno nie jest klin.

                Komentarz

                Pracuję...
                X