Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

660 - zestaw naprawczy zacisku przedniego + mini remont i odgruzowanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    660 - zestaw naprawczy zacisku przedniego + mini remont i odgruzowanie

    Siema. Już miałem wyrzucić motur na śmietnik, kierunki połamane oczywiście z owiewką w gratisie, koło tył na 3 szprychach od napędu, luz na zabieraku 1-2mm, światła zapalane na sznurek, klocki "jeszcze" 0.5mm okładziny, upierdolone i zaschnięte półroczne błoto i ogólny obraz nędzy i rozpaczy, a do tego kwiczące jak zarzynany kot sprzęgło rozrusznika.

    ale coś mnie tknęło i zrobiłem:

    - Nowe koło tył prosto z aso OLX, wszystkie szprychy, proste, opona przełożona, wyważona.
    - Zabierak - poszła dętka w ruch, łopatki zabieraka obłożone i wbite delikatnie w piastę (pewnie przyczyna zerwanych szprych)
    - Przełącznik świateł, również aso OLX - przełożona tylko połamana dźwignia ze sprężynką i kuleczką, nasmarowane wyczyszczone
    - Jak już i tak wszystko było rozebrane - regulacja zaworów - wydechowe miały 0.3 a dolot 0- ustawione 0.1 dolot, 0.15 wydech.

    Wypadało by po 8 latach jazdy zmienić płyn hamulcowy więc zacisk na stół operacyjny, wszystko czyszczone, myte i dochodzimy do gumowych osłonek sworzni, które były dobre dopóki ich nie dotykałem.
    W larssonie znalazłem zestaw All Balls Racing 18-3078 zestaw byłby idealny, tylko nie można go kupić.
    Przeglądając na allegro 100 stron z zestawami naprawczymi do zacisków znalazłem zestaw od chińskiego cudu techniki ogar 900 który wygląda bardzo podobnie z tą małą różnicą że w opisach mówią o tłoczku 25mm, a ten w tenerze ma 32mm, ale nawet blaszka jest identyczna.

    Wracając do tropu all balls racing, bardzo podobne heble yamana ładuje do ATV Viking - inny kod producenta bo 18-3004

    Co robić? Jak żyć?
    yama.jpg
    ATV Viking.jpg
    Ogar 900.jpg
    18-3078 All Balls Racing.PNG

    #2
    Cześć
    Tego zestawu All Balls naprawdę nie ma?
    Na all mają - chyba że mają wystawione aukcje a nie ma towaru (nr zestawu - "szukaj w opisie").
    Jakoś zimą szukałem części do zacisku, tego all balls w końcu nie kupiłem tylko same gumy (osłony trzpieni) szukając po nr części na all.
    U sprzedawcy: jednoslad_com - 90%
    A ta guma
    Ogar 900.jpg
    Była "luzem" ale nie pamiętam jak to było nazwane, do różnych marek jest taka sama.
    Niby najprościej było by w sklepie Yamaha, ale tam pytałem to coś nie bardzo.

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Tomur Zobacz posta
      "szukaj w opisie"
      To jest to! od razu znalazłem ten 18-3078. Wychodzi że muszę kupić i dać znać czy pasuje.

      Przy okazji pytanie o tarcze. Manual podaje minimalny limit zużycia tarczy na 4.5mm, ja u siebie mam 4mm w najcieńszym. Przejedzie to jeszcze jedne klocki?
      Sprzedają używki nawet 3.5mm więc chyba da się je tak zużyć, nowa 5mm w granicach 350PLN, używka 4.8mm 150pln.

      zacisk.jpg zacisk2.jpg
      manual.jpg

      Komentarz


        #4
        Komplet pojeździ jeszcze spokojnie, ale wiadomo, lepiej wymienić.
        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
        sigpic

        Komentarz


          #5
          Mam na półce ten 18-3078. Różne gumy i trzpienie też mam całą skrzynię od różnych chinek itp. Do niektórych zacisków komplety wynajduję z samochodówki, np. do przedniego zacisku z XT600 3AJ/2KF pasuje z pewnego starego modelu subaru.

          Komentarz


            #6
            Zapomniałem napisać i podziękować za pomoc. Zestaw od ArturS pasuje 1:1 według mnie 100% oryginał. Gumki ładnie wchodzą w rowki zacisku, dopiero zobaczyłem jak bardzo miałem rozjechane uszczelniacze tłoczków.
            Dzięki i polecam na przyszłość.

            2.jpg1.jpg

            Komentarz


              #7
              Zapytam tutaj. Jak doczyścić miejsca na uszczelniacze? Nagromadził mi się tam jakiś biały nalot. Nie chcę tego skrobać śrubokrętem. Macie jakieś patenty?

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez kalosh Zobacz posta
                Zapytam tutaj. Jak doczyścić miejsca na uszczelniacze? Nagromadził mi się tam jakiś biały nalot. Nie chcę tego skrobać śrubokrętem. Macie jakieś patenty?
                ja jak robiłem swoje i tez miałem naloty itp... to zalałem/moczyłem zaciski płynem "Solvnet" . Używam go w pracy do czyszczenia układów hydraulicznych po latach pracy z nagarów itp... płyn daje rade, potem tylko wacikiem i schodzi wszystko.

                Komentarz

                Pracuję...
                X