Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulator do wymiany?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Regulator do wymiany?

    Cześć.
    Od zawsze miałem średnie ładowanie, mniej więcej bilans prądowy na światłach wychodził trochę powyżej zera. Stan obecny:
    1. Wywalona wtyczka przy regulatorze.
    2. Dodatkowy kabel masowy od regulatora do akumulatora.
    3. Opór na alternatorze pomiędzy fazami 0,2-0,3 Ohm.
    4. Brązowy kabel z regulatora zlutowany z czerwonym przy regulatorze.
    Mój regulator:

    Warunki pomiarów:
    1. Żółty miernik wpięty przy akumulatorze.
    2. Czerwony przy regulatorze
    3. Pierwsze gazowanie bez świateł, do 5000 obrotów
    4. Drugie gazowanie że światłami, do 5000 obrotów
    5. Regulator dość gorący, ciężko utrzymać na nim dłoń.
    Film:

    Ogólnie mnie zastanawia dlaczego ma niższych obrotach ładowanie mam powyżej 14V, a na wyższych mniejsze. Czy to oznacza śmierć regulatora?
    Pozdrawiam, Dawid

    #2
    Tak, wymień regulator, widać że się kończy
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
    sigpic

    Komentarz


      #3
      Regulator napięcia ma tylko ograniczyć napięcie , należy sprawdzić czy ma co ograniczyć.Trzeba sprawdzić jakie napięcie produkuje alternator.

      Komentarz


        #4
        Przepnij brązowy kabel (monit napięcia) do brązowego po stacyjce. Z niego idą wszystkie odbiory. Masz światła na przekaźnikach? Czy oryginalnie?

        Komentarz


          #5
          Światła mam na przekaźnikach. Postaram wydobyć czas na przepięcie tego kabelka i tam znać co wyszło.

          Komentarz


            #6
            Spadek napięcia po dodaniu obrotów to dość częsty objaw w tego typu regulatorach.
            Chodzi o wzrost częstotliwości napięcia przed regulatorem.
            Jeśli w momencie pomiaru był mocno nagrzany, to jest duża szansa, że z nim wszystko ok.

            Natomiast to, że przy regulatorze masz sporo wyższe napięcie niż na aku oznacza, że kable/wtyczki pomiędzy nie łączą.
            Może któryś z kabli jest ułamany w izolacji.
            Zacznij od poprawienia połączenia aku z regulatorem i może problem się rozwiąże całkowicie.
            Ostatnio edytowany przez dex; 407.

            Komentarz

            Pracuję...
            X