Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Drawsko Pomorske 31.07- 05.08.2020r

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    ........Kolejnego dnia lece jeszcze z rana nad morze, ostatni raz popatrzeć na fale i wracam na kampa żeby sie pomału pakować. Kierunek na Jezioro Miedwie. Znowu wiochami a nie żółtą nitką ale w między czasie zmieniam decyzję i lecę w kierunku Zalewu Szczecińskiego i jeziora Dąbie. Trochę żałuję że nie zostałem jeszcze jednego dnia nad morzem bo pogoda jednak okazała się dość słoneczna. A ja myślałem że będzie padać, bo pod wieczór było różnie a w nocy miotało namiotem jak cholera.

    - - - Zaktualizowano - - -

    ....trasa około 100 kaemów ale dość nudna. Po drodze stojąc przy sklepie zaczepia mnie jakiś jegomość i zagaduje czy sam tak nawlekam kilometry. Okazuje się że ma BMW 1000 coś tam i że latają w tereny bałkańskie. Biore numer spisuje miejscowość jakbym kiedyś tu był i coś by się posrało z autem lub z moto to dobrze mieć kogoś kto gdzieś pokieruje bo okolice na prawdę odludne były.

    - - - Zaktualizowano - - -

    P8040082.jpgP8040083.jpgP8040084.jpg[P8040085.jpg

    - - - Zaktualizowano - - -

    ........Mijam kilka dworków kilka pałacyków byłych niemieckich właścicieli ziemskich. Nie wszystkie ujmuje, tylko jeden czy dwa. Zatrzymuje się na chwile bo słońce strasznie ładuje z góry. Rozmawiam z lokalsami, pytam z jakich to lat mówią że nie wiedzą choć potem okazuje się że w jednej części kompleksu pałacowego jeden z nich mieszka, druga część się powoli się rozsypuje. Pałac jest z około 1700. Opowiadają mi historie że ich rodzice to jeszcze pod tymi pałacami bawili się w chowanego bo cały kompleks był połączony tunelami podziemnymi ale teraz jest to zasypane czy zamurowane.

    - - - Zaktualizowano - - -

    P8040086.jpgP8040088.jpg

    - - - Zaktualizowano - - -

    ........Mijam masę małych fajnych chałupek które mogły by wyglądać na prawdę ciekawie gdyby właściciel coś z nimi zrobił. Przejeżdżając przez wsie zawsze trafia się kilkanaście takich obrazów jak wyżej. Jakby tu jakaś wojna się rozpętała. Tereny niesamowite do odpoczynku, cisza i spokój, żadnego auta nie mijam od kilkunastu minut. Postanawiam chwile odpocząć na czyimś polu.

    - - - Zaktualizowano - - -

    ........Nawlekam kolejne kaemy i dojeżdżam do Zalewu Szczecińskiego, nie robie zdjęć bo w sumie nic ciekawego akurat na tym brzegu na którym byłem nie ma. Zalew fakt jest ogromny ale bez rewolucji. Może na słaby brzeg trafiłem. Zagaduje z kajtserfingowcem - jeśli tak się to w ogóle pisze i chwile gadamy o cenie sprzętu. Lecę dalej w kierunku Jeziora Dąbie.


    AN110010.jpgAN130080.jpgP8040091.jpgP8130220.jpg

    - - - Zaktualizowano - - -

    ........Kolejne wielkie jezioro z rozbudowaną mariną, plaża a potem długie i gęste sitowia z niedostępnym brzegiem.
    Ostatnio edytowany przez lemur; 2828.

    Komentarz


      #17
      ........ Opuszczam Jezioro Dąbie i kieruje się na Jezioro Miedwie. Odbijam sobie trochę na drogi polne a tu zaczynają sie kolejne kompleksy jakiegoś wielkiego Bauera ze starych czasów. Raczej już swoją świetność mają za sobą.

      P7200037.jpgP7200033.jpgP7200032.jpgP7200026.jpg

      - - - Zaktualizowano - - -

      ........Dojeżdżam do miejscowośći Morzyczyn przy samym jeziorze. Miedwie jest dość rozciągnięte.


      P8050093.jpgP8050092.jpg

      - - - Zaktualizowano - - -

      ........Najpierw wpadam do restauracyjki z hotelem, już deko wyższa półka ale ceny przystępne, pytam o nocleg, właściciel ma dwa hotele nad samym jeziorem i kierują mnie do drugiego.Po drodze do hotelu pytam na jednym kampie czy moge sie rozbić ale namiotów nie przyjmują bo wychodzi na to że mają same domki. Na drugim kampie udaje mi sie za śmieszną cene 32 zł rozbić namiot bo pokoi wolnych już nie mieli. Kamp dobrze przygotowany, kuchnia polowa zadaszona i łazienki świeżo zrobione z prysznicem, miejsce do grila i ogniska, zadaszona wiata do imprez, na prawdę dobrze przygotowana całość. Jest kilka kamperów spoza PL, domki obładowane ludziskami na maksa ale dość spokojnymi. Kamp nazywa się Hania mogę polecić jest wart ceny. Przeraża mnie tylko wizja nocki bo nie kupiłem śpiwora, liczę że nocka będzie taka ciepła jak nad morzem
      Ostatnio edytowany przez lemur; 2828.

      Komentarz


        #18
        Drawsko Pomorske 31.07- 05.08.2020r

        Zachęcony twoją relacją wsiadłem dziś rano na moto i pojechałem do Drawska
        No i bardzo mi się spodobało [emoji16][emoji106]200k ode mnie a nigdy tam nie byłem , napewno tam wrócę na kilka dni [emoji16]
        Sama droga w tamte tereny już jest ciekawa i malownicza - oczywiście bocznymi drogami


        Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

        Komentarz


          #19
          Wrzucam zdjęcie z piątku, środek poligonu drawskiego, obok jednostki. Chwilę później mijamy czołgi na platformach, machają to i my machamy IMG_20200814_161540.jpg

          Komentarz

          Pracuję...
          X