Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystko o zębatkach, łańcuchach i dbaniu o nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #61
    lepiej założyć nową, i po tych kolejnych 10 tkm wrócić do tej wcześniejszej - o ile łańcuch jeszcze będzie OK

    to najrozsądniejszy system wydłużenia pracy łańcucha
    ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
    FB: http://www.facebook.com/kamilltee

    Komentarz


      #62
      Ja nie zjadłem żadnego łańcucha ale wymienił bym tą zębatkę, koszt nowej nie jest duży a tu zęby już są wygięte i postęp wyginania i zcierania będzie przyspieszał. Domyślam się po fotce że i tak ją zdemontowałeś a czekanie na moment aż zęby w/g ciebie będą wystarczająco zużyte przyniesie to że i łańcuch się szybciej wyciągnie i wtedy nowa zębatka nie zrobi nawet połowy przebiegu tej pierwszej.

      Komentarz


        #63
        Tak zdemontowałem tą zębatkę i już mam mową.
        Zastanowiłem się czy nie wydziwiam z tym wymienianiem ale mnie utwierdziliście że jednak to dobry pomysł.
        Dzięki za odpowiedzi.

        Komentarz


          #64
          I to jest właśnie dobry moment na zmianę. Jak pojeździsz na tej zębatce dłużej to zacznie Ci (wyrobionymi już zębami) rozciągać łańcuch, a wtedy zmianę można już sobie darować, bo rozciągnięty łańcuch szybko dotrze każdą kolejną zębatkę do siebie.
          sigpic

          Komentarz


            #65
            Dzisiaj zaczalem wymiane calego zestawu napedowego (did 520 + sunstar 15/45) tylna zebatek mam juz zmieniona ale co do przedniej mam kilka pytan.
            W jakim celu jest ta podkladka przykrecana po przeciwnych stronach? Nalezy z nia cos robic podczas wymiany zebatki?
            Nakretke dajemy na klej a zebatke na walku?



            Tak wyglada moja nakretka i nie wiem czy kupowac nowa czy wyczyscic ta i jej uzyc?


            Slyszalem tam o jakis problemach z odkrecajaca sie nakretka i nie wiem co w tej sytuacji bedzie najlepsze.
            Take care of your Tenere she will take care of you

            http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

            Komentarz


              #66
              Blacha trzyma uszczelniacz,
              w małej teresie nie ma problemu z gwintem nakrętki tak wielkiego jak w st, nie wiem dlaczego, pewnie brak mocy robi swoje ale najpewniej średnica gwintu ma znaczenie.

              Nakrętkę daj na klej, jeśli gwint nie jest uszkodzony na pewno się dokręci, zębatkę tylko zakładasz na wielowypust i jest git, przydało by się za każdym razem wymienić blachę zabezpieczającą nakrętkę przed odkręceniem ale jeśli ta jeszcze jest ok można też zostawić i zagiąć inne miejsce.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz


                #67
                Czyli na wielowypust nie daje nic, zadnego smarowidla, a nakretki nie musze kupowac nowej?
                Take care of your Tenere she will take care of you

                http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                Komentarz


                  #68
                  Nakrętki nie musisz kupować nowej. A blaszkę zabezpieczającą powinieneś wymienić. Nie da się zagiąć w innym miejscu bo jak widzę, ma tylko jeden "listek". Zapewne jeśli przykręcisz na klej i uda się ta blaszkę jeszcze raz zagiąć to nic się nie stanie ale gwarancji nikt Ci nie da.

                  Komentarz


                    #69
                    sprawdź sobie odsadzenie przedniej zębatki,ja miałem tak przy JT że była cieńsza od oryginału i musiałem toczyć podkładki żeby zdystansować zębatkę.Ważne aby łańcuch szedł w osi pomiędzy tyłem a przodem.
                    Moja skrzynka N 50° 18.704' E 20° 07.502' opencaching.pl

                    Komentarz


                      #70
                      Nakrętka wygląda OK. W małych tenerach też potrafi robić problemy, dokładnie takie same jak w ST. Ja smaruję wielowypust smarem miedziowym i daję klej (odpowiednik L 243) na nakrętkę lub śrubę (w zależności co jest).
                      sigpic

                      Komentarz


                        #71
                        a jak sprawdzić czy idą w osi?
                        Take care of your Tenere she will take care of you

                        http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                        Komentarz


                          #72
                          Sprawdzić czy nie zdziera przedniej zębatki po którejś stronie i zerknąć na łańcuch od tyłu, wtedy widać czy łańcuch się nie "łamie" na zębatkach i czy idzie w osi. Oczywiście warto to robić przy dobrym świetle i zdjętej osłonie zębatki zdawczej

                          Komentarz


                            #73
                            Kurcze stara zebatka ciezej wchodzi niz nowa, myslalem ze nowa bede musial mlotkiem chociaz popukac a tu paluchami ja wcisnalem a stara zejsc nie chciala tak latwo
                            nowa po zalozeniu ale bez skrecania jakis tam minimalny luz prawo-lewo ma i czy to normalne?
                            Take care of your Tenere she will take care of you

                            http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                            Komentarz


                              #74
                              Minimalny luz będzie walek i frezy nie sa nowe ale spoko można jeżdzić
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz


                                #75
                                Stara zębatka mogła mieć usyfione frezy w wieloklinie, stąd pewnie opór. Po za tym to normalne, że zębatki się ręką wkłada - jakby trzeba było użyć młotka to raczej byłoby to niezdrowe.
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X