Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystko o zębatkach, łańcuchach i dbaniu o nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #76
    Macie jakis sposob na scisniecie ogniwka zebym mogl wsadzic zapinke, za cholere nie moge tego docisnac
    Take care of your Tenere she will take care of you

    http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

    Komentarz


      #77
      Zwykle robię to małym ściskiem stolarskim albo kleszczami zaciskowymi podkładając małą nasadkę, nakrętkę lub oczkową część płaskiego klucza pod trzpień, żeby nie wystawał.
      sigpic

      Komentarz


        #78
        Ja użyłem małego ścisku stolarskiego i nasadki chyba 6.

        Komentarz


          #79
          A ja maleńkiego imadełka, takiego zwykłego stołowego
          --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

          Komentarz


            #80
            Kurcze wczoraj zauwazylem ze jeden oring od ogniwka laczacego jest przerwany ;/
            Take care of your Tenere she will take care of you

            http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

            Komentarz


              #81
              Rozepnij i załóż inny ze sklepu a od bidy wyciąg ze starego łańcucha na chwilę tez starczy
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #82
                Przełożenie 16/44 525 (złoty DID i Sunstary). Od TDM 850.

                Spalanie - nic wielkiego nie napiszę, ale powiedzmy, że delikatnie spadło. Sporo grzebię w gaźnikach i przestawiam w zależnosci gdzie jadę i co chcę osiągnąć więc trudno powiedzieć.

                Jedynka - troszkę dłuższa, na asfalt mi się podoba, można troszkę dłużej pociagnąć na obrotach. Silnik nie stracił na elastyczności (mam przerobiony na 800 cm3) i dalej jest rewelacja (na piątym biegu od 80 do 140 to moment, bez zadyszki i płynnie dalej pnie się w górę). Przy 100 km/h miałem 4200-4300, teraz jest równo przy 4300 110 na liczniku. Jadąć stówą obrotomierz wskazuje niecałe 4100 obr/min.

                Ogólnie podoba mi się i planuję jeszcze dać zębatkę 43 na tył - na próbę.

                Łańcuch na zapince, często sprawdzam ale nic złego się nie dzieje (na poprzednim miałem dwie zapinki obok siebie, też nic nigdy się nie rozpięło, nawet nie próbowało).
                --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                Komentarz


                  #83
                  Dziś w serwisie na Połczyńskiej w Wa-wie do swojej małej, starej Teresy kupiłem podkładkę zabezpieczającą przednią zębatkę. Koszt - 14 PLN.
                  Ale to jest mały pikuś
                  Wiecie ile kosztuje oryginalna przednia zębatka do tego modelu?

                  700 złotych. Na szczęście brutto

                  Słabo?

                  Komentarz


                    #84
                    W cenniku Yamahy zębatka występuje niby jako częśc skrzyni biegów... cena 724 zł. Dla porównania: zębatka tył ok. 120 zł.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      #85
                      W takim razie to musi być interes życia, mimo ze jest do 350 http://archi.inosak.org/imgdb/item3203036276_1.html

                      Komentarz


                        #86
                        Mi to się zdaje że koleś w serwisie coś się jebnął w zeznaniach i podał cenę wałka zdawczego a nie samej zębatki ale mogę się tylko domyślać.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          #87
                          Nie koleś, tylko miła Pani. I raczej się nie walnęła. Przyjęła mój spontaniczny wybuch śmiechu ze zrozumieniem i sama się do niego dołączyła

                          Komentarz


                            #88
                            proszę o pomoc w ocenie stanu napędu, wydaje mi się że nie ma jeszcze tragedii, ale może się mylę



                            Komentarz


                              #89
                              Na moje oko jest ok. Tylko sprawdź jeszcze czy nie jest nierówno powyciągany.

                              Komentarz


                                #90
                                Zebatka przod - przydalaby sie wymiana, nie natychmiast ale pomysl o tym
                                Take care of your Tenere she will take care of you

                                http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X