Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystko o zębatkach, łańcuchach i dbaniu o nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #91
    Zamieszczone przez esi Zobacz posta
    Zebatka przod - przydalaby sie wymiana, nie natychmiast ale pomysl o tym

    tez mi sie tak wydaje

    Komentarz


      #92
      wg mnie im szybciej tym lepiej, łańcuch potrafi szybko załatwić taka "całkiem całkiem"

      można zrobić to w takiej opcji - teraz 1 nowa na te kilka tysięcy km;
      do nowego łańcucha druga nowa, po 8 000 km wracasz do tej pierwszej
      Wydłużysz nieco życie zarówno tego jaki i nowego łańcucha

      taki harmonogram dla oszczędnych
      ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
      FB: http://www.facebook.com/kamilltee

      Komentarz


        #93
        Łańcuch jest jeszcze w dobrym stanie myślę że spokojnie po umyciu i wymianie zębatki zdawczej nawinie jeszcze z 10 tyś. asfaltem no i koniecznie wymień ślizg łańcucha bo jak zobaczy to Junak to pojedzie od druciarstwa, jeszcze takiej maniany nie widziałem

        Komentarz


          #94
          Faktycznie patent na slizg jest..... ciekawy
          Zdecydowanie korzystniej jest wymienić przednie zębatki (ja wymieniam 3 na 1 tył) - w koncowym rozrachunku i tak wyjdzie taniej niż "czekanie" z wymianą ...

          Komentarz


            #95
            dzięki za odpowiedzi, właśnie mi się tak wydawało że przednia to już szmelc jest,
            co do ślizgu to powiem tylko tyle, że go nie ma, i jestem na etapie organizowania nowego (może rozwiąże to problem tłuczenia przy zmianie obciążenia i niskich obrotach )
            nie mój drut więc można jechać do woli

            planuje zrobić olejarkę więc może łańcuch jeszcze trochę pociągnie
            Ostatnio edytowany przez kedar; 2827.

            Komentarz


              #96
              Jest na forum kolega który robi fajne dwuczęściowe ślizgi które montuje się bez wyjmowania wahacza.

              Komentarz


                #97
                Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                Jest na forum kolega który robi fajne dwuczęściowe ślizgi które montuje się bez wyjmowania wahacza.
                tak, ale do ST
                no chyba, że jest taki sam ale nie sądzę,
                pisałem już z Lepim i wyślę mu swój stary wahacz do przymiarki

                Komentarz


                  #98
                  dzik 312 ma ze starej narty plastikowej i działa

                  Komentarz


                    #99
                    Zamieszczone przez kedar Zobacz posta
                    proszę o pomoc w ocenie stanu napędu, wydaje mi się że nie ma jeszcze tragedii, ale może się mylę


                    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/708/p1130053.jpg/]
                    Hej, a w 660 nie ma zabezpieczenia nakrętki na wałku?

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez arek Zobacz posta
                      Hej, a w 660 nie ma zabezpieczenia nakrętki na wałku?
                      jest, ale ja mam akurat urwaną tą blaszkę

                      Komentarz


                        To lepiej dokup nową puki masz jeszcze dobry gwint na wałku.
                        Zakładał ktoś przednią zębatkę w drugą stronę? Wcześniej wymieniałem 3 przednie na jedną tylną, ale tak patrzę na te stare i zęby są wyrobione tylko z jednej strony.Może wystarczyło by dwie

                        Komentarz


                          będzie nowa podkładka zabezpieczająca
                          po ile zębów mają standardowo zębatki w xtz660?

                          czy ma znaczenie w którą stronę będzie się kręcił łańcuch ( jak będę składał po wyczyszczeniu? )

                          Komentarz


                            Zamieszczone przez kedar Zobacz posta
                            po ile zębów mają standardowo zębatki w xtz660?
                            16 zębów na przodzie w standardzie

                            Zamieszczone przez kedar Zobacz posta
                            czy ma znaczenie w którą stronę będzie się kręcił łańcuch ( jak będę składał po wyczyszczeniu? )
                            ogólnie to nie ma znaczenia, widać to najczęściej w krosiakach jak łańcuch ciągle ociera o jedną prowadnicę, widać to gołym okiem.
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              Standart to 15/45 i tak wychodziły z fabryki,wyjątkiem były te póżniejsze z 46 konnym silnikiem gdzie z tyłu fabryka dała 46 o ile pamiętam.
                              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                              Komentarz


                                Nawiazujac jeszcze do slizgu lancucha, moj ten rozlecial sie calkowicie, a ze nowy kosztuje sporo topodrutowalem troche i wydrutowalem cos takiego:
                                IMG_1931.jpg
                                Jest to calkowity handmade wiec wyszlo srednio ale sprawdza sie Teraz bym to wykonal troszke inaczej.
                                Take care of your Tenere she will take care of you

                                http://tablica.pl/oferta/yamaha-xtz-...5-ID1LXXh.html

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X