Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 OstatniOstatni
Poka wyniki od 141 do 160 z 174

Temat: Wszystko o zbatkach, acuchach i dbaniu o nie

Member
    Doczy
    wrz 2012
    Postw
    158
    Motocykl
    ST 750 1990r.
    Skd
    ZWA

Domylnie

Powiedzcie mi prosze czy w duych teresach tak wyglda trzymacz zimeringa waka zdawczego?
    2014-05-31 11.48.15.jpg2014-05-31 11.49.28.jpg
    Zbatke ktr demontowaem miaa z dwch stron konierz nowa JT takiego nie miaa spotkalicie si z takimi zbatkami? Jedyne oznaczenie na starej to 16T.
    2014-05-31 11.50.00.jpg2014-05-31 11.50.48.jpg
    Jak oceniacie zbatke tyln(zestaw w poowie nacigu, acuch bez zaama)
    2014-05-31 11.54.35.jpg2014-05-31 11.54.53.jpg
    Jako ciekawostk dla technologw drewna zaczam grn rolk acuchaGatunek- buk.
    2014-05-31 12.30.25.jpg2014-05-31 12.30.37.jpg2014-05-31 12.30.57.jpg

Guru Member Avatar robkri
    Doczy
    kwi 2010
    Postw
    1,738
    Motocykl
    YAMAHA SUPER TENERE 92
    Skd
    Kosy k/Dobrego Miasta

Domylnie

1.Tak wyglda osona lub jak to nazwae trzymacz simeringu.
    2. To jest oryginalna zbatka Yamahy, ma ju wygite zby wiec lepiej j zawczasu wymie na now. Wszystkie zamienniki czy to JT czy Sunstar czy jakiekolwiek inne konierzy nie maja.
    3. Tylna zbatka oraz acuch wygldaj bardzo dobrze, wymyj wszystko naft, nasmaruj Hipolem i bdzie jak nowe jeli bdziesz dba to kilkanacie tysi jeszcze spokojnie zrobisz a jeli zamontujesz automatyczn olejark acucha to i ze 20 ty. nakrcisz. Wida e zestaw nie ma wicej ni 10 ty. km, sprawdzaj tylko zbatk zdawcz co wymian oleju i jeli bdzie wyglda tak jak ta na fotkach to wymieniaj wtedy acuch duej poyje.
    4. A buk bardzo dobrze wspgra z Super Tener, zdarzyo si oprze ze dwa razy moj Teresa o buka w lesie, super, super, super

A jeszcze jedno, oryginalny simering ma taki konierz ktry nie pozwala wcisn go za gboko a to ze wzgldu na kanalik olejowy przechodzcy w bloku silnika zaraz za jego krawdzi, jest opisane gdzie na forum jak kto zaoy nie oryginalny simering bez tego konierza, wcisn go za gboko i zakry ten kanalik co skutkowao zatarciem panewek.
    Ostatnio edytowane przez robkri ; 03 czerwca 2014 o 19:27

Member
    Doczy
    wrz 2012
    Postw
    158
    Motocykl
    ST 750 1990r.
    Skd
    ZWA

Domylnie

Cytat Napisa robkri Zobacz post
    1.Tak wyglda osona lub jak to nazwae trzymacz simeringu.
    2. To jest oryginalna zbatka Yamahy, ma ju wygite zby wiec lepiej j zawczasu wymie na now. Wszystkie zamienniki czy to JT czy Sunstar czy jakiekolwiek inne konierzy nie maja.
    3. Tylna zbatka oraz acuch wygldaj bardzo dobrze, wymyj wszystko naft, nasmaruj Hipolem i bdzie jak nowe jeli bdziesz dba to kilkanacie tysi jeszcze spokojnie zrobisz a jeli zamontujesz automatyczn olejark acucha to i ze 20 ty. nakrcisz. Wida e zestaw nie ma wicej ni 10 ty. km, sprawdzaj tylko zbatk zdawcz co wymian oleju i jeli bdzie wyglda tak jak ta na fotkach to wymieniaj wtedy acuch duej poyje.
    4. A buk bardzo dobrze wspgra z Super Tener, zdarzyo si oprze ze dwa razy moj Teresa o buka w lesie, super, super, super

A jeszcze jedno, oryginalny simering ma taki konierz ktry nie pozwala wcisn go za gboko a to ze wzgldu na kanalik olejowy przechodzcy w bloku silnika zaraz za jego krawdzi, jest opisane gdzie na forum jak kto zaoy nie oryginalny simering bez tego konierza, wcisn go za gboko i zakry ten kanalik co skutkowao zatarciem panewek.
    Dziki.

Member Avatar Elnino
    Doczy
    cze 2012
    Postw
    150
    Motocykl
    XT1200Z
    Skd
    Bieliny n/Sanem
    GG
    GG: 1014014

Domylnie

Hey! Bd zmienia mj napd od XTZ na TDM 525. A sytuacja wyglda tak: mam zamontowany silnik TDM 850 3VD, pracuje w nim skrzynia z 4TX. Zamontowaem do niego mj stary napd z XTZ 520, ale z acucha powyaziy oringi (okoo 18000 km zrobi ) wic zmiana.
    Planowaem nastpujc konfiguracj : napd na acuchu DID 525VX 110 ogniw (X-ring super wzmocniony - 110 ogniw poniewa na starym forum by temat i byo napisane e trzeba byo skrci ze 112 na 110) i zbatkach Sunstar 15/43 zbw.
    Po przeczytaniu tego tematu pojawiy mi si pytania:
    - czy jeeli mam silnik od TDM ze skrzyni od 4TX to take wystpi problem przesunicia si wzgldem siebie zbatek o 1,6mm
    - czy acuch naley faktycznie skraca na 110 ogniw czy te jak Lukass na 112
    - ktre przeoenie wedug was : 15/43 czy te 16/44 (wicej jed po asfalcie, jak off to lajtowy bez topienia tenery w kauach )
    - w tym przypadku jeeli wystpi przesunicie o 1,6mm to waszym zdaniem lepiej da do zeszlifowania zbatk czy te podoy podkadki 1,5 mm pod tyln zbatk
    Ostatnio edytowane przez Elnino ; 08 marca 2015 o 22:44
    Szukam czego co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widzia...

Guru Member Avatar LukaSS
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Mam 112 ale nacig w poowie wypad. Po skrceniu u klientw do 110 jest na pocztku - jak powinien. Ja ze swoimi 112 nie robi nic, regulacji jest jeszcze sporo

Na szutrach przeoenie TDMowskie w zupenoci wystarcza. Jak chcesz w bota to ju tak kiepsko raczej.
    --== XtzParts.com - czci do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

Member Avatar Elnino
    Doczy
    cze 2012
    Postw
    150
    Motocykl
    XT1200Z
    Skd
    Bieliny n/Sanem
    GG
    GG: 1014014

Domylnie

To ju dwie sprawy dla mnie jasne, acuch zrobi na 110 a przeoenie 16/44. Ciekawe jak bdzie z tym koszeniem napdu. Niestety nie ma mnie w kraju i nie mog obczai na moto, a chc zrobi napd na witach jak przyjad.
    Szukam czego co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widzia...

Junior Member
    Doczy
    kwi 2015
    Postw
    35
    Skd
    Lublin

Domylnie

Panowie mam pytanko o standardow ilo zbw w zbate przedniej i tylnej w xtz 750. Jeeli ta informacja bya gdzie zapisana to sorki ale pisz z telefonu i trudno mi wyszuka. Z gry dziki.

Senior Member Avatar AdamB
    Doczy
    mar 2012
    Postw
    519
    Motocykl
    KTM LC4 640 ADV
    Skd
    Skierniewice

Domylnie

Wg manuala 16/46

Member Avatar marduk1
    Doczy
    lis 2010
    Postw
    84
    Motocykl
    xtz 750 / gsxr 600
    Skd
    wocawek

Domylnie

Wrzucam zdjcie mojej zdawczej. Powiem wam e sprzt na tym smigal 3x przeskoczy lancuch.20150801_195610.jpg

P.s. podajcie informacje jaki skok gwintu ma nakredka. Bo mi gwint znik a na waku jest oki.
    Ostatnio edytowane przez marduk1 ; 01 sierpnia 2015 o 21:50

Globtroter Kielecczyzny Avatar Tomur
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    511
    Motocykl
    Ural, XTZ 660
    Skd
    Kielce

Domylnie

Zobacz tu
    http://www.xtzclub.pl/threads/8334-N...Atka+z%EAbatki

A ja mylaem e mam zuyty napd. Byo nie wymienia

Member Avatar marduk1
    Doczy
    lis 2010
    Postw
    84
    Motocykl
    xtz 750 / gsxr 600
    Skd
    wocawek

Domylnie

Cytat Napisa Tomur Zobacz post
    Zobacz tu
    http://www.xtzclub.pl/threads/8334-N...Atka+z%EAbatki

A ja mylaem e mam zuyty napd. Byo nie wymienia
    dziki !

Member Avatar marduk1
    Doczy
    lis 2010
    Postw
    84
    Motocykl
    xtz 750 / gsxr 600
    Skd
    wocawek

Domylnie

Cytat Napisa marduk1 Zobacz post
    dziki !
    Nakrtki w "kemaku" 20zl za sztuk. Przymiarki do starej zbatki, now w drodze. Szersze na 1 cm jak koleg junak z clubu poleca.
    Attached Images

Member Avatar marduk1
    Doczy
    lis 2010
    Postw
    84
    Motocykl
    xtz 750 / gsxr 600
    Skd
    wocawek

Member Avatar marduk1
    Doczy
    lis 2010
    Postw
    84
    Motocykl
    xtz 750 / gsxr 600
    Skd
    wocawek

Nie wylewa za konierz Avatar marcinjunak
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    5,743
    Motocykl
    KTM 790 ADV, I dream about... little more orange power :)
    Skd
    Dblin-Wawa
    GG
    GG: 2320727

Domylnie

Wymie rwnie zapink acucha bo wida e te ju si koczy.
    By Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 a w kocu przyszo nawrcenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywicie WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspomina szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Doczy
    sty 2010
    Postw
    511
    Motocykl
    Ural, XTZ 660
    Skd
    Kielce

Domylnie

Jaki polecanie acuch do xtz 660?
    Znaczy jaki model i jakiej firmy? Co ma dobry stosunek ceny do trwaoci?
    Mam teraz JT, koczy si i raczej drugi raz takiego nie zao.
    Szybko si koczy, ale moe smarowanie alejark nie jest dobrym rozwizaniem.
    Jed zawsze tak e odcinki gruntwek robi pomidzy kawakami asfaltu i napd nabiera cigle wieego piasku i prasuje w takiej pacie ciernej.
    Chyba wrc do sprayu.
    Jakie przebiegi zrobilicie na da jednym napdzie?

Pozdrawiam Tomek

Guru Member Avatar piotr13
    Doczy
    lut 2010
    Postw
    1,664
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S
    Skd
    kocian

Domylnie

Miaem w sumie cztery acuchy. Dwa didy i dwa rk. Przebiegi od 16 do 19 tysicy km. Jedne i drugie wzmocnione x-ringowe. Nie z tych najdroszych ale te nie taszych. Takie rednie cenowo. Smarowanie sprayem co zbiornik paliwa, po kadej duszej jedzie w deszczu i w terenie te. Mae zbatki zmieniaem wczeniej co troch wydua przebieg caoci.
    Jeeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybr...
    Jeeli jest wybr to mog by nawet cztery...

Senior Member Avatar Pablo1972
    Doczy
    wrz 2013
    Postw
    646
    Motocykl
    Bmw f800gs
    Skd
    d

Domylnie

Dopisze si w temacie acuchw, zawsze i wszdzie wkadaem DID, wzmocnione lub super wzmocnione bo sprzty miau od 100 do 150 KM (bandit 1200, 1250, fazer 100). Niestety w fazerze wytrzyma nieco pomad 10 000 km i totalny szrot, na forach UK pisali o wadliwych partiach DID i stwierdziem, e nie bd przepaca (750 PLN z zbatkami).
    Do teresy woyem acuch CZ dedykowany do duych enduro i sprawuje si super. Zrobiem 10 000 km i nie wida, eby si zbytnio wycign, czy mia luzy boczne. Cena z zbatkami JT 360 PLN.
    Teraz kupiem do Dominatora acuch Bonyfish (nazwa powala), przeczytawszy bardzo wiele pozytywnych opinii uytkownikw na forach.
    Zawsze jak acuch to DID i nic wicej, jak te lepe konie Ja osobicie nie lubi jak wszyscy, szukam alternatyw, nie przepacajc za mark.

Doczy
    sty 2010
    Postw
    511
    Motocykl
    Ural, XTZ 660
    Skd
    Kielce

Domylnie

Ten napd JT (zbatki i acuch), ktry mam obecnie wydawa si ok i by do tani. Ale acuch od pocztku nie trzyma si tak idealnie tylnej zbatki (jak miaem w poprzednim DID) tylko mia luz. Wyrobi si te znacznie wczeniej ni poprzedni DID. Oba x ring. Fakt e od teraz wicej jed po piachach.

DiDa nie bd znw zakada bo "mwi si" e sta si jaki trefny, to nie bd testowa czy to prawda.
    Zastanawiam si nad RK x ring, ale jeszcze myl nad tak tani opcj:
    http://www.sklep.riderparts.pl/produ...-unibear-520ux
    Ciekawe jak wyszy testy, zapytam u rda.

Junior Member
    Doczy
    lip 2018
    Postw
    43
    Skd
    Gdask

Domylnie

Cytat Napisa Glaza Zobacz post
    Dziki.
    Panowie, czy istnieje szansa /ryzyko woy wspomniany simering tak, aby wypustka zatkaa kanalik olejowy? Czy raczej jest to niemoliwe? Nie widziaem ani na simeringu, ani na waku, ani na osonie simeringu znacznikw i nie jestem pewien w jaki sposb uoy simering do wsunicia?

- - - Zaktualizowano - - -

Cytat Napisa SzakulE95 Zobacz post
    Panowie, czy istnieje szansa /ryzyko woy wspomniany simering tak, aby wypustka zatkaa kanalik olejowy? Czy raczej jest to niemoliwe? Nie widziaem ani na simeringu, ani na waku, ani na osonie simeringu znacznikw i nie jestem pewien w jaki sposb uoy simering do wsunicia?
    Ju chyba wiem. Sorrki, przestudiowaem raz jeszce fotki i wydaje mi si, e nie ma moliwoci zatka wypustkami kanalikw. Kanaliki znajduj si nisko na "krawdzi" tu za zewntrznym rantem oyska, natomiast wypustki /dystanse uszczelniacza s kilka mm od zewntrznej krawdzi... Tak kolokwialnie... Sorry jak kogo urazia moja mao fachowo nazewnictwa.

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6 7 8 9 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •