Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystko o zębatkach, łańcuchach i dbaniu o nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    zębatka zmieniona, podkładka zaklepana
    ale pojawiają się dwa nowe pytania.
    na podniesionym tylnym kole, jak kręcę to w dwóch miejscach na łańcuchu dzieją się dziwne rzeczy,
    w czasie obrotu kołem wyczuwalny jest większy opór, i jak przyjrzałem się małej zębatce, to w tych dwóch miejscach na łańcuchu, jakby się łamał z oporem, odrywał od zębatki.
    jak oglądałem te ogniwa z bliska, to nie widać jakiś uszkodzeń, ale luz na bolcach łączących ogniwa wydaje się być większy.
    jedno ogniwo wygląda jakby było zakuwane (zagniecenie łba wygląda inaczej) , drugie zwykłe.
    luz na łańcuchu jest ustawiony książkowo, innych dziwnych rzeczy na łańcuchu nie zauważyłem. łańcuch czysty i nasmarowany.

    dodatkowo stara zębatka jest mocno wytarta od strony wewnętrznej:



    czyżby zębatki nie chodziły w osi?
    na dużej zębatce nie zaobserwowałem tego typu śladów zużycia.
    regenerowałem teraz cały wahacz, były znaczne luzy, teraz nie ma.
    czy te luzy mogły mieć wpływ na takie wytarcie zębatki?
    jeśli tak, to dlaczego tylko z jednej strony?

    Komentarz


      Z twojego opisu wnioskuję że masz nierównomiernie wyciągnięty łańcuch, natomiast zębatką dostałą ostro po zębach więc wygląda tak jak była traktowana czyli ostro.

      Komentarz


        Kedar - a motocykl jechal prosto ? Tzn mogles miec zle ustawiony osiowo wahacz. Inne Twoje przemyslenia tez sa mozliwe: tzn brak osiowosci linii obu zebatek. Czy to byla org szerokosc zestawu dla 660 ?
        ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
        FB: http://www.facebook.com/kamilltee

        Komentarz


          jechał w miarę prosto, ciężko ocenić.
          teraz dopiero, po regeneracji wahacza będzie można stwierdzić co się dzieje, i czy jest coś skoszone czy nie.
          jednak widzę, że chyba nie uda się uniknąć wymiany kompletu napędu.

          czy wie ktoś może czy zamiast orginalnych nakrętek na zębatce + blaszki zabezpieczające, podejdą metryczne nakrętki samohamowne (din 985)?
          czy na szpilkach jest jakiś drobnozwojny.
          pytam bo nakrętki mam omielone na okrągło i będę musiał wymieniać

          Komentarz


            Zamieszczone przez kedar Zobacz posta
            .

            ...czy wie ktoś może czy zamiast orginalnych nakrętek na zębatce + blaszki zabezpieczające, podejdą metryczne nakrętki samohamowne (din 985)?
            czy na szpilkach jest jakiś drobnozwojny.
            ...
            sam sobie odpowiem, bo może komuś się kiedyś przyda, gwint na szpilce jest M10x1.25 i są dostępne samohamowne w DIN 985

            pozdrawiam

            Komentarz


              Zle napisalem: powinno byc " zle ustawione osiowo(wzdluznie) kolo" a nie wahacz.
              Nie sciagal w prawo?
              ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
              FB: http://www.facebook.com/kamilltee

              Komentarz


                Ale jaja. Do dziś byłem święcie przekonany, że mam napęd 525 z TDM. A tu szok. Mam łańcuch RK 50SO i pasującą do niego zębatkę przednią JTF566-16. Podpadła mi ta zębatka, bo do TDM powinna być JTF520-16, więc postanowiłem doczyścić łańcuch . Tylnej zębatki jeszcze nie doczyściłem. Czy ktoś już się spotkał z takim wynalazkiem, jak u mnie? Co to za cudaczny zestaw?
                Ostatnio edytowany przez Piotr_J; 2564.

                Komentarz


                  Jakie zębatki do ST na asfalt ?

                  Witam.
                  Proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego zestawu zębatek do mojej ST głównie na dłuższe przeloty asfaltowe.
                  Zauważyłem , że mocy jej nie brakuje a chciałem obniżyć obroty silnika i zwiększyć prędkość.
                  Obecnie mam założony typowy zestaw na łańcuch 525.
                  Najchętniej zmieniłbym tylko przednią zębatkę , ale czekam na opinie , jeżeli trzeba wymienię obie choć są prawie nowe.Może zamienię się ? Zębatki są firmy Sunstar i takie najchętniej zastosuję.
                  Pozdrawiam

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  Sorry znalazłem już dywagacje na podobny temat w naszym Forum.
                  Gdyby kogoś interesowało odnośnik :
                  http://www.xtzclub.pl/threads/8957-750-Przednia-z%C4%99batka-z17

                  Zamykam temat.
                  Papacool

                  Komentarz


                    http://www.gearingcommander.com/ fajna stronka wiele razy wklejana do przeliczania zębatek względem prędkości

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez kedar Zobacz posta
                      zębatka zmieniona, podkładka zaklepana
                      ale pojawiają się dwa nowe pytania.
                      na podniesionym tylnym kole, jak kręcę to w dwóch miejscach na łańcuchu dzieją się dziwne rzeczy,
                      w czasie obrotu kołem wyczuwalny jest większy opór, i jak przyjrzałem się małej zębatce, to w tych dwóch miejscach na łańcuchu, jakby się łamał z oporem, odrywał od zębatki.
                      jak oglądałem te ogniwa z bliska, to nie widać jakiś uszkodzeń, ale luz na bolcach łączących ogniwa wydaje się być większy.
                      jedno ogniwo wygląda jakby było zakuwane (zagniecenie łba wygląda inaczej) , drugie zwykłe.
                      luz na łańcuchu jest ustawiony książkowo, innych dziwnych rzeczy na łańcuchu nie zauważyłem. łańcuch czysty i nasmarowany.

                      dodatkowo stara zębatka jest mocno wytarta od strony wewnętrznej:



                      czyżby zębatki nie chodziły w osi?
                      na dużej zębatce nie zaobserwowałem tego typu śladów zużycia.
                      regenerowałem teraz cały wahacz, były znaczne luzy, teraz nie ma.
                      czy te luzy mogły mieć wpływ na takie wytarcie zębatki?
                      jeśli tak, to dlaczego tylko z jednej strony?
                      Tak samo miałem zjechaną zębatkę i po wymianie zębatki drugą też tak wytarło. Luzów na wahaczu nie miałem, wszystko dobrze ustawione. Widocznie zębatki ustawione są w minimalnie różnych płaszczyznach. Dystansowanie silnika i wahacza na to wpływa - tak myślę. Sprawdzałem ustawienie koła i więcej nie będę z tym kombinował. Widocznie TTTM.

                      Komentarz


                        Jakie zebatki napedowe i lancuch?

                        Podpowie ktoś jaki zestaw napędowy wybrać? Musze wymienić pilnie 2 zebatki i lancuch, widzialem na allegro przod za 40 a tyl juz od 50 zl - tylko pytanie ile to warte? Lanuch chyba DIDa ale nie wiem jaki wybrać bo raczej w piachu i blocie moze jezdzic. Dzieki. Sprawa pilna bo jeszcze chce posmigac przed zimą
                        www.motoczesci24.com - części nowe i używane do zabytkowych motocykli, części do nowych motocykli, oleje, filtry, narzędzia.
                        Zniżka dla XTZClub!

                        Komentarz


                          poszukaj a na pewno znajdziesz
                          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                          sigpic

                          Komentarz


                            łańcuchy DID
                            ST legenda Dakaru http://passion4travel.pl/index.php/c...dow/motocykle/
                            FB: http://www.facebook.com/kamilltee

                            Komentarz


                              Panowie, mam taki sam problem jak kamilltee ze zbyt grubą przednią zębatką - nie mieście się na wałku (brak miejsca dla podkładki i nakrętka prawie nie mieści się.
                              Czy macie tak samo w swoich XTZ660 (z dwiema lampami)?? Dajcie proszę jakieś linki do zębatek co będą pasowały na ten wałek. Dzięki

                              Ta zębatka po prawej (ta nowa) to JT, którą chciałem zamontować sobie. A ta stara, to moja stara. Ta nowa jest za gruba. Stara oczywiście pasuje.
                              Poniżej moje foty:
                              wysokosci_bez.jpg
                              wysokosci_z_wymiarami.jpg
                              Zdjęcie0399.jpg
                              Zdjęcie0402.jpg
                              Zdjęcie0404.jpg
                              Zdjęcie0406.jpg


                              Zamieszczone przez kamilltee Zobacz posta


                              Uploaded with ImageShack.us


                              Uploaded with ImageShack.us
                              nadmiar jest tak duży, że zębatka jest szersza niż te frezy na wałku ... albo trzeba ścinać kołnierz po zewnętrznej zebatki (tam ew drobny brak geometrii nie moze zaszkodzić) albo nawiercać wał i stosować "docisk" jak opisał już jeden kolega.
                              Ma ktoś inny pomysł?

                              teraz żałuję, że zamiast zakuwanego 525 nie założyłem zwykłego 520 na spinkę

                              Komentarz


                                Po prostu kup inną zębatkę i tyle.
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X