Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystko o zębatkach, łańcuchach i dbaniu o nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
    Po prostu kup inną zębatkę i tyle.
    A i pomysł oczywiście bardzo dobry, ale chciałem zdobyć jakieś porady, czy ktoś ma namierzone takie zębatki, żeby nie szukać.
    Pozdr!

    Komentarz


      Zamieszczone przez dera Zobacz posta
      Panowie, mam taki sam problem jak kamilltee ze zbyt grubą przednią zębatką - nie mieście się na wałku (brak miejsca dla podkładki i nakrętka prawie nie mieści się.
      Czy macie tak samo w swoich XTZ660 (z dwiema lampami)?? Dajcie proszę jakieś linki do zębatek co będą pasowały na ten wałek. Dzięki

      Ta zębatka po prawej (ta nowa) to JT, którą chciałem zamontować sobie. A ta stara, to moja stara. Ta nowa jest za gruba. Stara oczywiście pasuje.
      Poniżej moje foty:
      [ATTACH=CONFIG]16054[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]16055[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]16056[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]16057[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]16058[/ATTACH]
      [ATTACH=CONFIG]16059[/ATTACH]




      To tu już Ci odpowiem PRzepraszam, że tak późno ale do chaty niedawno wróciłem.


      Panowie, jest kurcze problem i nie wiem szczerze mówiąc o co biega.

      Zębatka JT:





      Zębatka SunStar (372):




      Zębatka ESJOT (5/8cala to ok. 16 mm):






      Zębatka PBR:





      Wszystkie mają szerokość piasty 15,6-15,7 mm. Teraz pytanie: dlaczego JT jest za szeroka i nie mieści podkładka zabezpieczająca na wałku kiedy ta zębatka jest założona? Michał, a próbowałeś dobić czymś zebatkę, może jakiś syf ją blokuje czy klinuje się na wielowypuście? Zmierzyłeś suwmiarką szerokość jej piasty?
      Mówiąc prawdę to nie wiem dlaczego nie pasuje, kilka zestawów do 660 sprzedałęm i nigdy nie było uwag, a tu taki klops :/ Zębatek o innych szerokościach piasty (w ogóle innych typów) brak. Rozumiem, że szerokość piasty ma być 10 mm?

      Posiłkując się tym zdjęciem (Esi):

      IMG_0748-1.jpg

      to "na oko" zebatka o szerokości ~16 mm po założeniu jej kołnierzem do silnika powinna się zmieścić, do tego podkładka. A nakrętkę nakręcasz którą stroną?

      A sprawy Kamila nie bierz pod uwagę bo tu jest mowa o konwersji na zestaw 525
      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

      Komentarz


        Dooobra, wezmę tą zębatkę nową i zbiorę zbędne 6 mm z kołnierza i będzie śmigać.

        Komentarz


          a jakie oznaczenie masz wybite na tej zębatce ? Być może zaplątala się do paczki od innego modelu ?
          Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
          Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

          Komentarz


            F577. Też nad tym myslałem.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              Moja zżarła już ze 6 małych zębatek z tego chyba 5 JT i zawsze było ok. ale przypomniałem sobie pierwszą wymianę i wtedy była tam zębatka bez kołnierza(firmy już nie pomnę) a w zamian był tam odpowiedni wymiarowo dystans więc może coś takiego tam siedzi i nowa z kołnierzem nie wchodzi.
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                Właśnie - był tam dystans - piotr13 trafił w sedno.

                Dzięki temu, że zobaczyłem Wasze wałki na fotkach, przyjrzałem się swojemu - i rzeczywiście był tam dystans - a ja wziąłem to za część nierozbieralną wałka (soooorry). Także sprawa się rozwiązała. Dystans zdjąłem i teraz zębatka wejdzie z kołnierzem.
                Zdjęcie0408.jpg
                Zdjęcie0409.jpg
                Zdjęcie0410.jpg

                Dziękuję za pomoc!
                Ostatnio edytowany przez dera; 3364.

                Komentarz


                  A simering wałka zdawczego w 660 tce chodzi bezpośrednio po wałku czy po pierścieniu nałożonym na wałek? Zebyś tego pierścienia czasem nie wyjął.
                  Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                  No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                  sigpic

                  Komentarz


                    Ale akcja... Na szczęscie już wszystko OK, kolejny problem rozwiązany

                    Ten dystans to sobie zachowaj na wszelki wypadek.
                    --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                    Komentarz


                      Przyznaję, że nie rozumiem pytania. Simmering jeśli jakiś jest, to go nie widać. Za tym dystansem, co go zdjąłem jest teraz ta blaszka na dwie śruby przykręcona - i dopiero za nią mogą być kolejne uszczelki/simmeringi inne cuda.

                      Komentarz


                        Zamieszczone przez dera Zobacz posta
                        Przyznaję, że nie rozumiem pytania. Simmering jeśli jakiś jest, to go nie widać. Za tym dystansem, co go zdjąłem jest teraz ta blaszka na dwie śruby przykręcona - i dopiero za nią mogą być kolejne uszczelki/simmeringi inne cuda.
                        Jak zdjąłeś ten dystans to po odkręceniu blaszki trzymającej simering powinieneś zobaczyć drugi pierścień dystansowy po którym pracuje simering,
                        dlatego pytałem czy aby nie wyjąłeś tego drugiego dystansu, ale jeśli nowa zębatka nie dotyka do blaszki zabezpieczającej simering to znaczy że jest dobrze.
                        Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                        No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                        sigpic

                        Komentarz


                          Ok, teraz kumam. Wsio haraszo :-)

                          Komentarz


                            Uszczelniacz współpracuje bezpośrednio z wałkiem, bez pierścienia. Przerabiałem wyrobiony przez uszczelniacz rowek na wałku.

                            Komentarz


                              Cześć.
                              Czy ktoś próbował łańcuchów firmy CZ (czeskie)? W archiwum wygrzebałem że BWM f800 się urywały, a w ST ktoś tego używa?
                              Pozdrawiam, Dawid.

                              Komentarz


                                Z tego co wiem, obecnie te łańcuchy marki "CZ" mają tyle wspólnego z Czechami, ile skrótu w ich nazwie. Krótko mówiąc są chińskie, lub chińskiej jakości.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X