Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystko o zębatkach, łańcuchach i dbaniu o nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    No to lipa, dzięki.

    Komentarz


      Koledzy co myślicie o tym zestawie ? Mój sie już całkiem skończył . warto ? http://allegro.pl/zestaw-napedowy-ya...857158147.html

      Komentarz


        VX to są słabe łańcuchy, mocniejsze to VX2 (dziś standard), a najmocniejsze ZVMX (wyczynowe). Odpowiednik VX2 to łańcuch firmy RK (też japoński) z serii KRX. Nie wiem czy VX w rozmiarze 520 nie jest wycofany z produkcji od jakiegoś czasu. Tutaj płacisz dodatkowo za to, że jest złoty
        --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

        Komentarz


          Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
          Przełożenie 16/44 525 (złoty DID i Sunstary). Od TDM 850.

          Spalanie - nic wielkiego nie napiszę, ale powiedzmy, że delikatnie spadło. Sporo grzebię w gaźnikach i przestawiam w zależnosci gdzie jadę i co chcę osiągnąć więc trudno powiedzieć.

          Jedynka - troszkę dłuższa, na asfalt mi się podoba, można troszkę dłużej pociagnąć na obrotach. Silnik nie stracił na elastyczności (mam przerobiony na 800 cm3) i dalej jest rewelacja (na piątym biegu od 80 do 140 to moment, bez zadyszki i płynnie dalej pnie się w górę). Przy 100 km/h miałem 4200-4300, teraz jest równo przy 4300 110 na liczniku. Jadąć stówą obrotomierz wskazuje niecałe 4100 obr/min.

          Ogólnie podoba mi się i planuję jeszcze dać zębatkę 43 na tył - na próbę.

          Łańcuch na zapince, często sprawdzam ale nic złego się nie dzieje (na poprzednim miałem dwie zapinki obok siebie, też nic nigdy się nie rozpięło, nawet nie próbowało).
          Pytanie: a ile ogniw ma ten DID525 w twojej ST - 112 (jak w ST), czy 114 (jak w TDM850 91-01rp)?

          Komentarz


            Z tego co pamiętam to 112.
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              Powiedzcie mi prosze czy w dużych teresach tak wygląda trzymacz zimeringa wałka zdawczego?
              2014-05-31 11.48.15.jpg2014-05-31 11.49.28.jpg
              Zębatke którą demontowałem miała z dwóch stron kołnierz nowa JT takiego nie miała spotkaliście się z takimi zębatkami? Jedyne oznaczenie na starej to 16T.
              2014-05-31 11.50.00.jpg2014-05-31 11.50.48.jpg
              Jak oceniacie zębatke tylną(zestaw w połowie naciągu, łańcuch bez załamań)
              2014-05-31 11.54.35.jpg2014-05-31 11.54.53.jpg
              Jako ciekawostkę dla technologów drewna załączam górną rolkę łańcuchaGatunek- buk.
              2014-05-31 12.30.25.jpg2014-05-31 12.30.37.jpg2014-05-31 12.30.57.jpg

              Komentarz


                1.Tak wygląda osłona lub jak to nazwałeś trzymacz simeringu.
                2. To jest oryginalna zębatka Yamahy, ma już wygięte zęby wiec lepiej ją zawczasu wymień na nową. Wszystkie zamienniki czy to JT czy Sunstar czy jakiekolwiek inne kołnierzy nie maja.
                3. Tylna zębatka oraz łańcuch wyglądają bardzo dobrze, wymyj wszystko naftą, nasmaruj Hipolem i będzie jak nowe jeśli będziesz dbał to kilkanaście tysi jeszcze spokojnie zrobisz a jeśli zamontujesz automatyczną olejarkę łańcucha to i ze 20 tyś. nakręcisz. Widać że zestaw nie ma więcej niż 10 tyś. km, sprawdzaj tylko zębatkę zdawczą co wymianę oleju i jeśli będzie wyglądać tak jak ta na fotkach to wymieniaj wtedy łańcuch dłużej pożyje.
                4. A buk bardzo dobrze współgra z Super Tenerą, zdarzyło się oprzeć ze dwa razy moją Teresa o buka w lesie, super, super, super

                A jeszcze jedno, oryginalny simering ma taki kołnierz który nie pozwala wcisnąć go za głęboko a to ze względu na kanalik olejowy przechodzący w bloku silnika zaraz za jego krawędzią, jest opisane gdzieś na forum jak ktoś założył nie oryginalny simering bez tego kołnierza, wcisną go za głęboko i zakrył ten kanalik co skutkowało zatarciem panewek.
                Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

                Komentarz


                  Zamieszczone przez robkri Zobacz posta
                  1.Tak wygląda osłona lub jak to nazwałeś trzymacz simeringu.
                  2. To jest oryginalna zębatka Yamahy, ma już wygięte zęby wiec lepiej ją zawczasu wymień na nową. Wszystkie zamienniki czy to JT czy Sunstar czy jakiekolwiek inne kołnierzy nie maja.
                  3. Tylna zębatka oraz łańcuch wyglądają bardzo dobrze, wymyj wszystko naftą, nasmaruj Hipolem i będzie jak nowe jeśli będziesz dbał to kilkanaście tysi jeszcze spokojnie zrobisz a jeśli zamontujesz automatyczną olejarkę łańcucha to i ze 20 tyś. nakręcisz. Widać że zestaw nie ma więcej niż 10 tyś. km, sprawdzaj tylko zębatkę zdawczą co wymianę oleju i jeśli będzie wyglądać tak jak ta na fotkach to wymieniaj wtedy łańcuch dłużej pożyje.
                  4. A buk bardzo dobrze współgra z Super Tenerą, zdarzyło się oprzeć ze dwa razy moją Teresa o buka w lesie, super, super, super

                  A jeszcze jedno, oryginalny simering ma taki kołnierz który nie pozwala wcisnąć go za głęboko a to ze względu na kanalik olejowy przechodzący w bloku silnika zaraz za jego krawędzią, jest opisane gdzieś na forum jak ktoś założył nie oryginalny simering bez tego kołnierza, wcisną go za głęboko i zakrył ten kanalik co skutkowało zatarciem panewek.
                  Dzięki.

                  Komentarz


                    Hey! Będę zmieniał mój napęd od XTZ na TDM 525. A sytuacja wygląda tak: mam zamontowany silnik TDM 850 3VD, pracuje w nim skrzynia z 4TX. Zamontowałem do niego mój stary napęd z XTZ 520, ale z łańcucha powyłaziły oringi (około 18000 km zrobił ) więc zmiana.
                    Planowałem następującą konfigurację : napęd na łańcuchu DID 525VX 110 ogniw (X-ring super wzmocniony - 110 ogniw ponieważ na starym forum był temat i było napisane że trzeba było skrócić ze 112 na 110) i zębatkach Sunstar 15/43 zębów.
                    Po przeczytaniu tego tematu pojawiły mi się pytania:
                    - czy jeżeli mam silnik od TDM ze skrzynią od 4TX to także wystąpi problem przesunięcia się względem siebie zębatek o 1,6mm
                    - czy łańcuch należy faktycznie skracać na 110 ogniw czy też jak Lukass na 112
                    - które przełożenie według was : 15/43 czy też 16/44 (więcej jeżdżę po asfalcie, jak off to lajtowy bez topienia tenery w kałużach )
                    - w tym przypadku jeżeli wystąpi przesunięcie o 1,6mm to waszym zdaniem lepiej dać do zeszlifowania zębatkę czy też podłożyć podkładki 1,5 mm pod tylną zębatkę
                    Ostatnio edytowany przez Elnino; 2808.
                    Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

                    Komentarz


                      Mam 112 ale naciąg w połowie wypadł. Po skróceniu u klientów do 110 jest na początku - jak powinien. Ja ze swoimi 112 nie robię nic, regulacji jest jeszcze sporo

                      Na szutrach przełożenie TDMowskie w zupełności wystarcza. Jak chcesz w błota to już tak kiepsko raczej.
                      --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

                      Komentarz


                        To już dwie sprawy dla mnie jasne, łańcuch zrobię na 110 a przełożenie 16/44. Ciekawe jak będzie z tym koszeniem napędu. Niestety nie ma mnie w kraju i nie mogę obczaić na moto, a chcę zrobić napęd na świętach jak przyjadę.
                        Szukam czegoś co teoretycznie istnieje ale nikt tego nie widział...

                        Komentarz


                          Panowie mam pytanko o standardową ilość zębów w zębate przedniej i tylnej w xtz 750. Jeżeli ta informacja była gdzieś zapisana to sorki ale piszę z telefonu i trudno mi wyszukać. Z góry dzięki.

                          Komentarz


                            Wg manuala 16/46

                            Komentarz


                              Wrzucam zdjęcie mojej zdawczej. Powiem wam że sprzęt na tym smigal 3x przeskoczył lancuch.20150801_195610.jpg

                              P.s. podajcie informacje jaki skok gwintu ma nakredka. Bo mi gwint znikł a na wałku jest oki.
                              Ostatnio edytowany przez marduk1; 523.

                              Komentarz


                                Zobacz tu


                                A ja myślałem że mam zużyty napęd. Było nie wymieniać

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X