Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystko o zębatkach, łańcuchach i dbaniu o nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Zamieszczone przez Tomur Zobacz posta
    dzięki !

    Komentarz


      Zamieszczone przez marduk1 Zobacz posta
      dzięki !
      Nakrętki w "kemaku" 20zl za sztukę. Przymiarki do starej zębatki, nową w drodze. Szersze na 1 cm jak kolegą junak z clubu polecał.
      Załączone pliki

      Komentarz


        Nowa JT 20150805_105807.jpg20150805_105807.jpg

        - - - Zaktualizowano - - -

        Nowa JT 20150805_105807.jpg20150805_105812.jpg

        Komentarz


          20150805_123130.jpg20150805_131441.jpg

          Komentarz


            Wymień również zapinkę łańcucha bo widać że też już się kończy.
            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
            sigpic

            Komentarz


              Jaki polecanie łańcuch do xtz 660?
              Znaczy jaki model i jakiej firmy? Co ma dobry stosunek ceny do trwałości?
              Mam teraz JT, kończy się i raczej drugi raz takiego nie założę.
              Szybko się kończy, ale może smarowanie alejarką nie jest dobrym rozwiązaniem.
              Jeżdżę zawsze tak że odcinki gruntówek robię pomiędzy kawałkami asfaltu i napęd nabiera ciągle świeżego piasku i prasuje w takiej paście ściernej.
              Chyba wrócę do sprayu.
              Jakie przebiegi zrobiliście na da jednym napędzie?

              Pozdrawiam Tomek

              Komentarz


                Miałem w sumie cztery łańcuchy. Dwa didy i dwa rk. Przebiegi od 16 do 19 tysięcy km. Jedne i drugie wzmocnione x-ringowe. Nie z tych najdroższych ale też nie tańszych. Takie średnie cenowo. Smarowanie sprayem co zbiornik paliwa, po każdej dłuższej jeździe w deszczu i w terenie też. Małe zębatki zmieniałem wcześniej co trochę wydłuża przebieg całości.
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  Dopisze się w temacie łańcuchów, zawsze i wszędzie wkładałem DID, wzmocnione lub super wzmocnione bo sprzęty miału od 100 do 150 KM (bandit 1200, 1250, fazer 100). Niestety w fazerze wytrzymał nieco pomad 10 000 km i totalny szrot, na forach UK pisali o wadliwych partiach DID i stwierdziłem, że nie będę przepłacał (750 PLN z zębatkami).
                  Do teresy włożyłem łańcuch CZ dedykowany do dużych enduro i sprawuje się super. Zrobiłem 10 000 km i nie widać, żeby się zbytnio wyciągnął, czy miał luzy boczne. Cena z zębatkami JT 360 PLN.
                  Teraz kupiłem do Dominatora łańcuch Bonyfish (nazwa powala), przeczytawszy bardzo wiele pozytywnych opinii użytkowników na forach.
                  Zawsze jak łańcuch to DID i nic więcej, jak te ślepe konie Ja osobiście nie lubię jak wszyscy, szukam alternatyw, nie przepłacając za markę.

                  Komentarz


                    Ten napęd JT (zębatki i łańcuch), który mam obecnie wydawał się ok i był dość tani. Ale łańcuch od początku nie trzymał się tak idealnie tylnej zębatki (jak miałem w poprzednim DID) tylko miał luz. Wyrobił się też znacznie wcześniej niż poprzedni DID. Oba x ring. Fakt że od teraz więcej jeżdżę po piachach.

                    DiDa nie będę znów zakładał bo "mówi się" że stał się jakiś trefny, to nie będę testował czy to prawda.
                    Zastanawiam się nad RK x ring, ale jeszcze myślę nad taką tanią opcją:

                    Ciekawe jak wyszły testy, zapytam u źródła.

                    Komentarz


                      Zamieszczone przez Glaza Zobacz posta
                      Dzięki.
                      Panowie, czy istnieje szansa /ryzyko włożyć wspomniany simering tak, aby wypustka zatkała kanalik olejowy? Czy raczej jest to niemożliwe? Nie widziałem ani na simeringu, ani na wałku, ani na osłonie simeringu znaczników i nie jestem pewien w jaki sposób ułożyć simering do wsunięcia?

                      - - - Zaktualizowano - - -

                      Zamieszczone przez SzakulE95 Zobacz posta
                      Panowie, czy istnieje szansa /ryzyko włożyć wspomniany simering tak, aby wypustka zatkała kanalik olejowy? Czy raczej jest to niemożliwe? Nie widziałem ani na simeringu, ani na wałku, ani na osłonie simeringu znaczników i nie jestem pewien w jaki sposób ułożyć simering do wsunięcia?
                      Już chyba wiem. Sorrki, przestudiowałem raz jeszce fotki i wydaje mi się, że nie ma możliwości zatkać wypustkami kanalików. Kanaliki znajdują się nisko na "krawędzi" tuż za zewnętrznym rantem łożyska, natomiast wypustki /dystanse uszczelniacza są kilka mm od zewnętrznej krawędzi... Tak kolokwialnie... Sorry jak kogoś uraziła moja mało fachowość nazewnictwa.

                      Komentarz


                        Tomur, Unibear też się wyciąga i to dość szybko.
                        Miałem go założonego na Suzuce DR350 raptem całe 30 kM i niestety z wyjazdu na wyjazd widać to było.
                        Do tego zębatki JT... dramat, więcej tego nie kupię.
                        Jeden sezon, fakt że w terenie ale to raczej weekendowe marudzenie po krzaczorach niż jakiś hardkor.
                        Zębatka zdawcza była w stanie bardzo, bardzo kiepskim, lepszą zdjąłem przed jej założeniem.

                        Komentarz


                          Tak informacyjnie, znalazłem zestaw 530 od FZR600, który 1:1 powinien pasować do XTZ750: http://www.jtsprockets.com/catalogue/model/2903/
                          JTF513 dostępne w wielkościach od 13z do 18z.
                          JTR865 dostępne od 39z do 46z +49z.
                          JTF513 dostępna jest również z tłumikiem drgań: http://www.jtsprockets.com/catalogue/sprocket/JTF513RB/
                          Bez problemu dostępne w Larssonie, nawet 17z: https://mike.larsson.pl/pl/category/...rticle/670556/
                          Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                          Komentarz


                            Ale po co w starej teresie taki ciężki napęd?
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              W 600-ce lata... więc taki "ciężki" chyba nie jest. Poza tym, mocniejszy napęd dłużej wytrzyma.
                              Co prawda nie wiem, czy się zmieści - ktoś tu chyba pisał o tym, że był zaskoczony odkryciem 530 w ST. Więc zakładam, że się mieści. KEDO też 530 oferuje.

                              Komentarz


                                W enduro łańcuchy wykańczają skoki zawieszeń i charakterystyki silników. Dwie porządne hopki załatwią tak samo 525 jak i 530 . Natomiast szerszy łańcuch to większa masa i większy opór no i z reguły wyższa cena zestawu. Czy licząc kilometry na złotówki to się kalkuluje to trzeba by policzyć.
                                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X