Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wszystko o zębatkach, łańcuchach i dbaniu o nie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Kwestię sensu (czy braku) wzmocnienia napędu każdy sobie rozważy. W wątku (tym i bodaj dwóch innych dot. napędu) były poruszane kwestie braku wyboru zębatek (czyli regulacyjności) i różnych wzmocnionych napędów. Podałem przykład gdzie można na wzmocnionym zestawie mieć przełożenie fabryczne (16/46), fabryczne" (17/49), autostradowe (17i18/45i46) i endurowe (15/49).
    Osobiście będę raczej używał motocykla szosowo/wyprawowo, więc będę szedł w 17/49.
    Większa zębatka przednia powinna mieć lepszy wpływ na trwałość.
    Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

    Komentarz


      Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
      Kwestię sensu (czy braku) wzmocnienia napędu każdy sobie rozważy. W wątku (tym i bodaj dwóch innych dot. napędu) były poruszane kwestie braku wyboru zębatek (czyli regulacyjności) i różnych wzmocnionych napędów. Podałem przykład gdzie można na wzmocnionym zestawie mieć przełożenie fabryczne (16/46), fabryczne" (17/49), autostradowe (17i18/45i46) i endurowe (15/49).
      Osobiście będę raczej używał motocykla szosowo/wyprawowo, więc będę szedł w 17/49.
      Większa zębatka przednia powinna mieć lepszy wpływ na trwałość.
      ostatnio wolnym leszczem pojezdziłem po Bieszczadach i ichniejszych serpentynach ........prędkość podróżna 80-90km/h obroty 3000 miałem. Teraz pytanie jak na zestawie zębatek 17/49 będzie Tereska chodzić ? Słabsza ale na przelotach mniejsze obroty ?

      Komentarz


        16/46 = 2,875
        17/49 = 2,882
        Różnica kosmetyczna. Dlatego napisałem fabryczne".
        Będzie jak na oryginale.

        Komentarz


          Czasem szukam 6 biegu ........częściej niż czasem. Przeloty/tranzyty i tak się zastanawiam jaki zestaw zębatek dać co by przy tych 110-120km/h były mniejsze obroty. Na przyśpieszeniu nie zależy mnie tak bardzo ale też czy pózniej latając turystycznie po drogach szóstej kategorii odśnieżania nie trzeba będzie mieszać biegami przy 80-90km/h ?

          Komentarz


            Motorcycle speed and sprocket calculator with bike database for gearing, sprockets, tires and chains of over 1750 bikes. Request yours to be added as well.


            Tu sprawdzisz symulacje różnych zmian.
            Najmniej zachodu jest moim zdaniem zmienić zębatkę zdawczą na 17.
            Będziesz miał wtedy 3900 obrotów na piątym biegu:

            PrzełożeniaXTZ.jpg

            Komentarz


              Tak profesjonalnie to jeszcze mnie nikt nie odpowiedział . Czapki z głów czy tam klękajcie narody. Fenkju

              Komentarz


                Guliwer tak jeździ jeśli się nie mylę. I poleca.

                Komentarz


                  Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                  Czasem szukam 6 biegu ........częściej niż czasem. Przeloty/tranzyty i tak się zastanawiam jaki zestaw zębatek dać co by przy tych 110-120km/h były mniejsze obroty. Na przyśpieszeniu nie zależy mnie tak bardzo ale też czy pózniej latając turystycznie po drogach szóstej kategorii odśnieżania nie trzeba będzie mieszać biegami przy 80-90km/h ?
                  Czyli na jakich obrotach Ty bys chcial jezdzic?
                  Pzdr!
                  prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                  Komentarz


                    Zamieszczone przez qpcio Zobacz posta
                    Czyli na jakich obrotach Ty bys chcial jezdzic?
                    Optymalnych w stosunku konie i niutonometry. Tak by można spokojnie przyśpieszyć i też by się silnik nie dławił.

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X