Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Poka wyniki od 41 do 60 z 68

Temat: Czym smarujesz acuch? Czyli zestawienie smarw do acucha - plusy i minusy

Guru Member Avatar LukaSS
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Cytat Napisa piotr13 Zobacz post
    wic wychodzi, e nie rodzaj smarowida jest wany a czstotliwo i oglna dbao o napd.
    Te prawda
    --== XtzParts.com - czci do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

Guru Member Avatar robkri
    Doczy
    kwi 2010
    Postw
    1,738
    Motocykl
    YAMAHA SUPER TENERE 92
    Skd
    Kosy k/Dobrego Miasta

Domylnie

W moje Tenerce DID 520VX wytrzyma 20 ty. z czego ponad 12 tys. smarowany za pomoc Scottoilera, wlewaem olej jaki miaem pod rk na pocztku jakie 2-3 ty czerwony Scott, potem Hipol tak z 7 ty. teraz silnikowy minera ktry sta na pce w garage i pamita jeszcze czasy Malucha albo nawet Duego Fiata. acuch jest praktycznie nie rozcignity ale zacz gubi rolki, brak ju 4, szczliwie nie obok siebie wic nie czu podczas jazdy, reszta rolek lata sobie luno wic kwestia czasu i zaczn odpada. Przez okres eksploatacji zmieniem 2 zbatki zdawcze. Gdyby nie te rolki to pewnie pocign by jeszcze minimum 10-15 ty. km a atwo nie mia bo sporo jed w piach i botko po wahacz nie jest mu obce. Na pocztku smarowaem smarami w sprayu ale czsto byo tak e po 100 km ju go nie byo na acuchu wtedy najbardziej dosta w ko i podejrzewam e z tego powodu roleczki powiedziay teraz do.
    Wedug mnie lepiej zainwestowa nawet w uywan olejar, Ja mam wersje Touring czyli z duym dodatkowym zbiornikiem mocowanym pod rejestracj, czsto ustawiam ja na lanie oleju eby dobrze my si acuch co wystarczyo ostanio na okoo 7 ty. km. Rachunek jest atwy do obliczenia ile musia bym wyda na spraye przy czstotliwoci smarowania rednio co jakie 350 km e nie wspomn o bezobsugowoci olejarki.

Nie wylewa za konierz Avatar marcinjunak
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    5,745
    Motocykl
    KTM 790 ADV, I dream about... little more orange power :)
    Skd
    Dblin-Wawa
    GG
    GG: 2320727

Domylnie

Rolki si wykruszaj przez to e acuch jest ju wycignity w jednym miejscu i rolki nie trafiaj dobrze na zby, sprawd sobie na postoju, zobaczysz e w jednym miejscu acuch ma wikszy luz.
    By Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 a w kocu przyszo nawrcenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywicie WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspomina szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Doczy
    kwi 2010
    Postw
    1,738
    Motocykl
    YAMAHA SUPER TENERE 92
    Skd
    Kosy k/Dobrego Miasta

Domylnie

Wanie, widzisz latajce rolki s na caej dugoci acucha, sprawdziem to ju jaki czas temu i w ostatni weekend ponownie jak zauwayem e ubyo kolejne dwie rolki. Ciekawe e acuch prawie nie odchodzi od gwnej zbatki, tak samo jak nowy.

Senior Member Avatar Neno
    Doczy
    mar 2013
    Postw
    372
    Motocykl
    XT660R
    Skd
    Zambrw
    GG
    GG: 64513

Domylnie

@robkri - te rolki to z DID-a , prawda ?
    Od roku trwa jaka czarna seria tej marki. Wnioskuj, e albo na rynek trafiy podrbki albo producent mia trefna seri, albo... obniza koszty stosujc gorsze materiay. Wypadaj rolki, oringi, rw si cae acuchy!
    Ja by moe zaryzykuj ten acuch bo wiem ,ze bd mia z pewnego rda, o ile dobr cen wywalcz
    Zalecam ostrono przy DIDach.

Doczy
    kwi 2010
    Postw
    1,738
    Motocykl
    YAMAHA SUPER TENERE 92
    Skd
    Kosy k/Dobrego Miasta

Domylnie

O widzisz zapomniaem napisa e X-ringw te kilku nie ma ale tylko od strony koa czyli tej strony acucha ktra nie jest bezporednio smarowana z rurki by moe to ma jakie znaczenie. Tak to DID 520VX.
    Ostatnio edytowane przez robkri ; 10 czerwca 2014 o 13:33

Senior Member Avatar johny_b
    Doczy
    pa 2012
    Postw
    456
    Motocykl
    TE610ie
    Skd
    Wrocaw

Domylnie

Wanie zamontowaem DID VX2 i zbatki Sunstar zobaczymy ile to wytrzyma. Nie mam niestety olejarki macie jakie sprawdzone atwe w montau alternatywy dla scota?

Slow Motion - po liwce Remiszewskiej Avatar ArturS
    Doczy
    sie 2010
    Postw
    1,169
    Motocykl
    Yamaha XT600Z
    Skd
    Zabrze
    GG
    GG: 3408

Domylnie

A to nie wiesz kto robi wasne sterowniki? Dzisiaj przyszy mi tajle do kolejnych 20 sztuk.

Doczy
    sty 2010
    Postw
    5,745
    Motocykl
    Skd
    Dblin-Wawa
    GG

Domylnie

Cytat Napisa johny_b Zobacz post
    Wanie zamontowaem DID VX2 i zbatki Sunstar zobaczymy ile to wytrzyma. Nie mam niestety olejarki macie jakie sprawdzone atwe w montau alternatywy dla scota?
    Scott w uywce jest do dostania za 100 z wic nie czaje ludzi ktrzy kombinuj z jak elektronik i sterownikami.
    By Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 a w kocu przyszo nawrcenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywicie WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspomina szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Guru Member Avatar LukaSS
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    3,382
    Motocykl
    XTZ 800 ST '91
    Skd
    Biaa Podl./Warszawa

Domylnie

Cytat Napisa marcinjunak Zobacz post
    Scott w uywce jest do dostania za 100 z wic nie czaje ludzi ktrzy kombinuj z jak elektronik i sterownikami.

Pamitasz powiedzenie, e "prowizorki s najwytrzymalsze"?
    --== XtzParts.com - czci do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

Senior Member Avatar AdamB
    Doczy
    mar 2012
    Postw
    519
    Motocykl
    KTM LC4 640 ADV
    Skd
    Skierniewice

Domylnie

Cytat Napisa LukaSS Zobacz post
    Pamitasz powiedzenie, e "prowizorki s najwytrzymalsze"?
    Zgadzam si, dlatego ja na dusze wyjazdy zabieram ze sob puszk przepracowanego oleju z Ursusa C-360 i pdzel

Doczy
    kwi 2010
    Postw
    1,738
    Motocykl
    YAMAHA SUPER TENERE 92
    Skd
    Kosy k/Dobrego Miasta

Domylnie

Cytat Napisa johny_b Zobacz post
    Ale nie ma lepszej i prostszej alternatywy w uytkowaniu i montau ni Scottoiler. Za zwyka podstawow uywk Scottoilera dasz moe stwk Ja za Touringa uywanego daem 130 z groszem wiec droga impreza to nie jest.

Junior Member Avatar ToomaiNSU
    Doczy
    cze 2013
    Postw
    30
    Motocykl
    Yamaha XTZ750, Honda CBR1000FIII, Kawasaki KMX125
    Skd
    d (Swdw)

Domylnie

Teraz powieje prehistori!
    Jest rok 1992 wanie kupiem nowiutk CBR1000f2. Napd acuch i ...o zgrozo biaa jak nieg felga. Znajomu w Berlinie poleci mi spray Bel-Ray...chyba syntetyk. Po pryniciu na ciepy acuch i odczekaniu kilkunastu minut mona byo rusza. Po 200 kilometrach na biaej feldze miaem najwyzej 2-3 malutkie czarne kropki. To bya rewelacja!!!! Po przepryskaniu acuch a mlaska pracujc na zbatce. Od maja do padziernika , czyli w p roku przejechaem 20 tys km i acuch , a co waniejsze zbatki byy w bardzo dobrym stanie. W mojej ST mam skatowan felg i nie zaley mi na jej eksponowaniu Uywam castrola chain spray. Szau nie ma, ale dziaa.

Guru Member Avatar Beniamin
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    1,082
    Motocykl
    SHDS ST 750
    Skd
    Frombork/Braniewo

Domylnie

Cytat Napisa ToomaiNSU Zobacz post
    ... W mojej ST mam skatowan felg ...i nie zaley mi na jej eksponowaniu ...
    Moe i wyglda na zmczon ale pracuje jako bezdtkowa i daje rad
    "Na dobry pocztek - jed na koniec wiata"

Senior Member Avatar Neno
    Doczy
    mar 2013
    Postw
    372
    Motocykl
    XT660R
    Skd
    Zambrw
    GG
    GG: 64513

Domylnie

Cytat Napisa ArturS Zobacz post
    A to nie wiesz kto robi wasne sterowniki? Dzisiaj przyszy mi tajle do kolejnych 20 sztuk.
    Dziaaj, dziaaj - czekam

Junior Member Avatar ToomaiNSU
    Doczy
    cze 2013
    Postw
    30
    Motocykl
    Yamaha XTZ750, Honda CBR1000FIII, Kawasaki KMX125
    Skd
    d (Swdw)

Domylnie

Ano dziaa, powietrza nie puszcza mimo,e dtki brak! Wracajc do smaru ktry tak zachwalaem. mia tylko jeden minus. Jak sie skoczy, trzeba byo mign 500km do tzw Berlina zachodniego. Bo na wschd od resztek muru berliskiego mona byo kupi najwyej smar T-2 w jednokilogramowej puszce.
    Cytat Napisa ToomaiNSU Zobacz post
    Teraz powieje prehistori!
    Jest rok 1992 wanie kupiem nowiutk CBR1000f2. Napd acuch i ...o zgrozo biaa jak nieg felga. Znajomu w Berlinie poleci mi spray Bel-Ray...chyba syntetyk. Po pryniciu na ciepy acuch i odczekaniu kilkunastu minut mona byo rusza. Po 200 kilometrach na biaej feldze miaem najwyzej 2-3 malutkie czarne kropki. To bya rewelacja!!!! Po przepryskaniu acuch a mlaska pracujc na zbatce. Od maja do padziernika , czyli w p roku przejechaem 20 tys km i acuch , a co waniejsze zbatki byy w bardzo dobrym stanie. W mojej ST mam skatowan felg i nie zaley mi na jej eksponowaniu Uywam castrola chain spray. Szau nie ma, ale dziaa.

Member
    Doczy
    sie 2012
    Postw
    73
    Motocykl
    Honda VFR 800 FI; Yamaha XTZ 750
    Skd
    Swidnik/Poznan/Warszawa

Domylnie

Cze!
    Czy kto z Was uywa takiego urzdzenia? Wchodzi w takie samorobki czy dorzuci pare PLNow i scotoilera naby?
    Zobacz ofert: LUBRIXA KIT acuch oliwiarka-dysza Scottoiler
    http://allegro.pl/showItem2.php?item=4390916456
    Pozdrawiam
    Kuba

Doczy
    sty 2010
    Postw
    5,745
    Motocykl
    Skd
    Dblin-Wawa
    GG

Domylnie

Cytat Napisa Cooba Zobacz post
    Cze!
    Czy kto z Was uywa takiego urzdzenia? Wchodzi w takie samorobki czy dorzuci pare PLNow i scotoilera naby?
    Zobacz ofert: LUBRIXA KIT acuch oliwiarka-dysza Scottoiler
    http://allegro.pl/showItem2.php?item=4390916456
    Pozdrawiam
    Kuba
    Za tak kwot ro moesz kupi nawet dwa scottoilery
    http://allegro.pl/scottoiler-automat...398487834.html
    Hidden Content

Member
    Doczy
    kwi 2019
    Postw
    219
    Motocykl
    xtz 750
    Skd
    Kielce

Domylnie

Drogie Brawo.
    Znw mam dylemat ..........kupi smarownice acucha czy smarowa sprayem. Jakie teraz smarownice si kupuje , made in poland czy scottiler ? Widziaem e scottiler wpina si w siakie podcinienia. Mamy co takowego w moto i gdzie si ono znajduje ?

Ps. Przypominam e jestem miy i kulturalny wic wszelakie inwektywy e nie znam swojego moto prosz sobie darowa. Nie znam si i ........licz na merytoryczn odpowiedz.

Guru Member Avatar piotr13
    Doczy
    lut 2010
    Postw
    1,662
    Motocykl
    xtz 660 xj 900 S
    Skd
    kocian

Domylnie

Podcinienie jest i napdza pomp paliwa. Natomiast gdzie na forum jest wtek gdzie dogbnie przerobiono temat jak zrobi sobie olejark samemu za 1/5 tego co kosztuje scottoiler.
    Jeeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybr...
    Jeeli jest wybr to mog by nawet cztery...

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •