Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czym smarujesz łańcuch? Czyli zestawienie smarów do łańcucha - plusy i minusy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #46
    O widzisz zapomniałem napisać że X-ringów też kilku nie ma ale tylko od strony koła czyli tej strony łańcucha która nie jest bezpośrednio smarowana z rurki być może to ma jakieś znaczenie. Tak to DID 520VX.
    Ostatnio edytowany przez robkri; 269.

    Komentarz


      #47
      Właśnie zamontowałem DID VX2 i zębatki Sunstar zobaczymy ile to wytrzyma. Nie mam niestety olejarki macie jakieś sprawdzone łatwe w montażu alternatywy dla scota?

      Komentarz


        #48
        A to nie wiesz kto robi własne sterowniki? Dzisiaj przyszły mi tajle do kolejnych 20 sztuk.

        Komentarz


          #49
          Zamieszczone przez johny_b Zobacz posta
          Właśnie zamontowałem DID VX2 i zębatki Sunstar zobaczymy ile to wytrzyma. Nie mam niestety olejarki macie jakieś sprawdzone łatwe w montażu alternatywy dla scota?
          Scott w używce jest do dostania za 100 zł więc nie czaje ludzi którzy kombinują z jaką elektroniką i sterownikami.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #50
            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            Scott w używce jest do dostania za 100 zł więc nie czaje ludzi którzy kombinują z jaką elektroniką i sterownikami.

            Pamiętasz powiedzenie, że "prowizorki są najwytrzymalsze"?
            --== XtzParts.com - części do XTZ 660 i 750 oraz TDM 850-900 ==--

            Komentarz


              #51
              Zamieszczone przez LukaSS Zobacz posta
              Pamiętasz powiedzenie, że "prowizorki są najwytrzymalsze"?
              Zgadzam się, dlatego ja na dłuższe wyjazdy zabieram ze sobą puszkę przepracowanego oleju z Ursusa C-360 i pędzel

              Komentarz


                #52
                Zamieszczone przez johny_b Zobacz posta
                Właśnie zamontowałem DID VX2 i zębatki Sunstar zobaczymy ile to wytrzyma. Nie mam niestety olejarki macie jakieś sprawdzone łatwe w montażu alternatywy dla scota?
                Ale nie ma lepszej i prostszej alternatywy w użytkowaniu i montażu niż Scottoiler. Za zwykła podstawową używkę Scottoilera dasz może stówkę Ja za Touringa używanego dałem 130 z groszem wiec droga impreza to nie jest.

                Komentarz


                  #53
                  Teraz powieje prehistorią!
                  Jest rok 1992 właśnie kupiłem nowiutką CBR1000f2. Napęd łańcuch i ...o zgrozo biała jak śnieg felga. Znajomu w Berlinie polecił mi spray Bel-Ray...chyba syntetyk. Po pryśnięciu na ciepły łańcuch i odczekaniu kilkunastu minut można było ruszać. Po 200 kilometrach na białej feldze miałem najwyzej 2-3 malutkie czarne kropki. To była rewelacja!!!! Po przepryskaniu łańcuch aż mlaskał pracując na zębatce. Od maja do pażdziernika , czyli w pół roku przejechałem 20 tys km i łańcuch , a co ważniejsze zębatki były w bardzo dobrym stanie. W mojej ST mam skatowaną felgę i nie zależy mi na jej eksponowaniu Używam castrola chain spray. Szału nie ma, ale działa.

                  Komentarz


                    #54
                    Zamieszczone przez ToomaiNSU Zobacz posta
                    ... W mojej ST mam skatowaną felgę ...i nie zależy mi na jej eksponowaniu ...
                    Może i wygląda na zmęczoną ale pracuje jako bezdętkowa i daje radę
                    "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

                    Komentarz


                      #55
                      Zamieszczone przez ArturS Zobacz posta
                      A to nie wiesz kto robi własne sterowniki? Dzisiaj przyszły mi tajle do kolejnych 20 sztuk.
                      Działaj, działaj - czekam
                      http://www.przezswiat.eu

                      https://www.facebook.com/PrzezSwiat.eu

                      Komentarz


                        #56
                        Ano działa, powietrza nie puszcza mimo,że dętki brak! Wracając do smaru który tak zachwalałem. miał tylko jeden minus. Jak sie skończył, trzeba było śmignąć 500km do tzw Berlina zachodniego. Bo na wschód od resztek muru berlińskiego można było kupić najwyżej smar ŁT-2 w jednokilogramowej puszce.
                        Zamieszczone przez ToomaiNSU Zobacz posta
                        Teraz powieje prehistorią!
                        Jest rok 1992 właśnie kupiłem nowiutką CBR1000f2. Napęd łańcuch i ...o zgrozo biała jak śnieg felga. Znajomu w Berlinie polecił mi spray Bel-Ray...chyba syntetyk. Po pryśnięciu na ciepły łańcuch i odczekaniu kilkunastu minut można było ruszać. Po 200 kilometrach na białej feldze miałem najwyzej 2-3 malutkie czarne kropki. To była rewelacja!!!! Po przepryskaniu łańcuch aż mlaskał pracując na zębatce. Od maja do pażdziernika , czyli w pół roku przejechałem 20 tys km i łańcuch , a co ważniejsze zębatki były w bardzo dobrym stanie. W mojej ST mam skatowaną felgę i nie zależy mi na jej eksponowaniu Używam castrola chain spray. Szału nie ma, ale działa.

                        Komentarz


                          #57
                          Cześć!
                          Czy ktoś z Was używa takiego urządzenia? Wchodzić w takie samorobki czy dorzucić pare PLNow i scotoilera nabyć?
                          Zobacz ofertę: LUBRIXA KIT łańcuch oliwiarka-dysza Scottoiler

                          Pozdrawiam
                          Kuba

                          Komentarz


                            #58
                            Zamieszczone przez Cooba Zobacz posta
                            Cześć!
                            Czy ktoś z Was używa takiego urządzenia? Wchodzić w takie samorobki czy dorzucić pare PLNow i scotoilera nabyć?
                            Zobacz ofertę: LUBRIXA KIT łańcuch oliwiarka-dysza Scottoiler

                            Pozdrawiam
                            Kuba
                            Za taką kwotę ro możesz kupić nawet dwa scottoilery
                            Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                            No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                            sigpic

                            Komentarz


                              #59
                              Drogie Brawo.
                              Znów mam dylemat ..........kupić smarownice łańcucha czy smarować sprayem. Jakie teraz smarownice się kupuje , made in poland czy scottiler ? Widziałem że scottiler wpina się w siakieś podciśnienia. Mamy coś takowego w moto i gdzie się ono znajduje ?

                              Ps. Przypominam że jestem miły i kulturalny więc wszelakie inwektywy że nie znam swojego moto proszę sobie darować. Nie znam się i ........liczę na merytoryczną odpowiedz.

                              Komentarz


                                #60
                                Podciśnienie jest i napędza pompę paliwa. Natomiast gdzieś na forum jest wątek gdzie dogłębnie przerobiono temat jak zrobić sobie olejarkę samemu za 1/5 tego co kosztuje scottoiler.
                                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X