Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pompa paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Pompa paliwa

    Panowie pytanie techniczne czy pompa paliwa ma zaworki, żeby paliwo grawitacyjnie nie przedostawało się do gaźnika.

    Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

    #2



    ps.
    Nie rozbierałem pompy. Ale mam doświadczenie z kranikiem podciśnieniowym. Wg mnie występuje tu pełna analogia.
    Jak membrana jest szczelna to do pracy kranika (i pompy) potrzeba impulsu ciśnienia. Samo z siebie urządzenie jest szczelne.
    Jak jest nieszczelność to niestety:
    - kranik cieknie (zawsze, bez możliwości odcięcia),
    - pompa cieknie i nie pompuje (w takim przypadku układ zasilania pracuje bardziej grawitacyjnie do pewnej wysokości paliwa w zbiorniku).
    Ponieważ większość z nas nie odcina paliwa na kraniku co dzień to dowód, że pompa trzyma. Jednak znane są na forum przypadki, że pompa popuszcza i wtedy paliwo trafia do gaźników i silnika...
    Na taką okoliczność właśnie, założyłem elektrozawór.
    Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

    Komentarz


      #3
      Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
      http://www.xtzclub.pl/threads/9612-J...l=1#post125785


      ps.
      Nie rozbierałem pompy. Ale mam doświadczenie z kranikiem podciśnieniowym. Wg mnie występuje tu pełna analogia.
      Jak membrana jest szczelna to do pracy kranika (i pompy) potrzeba impulsu ciśnienia. Samo z siebie urządzenie jest szczelne.
      Jak jest nieszczelność to niestety:
      - kranik cieknie (zawsze, bez możliwości odcięcia),
      - pompa cieknie i nie pompuje (w takim przypadku układ zasilania pracuje bardziej grawitacyjnie do pewnej wysokości paliwa w zbiorniku).
      Ponieważ większość z nas nie odcina paliwa na kraniku co dzień to dowód, że pompa trzyma. Jednak znane są na forum przypadki, że pompa popuszcza i wtedy paliwo trafia do gaźników i silnika...
      Na taką okoliczność właśnie, założyłem elektrozawór.
      Elektrozawór ciekawa koncepcja. Podziel się tym rozwiązaniem .

      Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


        #4
        Tak zrobiłem: https://photos.app.goo.gl/tHLdtMorwceaRVx5A

        Komentarz

        Pracuję...
        X