Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Swap głowicy z tdm do xtz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Swap głowicy z tdm do xtz

    Cześć. Wstawiłem moto do serwisu na regulacje luzów i remont gaźnika. Okazało się że luzów nie juz jak regulować bo zawory ssące mocno wyrobione. Koszt nowych to 1400pln (troche dużo aktualnie szukam z używanych jakby ktoś miał w eleganckim stanie to chętnie kupię. Bądź zastanawia mnie czy szukać kompletnej głowicy z tdm-a (moze mnie wyeksploatowana) ma ktoś wiedzę czy taki zabieg może się udać?

    #2
    Głowice z TDM 3VD mają oznaczenia 3LD, więc są od XTZ750.
    Także zamienne z całą pewnością.

    Komentarz


      #3
      Miałem kolizję na 4 wydechowych, wymieniłem wszystkie więc zostało mi dobrych 6 sztuk ssących plus głowica...ale to nie są tanie rzeczy
      Ostatnio edytowany przez Pawloo78; 4828.

      Komentarz


        #4
        Miałem tak samo na dwóch zaworach, okazało sie że najcieńsze z dostępnych płytek zaworowych dalej są za grube.
        Wiem że to może nie fachowo ale ja poratowałem sie przeszlifowaniem płytek na odpowiedni wymiar w zakładzie gdzie robią remonty silników - wiadomo że wszystko w granicach zdrowego rozsądku aby zbytnio płytki nie pocienić.

        Rozwiązanie może tylko odsuwające dalej w przyszłość konieczność remontu głowicy ale przy moich obecnych przebiegach starczy mi to na kilka lat.

        Jakaś to alternatywa zawsze jest.

        Komentarz


          #5
          O szlifowaniu trzonka zaworu słyszałem, że się wykonuje w warsztatach, ale to remedium na krótki dystans.
          Gniazdo zaworowe pewnie jest już tak wypalone, że nie trzyma wymiaru.
          Albo ktoś zbyt hojnie dotarł zawory.

          Komentarz


            #6
            Pawloo78 kolega da znać ile te nie tanie rzeczy kosztują bo póki co jestem przyparty do muru:/ w Polsce komplet z ssących żądają 1400pln a w USA około 100usd tylko ze na chwilę obecną nie realizują wysyłek zagranicznych w trakcie poszukiwań dowiedziałem się też ze z tdm 850 i 900 są takie same

            Komentarz

            Pracuję...
            X