Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[XTZ660] Zerwany lancuch DID 520VM - pare pytan do forumowiczow

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [660Z] [XTZ660] Zerwany lancuch DID 520VM - pare pytan do forumowiczow

    Zerwal mi sie lancuch (na szczescie w terenie, na piachu) i zaplatal sie na tylnej zebatce blokujac sie na wachaczu.

    Mam pare pytan:
    1. Jechalem awaryjnie bez slizgu lancucha (zlamal sie) - moglo to wplynac na tak szybkie zerwanie?
    2. Zerwal sie na ogniwie zakowki (spince) - mam szczescie (tylko zakowke dokupic zamiast caly lancuch), czy tez bylo to slabe ogniwo?
    3. Przed kazda jazda smar... to znaczy stosuje WD40 zamiast smarow i olejow - moglo wplynac?
    4. Nakretki od zebatki troche oberwaly (lancuch je troche przycial - dwie nakretki) - zalozyc nowe czy olac?

    Dzieki za odpowiedzi z gory.

    #2
    Wypowiem się tylko odnośnie pkt 3:
    WD40 to nie jest smar i nie nadaje się do smarowania. Już lepiej w ogóle nie pryskać łańcucha niż używać WD40

    Komentarz


      #3
      U mnie zerwany łańcuch pokrzywił zębatkę i siebie też więc sprawdź najpierw czy to wszystko jest proste i osiowe. Co do smarowania to fakt wd się nie nadaje.
      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

      Komentarz


        #4
        Skąd pomysł na smarowanie łańcucha WD? W 520 jest zapinka, więc możliwe że była po prostu źle założona i to doprowadziło do rozpięcia łańcucha. A zębatki na pewno trzeba sprawdzić i ich okolice

        Komentarz


          #5
          Dzieki za rady. Musze sprawdzic czy zebatka prosta. Co do WD40 to mam zamiar zaprzestac stosowac zamiast smaru.

          Komentarz


            #6
            Łańcuch też może być skręcony. Poza tym mógł dostać sztycha w innym miejscu. Następnym razem możesz mieć mniej szczęścia i pierdolnie przy 120 w złożeniu na winklu... Idzie i tak zima kup nowy zestaw zębatek i łańcuch Do wiosny jest czas.
            Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
            Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

            Komentarz


              #7
              piotr13 słusznie prawi.
              WD40 to żaden smar, tylko osuszający środek penetrujący. Strzeliło jedno ogniwo, ale nie wiesz czy coś złego nie dzieje się w innych. Jazda na starym zestawie (szczególnie łańcuchu) to będzie rosyjska ruletka. Z podobnym efektem.
              Cały napęd swoje kosztuje, ale tutaj bym nie ryzykował. Powtórka z awarii na winklu nawet przy średniej prędkości może skończyć się tragicznie...

              Komentarz


                #8
                No macie racje - dzieki za rade.
                Tak wiec kupuje nowy lancuch - jezeli chodzi o zebatki to wszystko okay - a ze prawie nowe to nie musze wymianiac.
                Dzieki.

                Komentarz


                  #9
                  Masz rolki prowadzace?? a jak tak to w jakim stanie ??
                  Fajnie jest miec XT1200 ale jeszcze fajniej jest posiadac XTZ750 i XT1200

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez Floydoo Zobacz posta
                    Masz rolki prowadzace?? a jak tak to w jakim stanie ??
                    Myslalem ze to prowadnica a to zwyczajny slizg i to z dobry centymetr od lanucha, wiec to nie to - nie mam rolek
                    index.jpg


                    Juz od paru dni jezdze na nowo zakutym lancuchu - wszystko gra. Tylko mi chyba gaznik zaczal szwankowac :/ Zawsze cos w tym motocyklach.

                    Komentarz


                      #11
                      Rolki powinny być dwie. Jedna na dole a druga do góry.
                      Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                      Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X