Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Żarówki H4 35W zamiast 55W?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    13,8V to na niskich, czy wysokich obrotach?

    Komentarz


      #17
      Na wysokich. Wcześniej nialem problem z ładowaniem, nie miałem nawet 13V na zapalonych światłach.

      Komentarz


        #18
        A na wolnych obrotach jakie masz napięcie?
        Gdzie podłączyłeś monit?
        Jak już odpalisz na dłużej, zobacz jeszcze napięcie przy włączeniu się wentylatora na chłodnicy. Nic większego chyba nie ma...
        Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

        Komentarz


          #19
          Zobaczę dzisiaj i napisze tu. A co co do monitu to nigdzie, ten regulator miał tylko plus i masę, - podłączyłem do masy głównej pociągniętej dodatkowo (poradnik elektryki z xtz750.pl), a plus w główny zasilający przed gniazdo bezpiecznika, które swoją droga tez wymieniłem na nowe.

          Komentarz


            #20
            Sprawdzę jak ogarnę sprawę z silnikiem, bo pali mi na 1 cylinder prawdopodobnie. Ale odpaliłem ledy, kierunki, grzane matetki, scottoiler i miałem 13,8 nadal, jedynie jak załączyłem światła drogowe do tego to miałem 13,6V

            Komentarz


              #21
              Na wolnych mam 13,4V

              Komentarz


                #22
                Wstawiał ktoś żarówki LED w miejsce H4 ?

                Komentarz


                  #23
                  Jako tako sprawdzony i nie oślepiający, a dający sporo światła, niestety ciągle NIELEGALNY led kosztuje w okolicy 300PLN za sztukę.
                  Wszystko poniżej to chińszczyzna bardzo niskich lotów, świecąca wszędzie, tylko nie na drogę, ale przede wszystkim w oczy kierowców z naprzeciwka.
                  Temat wałkowany wielokrotnie, na wielu forach. Póki co, nie warto.
                  Nowe reflektory, porządna instalacja i na H4 ma świecić jak należy.

                  Komentarz


                    #24
                    Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
                    Wstawiał ktoś żarówki LED w miejsce H4 ?
                    a masz problem z ładowaniem na 2x H4?

                    Komentarz


                      #25
                      Zamieszczone przez frendzel33 Zobacz posta
                      a masz problem z ładowaniem na 2x H4?
                      Tak, 13,6-13,8V na przelocie. W mieście spada do 13. A zakupiłem dodatkowe halogeny 2x40W.

                      Komentarz


                        #26
                        No ja mam tak samo, po remoncie instalacji (nowe dodatkowe masy, główny przewód + i regulator napięcia RN05 bez kostek na odcinku z prądnicą) i mam przy 2x H4 13,8V stale na przelocie. Wcześniej miałem 12,8V. Myślę, jakby zaorał całą wiązkę nową i lampy na przekaźniku dodatkowym to może bym miał ponad 14V. A być może mam takie, bo jeszcze oliwiarka, manetki, halogeny z ringami. Ogólnie nie ma tragedii więc tak zostawiłem. Mam w planach dorobić sobie przycisk na ON/OFF pod jedną żarówkę co by jeździć za dnia na jednej lampie, a tylko w nocy 2x.

                        Komentarz


                          #27
                          Dlatego szukam rozwiązania z mniejszym poborem prądu na żarówkach. Oliwiarki nie mam, podgrzewanych manetek też nie posiadam.......i chyba dalej nie chcę. Myślałem też o chińskich ledach 5.75 cala w miejsce wesemów .........ale blend mocujących brak bo "kliknij i kup" lampy na necie trwa 3 milisekundy.

                          Komentarz


                            #28
                            Bardzo ważny jest punkt, w którym macie podłączony miernik.
                            Im bliżej reflektorów, tym napięcie siłą rzeczy będzie niższe.
                            Najlepiej, jest mierzyć na samym akumulatorze.

                            Do tego trzeba wziąć pod uwagę klasę mierników.
                            Chińskie multimetry potrafią cuda pokazywać...

                            Apropo ładowania, to ja przy 2xH4 i grzanych manetkach, mam 14,3V w czasie jazdy, a na wolnych 12,8V mierzone na aku.
                            Regulator mam jakiś Touratecha czy cuś. 3 razy większy niż oryginał, ale od RN-a pewnie ze 2 razy mniejszy.
                            Działa już z 8 albo 9 lat, więc nie tykam.

                            Komentarz


                              #29
                              13,8 V przy regulatorze RN-05 to akurat norma,tak twierdzi producent.

                              Komentarz


                                #30
                                Ale po co chcecie podwyższać napięcie na aku? Wtedy więcej musi zbijać regler więc będzie gorętszy i zaraz go ..uj weźmie.
                                Jak na aku jest między 13.5 a 14 na światłach to jest bardzo dobrze.
                                Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
                                No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
                                sigpic

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X