Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Żarówki H4 35W zamiast 55W?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Żarówki H4 35W zamiast 55W?

    Hej, mam reflektory Wesem w tenerze i standardowe żarówki H4 55/65W. Moje pytanie brzmi czy mogę założyć żarówki o słabszej mocy i czy nie odbije się to na regulatorze czy coś? Szukam takiej opcji z powodu słabego ładowania akumulatora (właśnie jadąc z włączonymi 2x światłami mijania). Pozdrawiam

    #2
    Ładowanie powinieneś mieć w porządku na oryginalnych odbiorach.
    Szukaj problemu ze słabym ładowaniem, aby się nie pogłębił i nie popsuł jakiegoś wyjazdu lub przyszłego sezonu.

    Komentarz


      #3
      Dzięki za odpowiedz, sprawdzę czy połączenie alternator - regulator jest ogarnięte, bez kostek i z grubszym kablem. Jeśli nie to przerobie, polutuje i dam znać czy coś się zmieniło.

      Komentarz


        #4
        Pomierz najpierw : https://xtz750.pl/?elektryka,22

        Komentarz


          #5
          Niestety przy 2x H4 problem występuje na niskich obrotach.
          Poniżej 1500obr./min. prądnica ma za małą wydajność.
          Niestety, jeśli jeździsz dużo po mieście i często na światłach stoisz, to aku jest niedoładowany.
          Wiem co mówię, ponieważ mam porządnie wykonaną instalację, duży i na pewno sprawny regulator z dobrym chłodzeniem, woltomierz obok zegarów.

          Oryginalnie jest 1x H4 + H3 i na tyle jest policzona prądnica.
          Jakiś rok temu spaliło mi się jedno włókno mijania i tak jeżdżę, bo ładowanie na wolnych powróciło do normy.

          Mam pomysł, jak problem rozwiązać, tylko czasu brak, żeby zmontować.
          Dołożę sobie osobne sterowanie reflektorów tak, że jedna H4 będzie się zapalać automatycznie, po uruchomieniu silnika, a druga po oryginalnym włączniku na kierownicy.

          W dzień i po mieście 2xH4 nie jest potrzebne i wtedy jazda tylko an automacie, a w razie potrzeby można 2 włączyć i doświetlić drogę

          Co do pomysłu z zakładaniem HS1, bo takie maja oznaczenie te 35W, to jest wybitnie nietrafiony.
          Nie da się kupić takich żarówek wykonanych porządnie.
          Co za tym idzie, rozkład światła nie jest równomierny, a często strasznie badziewny.
          Do tego 2xHS1 nie da tyle światła, co 1xH4 porządnej firmy.

          Walczyłem sporo z tymi HS-ami w Simsonie mojej dziewczyny i w moich poprzednich demoludach.
          W Simsonie skończyło się na wymianie prądnicy na mocniejszą i założeniu zwykłej H4.
          A reflektor w nim już od wielu lat jest Wesem z gładką optyką.
          Ostatnio edytowany przez dex; 407.

          Komentarz


            #6
            ja mam tak, jak napisał dex - na kierownicy mam przełącznik do włączania drugiej lampy. Włączam jak jest b. ciemno, no i na przeglądzie

            Komentarz


              #7
              W mojej Teresce na trasie przy 3tys obrotów i na dwóch lampach 13.8 V , po mieście spada do 13v. Bez świateł 14.6V.

              Komentarz


                #8
                Lucjan, jeśli tylko po jednym włóknie w każdej lampie świeci, to szukałbym problemu w instalacji, lub samym regulatorze.
                Za niskie napięcie jak na 3tys. obr. albo mierzysz w złym punkcie.
                Może mierzysz przy samych lampach?
                Dopiero włączenie 4 włókien na raz powoduje spadek napięcia w okolice 13,8v na aku. U mnie tak było.

                Komentarz


                  #9
                  Zamieszczone przez dex Zobacz posta
                  Lucjan, jeśli tylko po jednym włóknie w każdej lampie świeci, to szukałbym problemu w instalacji, lub samym regulatorze.
                  Za niskie napięcie jak na 3tys. obr. albo mierzysz w złym punkcie.
                  Może mierzysz przy samych lampach?
                  Dopiero włączenie 4 włókien na raz powoduje spadek napięcia w okolice 13,8v na aku. U mnie tak było.
                  Mam ładowarkę na usb z miernikiem prądu podłączoną bezpośrednio do aku. .........ale sprawdzę miernikiem jak to wygląda

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez dex Zobacz posta
                    Niestety przy 2x H4 problem występuje na niskich obrotach.
                    Poniżej 1500obr./min. prądnica ma za małą wydajność.
                    Niestety, jeśli jeździsz dużo po mieście i często na światłach stoisz, to aku jest niedoładowany.
                    Wiem co mówię, ponieważ mam porządnie wykonaną instalację, duży i na pewno sprawny regulator z dobrym chłodzeniem, woltomierz obok zegarów.

                    Oryginalnie jest 1x H4 + H3 i na tyle jest policzona prądnica.
                    Jakiś rok temu spaliło mi się jedno włókno mijania i tak jeżdżę, bo ładowanie na wolnych powróciło do normy.

                    Mam pomysł, jak problem rozwiązać, tylko czasu brak, żeby zmontować.
                    Dołożę sobie osobne sterowanie reflektorów tak, że jedna H4 będzie się zapalać automatycznie, po uruchomieniu silnika, a druga po oryginalnym włączniku na kierownicy.

                    W dzień i po mieście 2xH4 nie jest potrzebne i wtedy jazda tylko an automacie, a w razie potrzeby można 2 włączyć i doświetlić drogę

                    Co do pomysłu z zakładaniem HS1, bo takie maja oznaczenie te 35W, to jest wybitnie nietrafiony.
                    Nie da się kupić takich żarówek wykonanych porządnie.
                    Co za tym idzie, rozkład światła nie jest równomierny, a często strasznie badziewny.
                    Do tego 2xHS1 nie da tyle światła, co 1xH4 porządnej firmy.

                    Walczyłem sporo z tymi HS-ami w Simsonie mojej dziewczyny i w moich poprzednich demoludach.
                    W Simsonie skończyło się na wymianie prądnicy na mocniejszą i założeniu zwykłej H4.
                    A reflektor w nim już od wielu lat jest Wesem z gładką optyką.
                    No ja niestety nawet nie mam 13.2V na obu światłach... Zrobię tak jak piszesz, aczkolwiek trochę zmodyfikuję, bo mam ledowe ringi do jazdy dziennej. Myślę, że warto też wlutować nowe kable na alternatorze do regulatora. Może to coś poprawi.

                    - - - Zaktualizowano - - -

                    Zamieszczone przez dex Zobacz posta
                    Wiem co mówię, ponieważ mam porządnie wykonaną instalację, duży i na pewno sprawny regulator z dobrym chłodzeniem, woltomierz obok zegarów.
                    .
                    Co masz na myśli dobrze wykonaną instalację? Wymieniałeś kable?

                    Komentarz


                      #11
                      Jaki masz RN? Z monitem - kabel brązowy, czy bez?

                      Komentarz


                        #12
                        Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                        Jaki masz RN? Z monitem - kabel brązowy, czy bez?
                        Nowszy (ten z radiatorem). Z tego co pamiętam wychodził z niego kabel brązowy m.in

                        Komentarz


                          #13
                          Pamiętacz gdzie ten kabel był/jest podłączony?

                          Jeśli podłączysz go do świateł /taki przykład/ to będzie utrzymywał stałe napięcie na światłach, ale będzie przekraczał napięcie bliźej RN, czyli na akumulatorze.
                          Jeśli podłączysz pod akumulator, to na odcinku "akumulator - stacyjka - wyłączniki świateł na kierownicy - światła" będzie spadek.
                          Ten spadek się omija układem z przekaźnikiem. Masz taki?

                          Spróbuj podłączyć ten monit do brązowego kabla od stacyjki - tzw. plus po stacyjce, który zasila wszystko. Jest w wiązce pod zbiornikiem, niedaleko RN. Może pomóc.

                          Komentarz


                            #14
                            Zamieszczone przez Lis Zobacz posta
                            Pamiętacz gdzie ten kabel był/jest podłączony?

                            Jeśli podłączysz go do świateł /taki przykład/ to będzie utrzymywał stałe napięcie na światłach, ale będzie przekraczał napięcie bliźej RN, czyli na akumulatorze.
                            Jeśli podłączysz pod akumulator, to na odcinku "akumulator - stacyjka - wyłączniki świateł na kierownicy - światła" będzie spadek.
                            Ten spadek się omija układem z przekaźnikiem. Masz taki?

                            Spróbuj podłączyć ten monit do brązowego kabla od stacyjki - tzw. plus po stacyjce, który zasila wszystko. Jest w wiązce pod zbiornikiem, niedaleko RN. Może pomóc.
                            Ok sprawdzę i dam znać jak wyszło, dzięki.

                            Komentarz


                              #15
                              Update:

                              Zaorałem na nowo układ elektryczny na drodze alternator - regulator ( wymieniłem na RN-05 od Pana Slawka) - akumulator, poprowadziłem nowe grube masy, bajery na przekaźniku i obecnie ladowanie mam 14,1 - 14,2V, a na odpalonych lampach 2x H4 (4 ogniw nie sprawdzałem) + ledy i kierunkowskazy dało wynik 13,8 - 13,9V. Pewnie szloby uzyskać lepszy wynik, ale jestem mega zadowolony. Akumulator nie będzie dostawał po tyłku.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X