Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Żarówki H4 35W zamiast 55W?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #31
    Zamieszczone przez dex Zobacz posta
    Bardzo ważny jest punkt, w którym macie podłączony miernik.
    Im bliżej reflektorów, tym napięcie siłą rzeczy będzie niższe.
    Najlepiej, jest mierzyć na samym akumulatorze.

    Do tego trzeba wziąć pod uwagę klasę mierników.
    Chińskie multimetry potrafią cuda pokazywać...

    Apropo ładowania, to ja przy 2xH4 i grzanych manetkach, mam 14,3V w czasie jazdy, a na wolnych 12,8V mierzone na aku.
    Regulator mam jakiś Touratecha czy cuś. 3 razy większy niż oryginał, ale od RN-a pewnie ze 2 razy mniejszy.
    Działa już z 8 albo 9 lat, więc nie tykam.
    Napięcie mam mierzone bezpośrednio z aku. Mam woltomierz, który się sam wyłącza (usypia), gdy napięcie spadnie <13V po zgaszeniu silnika, także pomiar mam pewny.

    Komentarz


      #32
      Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
      Ale po co chcecie podwyższać napięcie na aku? Wtedy więcej musi zbijać regler więc będzie gorętszy i zaraz go ..uj weźmie.
      Jak na aku jest między 13.5 a 14 na światłach to jest bardzo dobrze.
      Pytanie, na jakich obrotach ?

      Komentarz


        #33
        Zamieszczone przez Lucjan Zobacz posta
        Pytanie, na jakich obrotach ?
        Pewnie od 1500 wzwyż. Na postoju przy załączonych 2x h4 chyba nigdy nie będzie 13,5-14V.

        Komentarz


          #34
          Podkręcić wolne obroty

          Komentarz


            #35
            Zamieszczone przez marcinjunak Zobacz posta
            Ale po co chcecie podwyższać napięcie na aku? Wtedy więcej musi zbijać regler więc będzie gorętszy i zaraz go ..uj weźmie.
            Jak na aku jest między 13.5 a 14 na światłach to jest bardzo dobrze.

            To bardzo ciekawe twierdzenie, szczególnie w kontekście zapisów z dowolnej karty gwarancyjnej akumulatorów ołowiowych z elektrolitem płynnym.
            13,9-14,6V tyle podają producenci.
            Jeśli napięcie w instalacji pojazdu wychodzi poza wskazany zakres, gwarancja przestaje obowiązywać.2021-03-30 11_25_20-karta gwarancyjna na akumulatory - 4max — Mozilla Firefox.jpg

            Komentarz


              #36
              Zamieszczone przez dex Zobacz posta
              To bardzo ciekawe twierdzenie, szczególnie w kontekście zapisów z dowolnej karty gwarancyjnej akumulatorów ołowiowych z elektrolitem płynnym.
              13,9-14,6V tyle podają producenci.
              W manualu jest 14.3 do 15.3 przy 5tys obrotach bez obciążenia, więc jeśli na starej instalacji bez obciążenia ma 14-14.5 a na światłach 13.5-13.8 to moim zdaniem jest OK.
              Oczywiście można szukać dziury w du.. ale po co.
              Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
              No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
              sigpic

              Komentarz

              Pracuję...
              X