Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opony

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [750] Opony

    Hej, szukam nowych opon. Mam 4 (tył) i 5 letnie (przód) już Metzelery Tourance na moto. Przeleciałem kilka tematów wcześniejszych, ale nie bardzo mi pomogło. Proszę o poradę, czy kupić te same na nowy sezon, czy polecacie coś innego. Jeżdżę w stosunku 70% asfalt, 30% teren (szutry, czasem las).

    #2
    Mi najlepiej jeździło się na TKC80,ale to tylko moje zdanie,a Ty kup takie jakie chcesz.

    Komentarz


      #3
      No właśnie zbytnio nie mam porównania, bo kupiłem motocykl przed końcem sezonu juz na tych oponach i może przejechałem na nich 200km.

      Komentarz


        #4
        TKC80 przód, Michelin Anakee Wild tył .........sam jeżdżę na Heidenau K60 ale u mnie 95% asfalt.

        Komentarz


          #5
          Ale po co mu takie opony które wyją na asfalcie jak jeździ praktycznie tylko po czarnym, kup sobie typowo asfaltowe gumy i będziesz zadowolony, na szuter nie potrzeba ci zaraz gum niewiadomo jakich które starczają na 5-6 tys km. Jak jeździło ci się dobrze na tourancach to kup sobie świeże i będziesz zadowolony. Czego nie wybierzesz to będziesz jeździł. Testuj to będziesz miał swoje zdanie.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            Teraz mam jeszcze 100% szosówki - BattleWing i na asfalt polecam, choć przód leci niemiłosiernie i w przyszłym sezonie będę zmieniał ( czyli tak po ok. 13-14 tys. km). Plan na nowe gumy mam taki sam 70/30. Wybrałem Pirelli Rally STR. Niestety nie mam z nimi doświadczenia.

            Komentarz


              #7
              Spróbuje może te TKC80, będę miał powód pojeździć więcej na bezdrożach

              Komentarz


                #8
                No i po sezonie będziesz miał już zdanie

                Komentarz


                  #9
                  Mam Pirelli STR w beemce F 700 GS i sobie chwalę. Trwałość kiepska bo tył po 6-7 tyś był już taki sobie, ale za to dość uniwesalna. Na asfalcie bez uwag (tak mokrym jak i suchym), na szutry też może być, ale na mokrej trawie, błocie, czy śniegu [emoji2359] to raczej slabo. Wymieniłem tył na nową również STR bo jechałem na szkolenie enduro i wolałem świeżą oponę. Ta zdjęta została w garażu bo nadaje się na jakieś asfaltowe wypady, tak na dojechanie.
                  Jeżeli chodzi o opony do babci Tereski to rozważam Mitasy E 09, ale to na razie tak luźno i chętnie poczytam co tam koledzy mają do powiedzenia o innych modelach.

                  Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

                  Komentarz


                    #10
                    Zamieszczone przez WiecznyBB Zobacz posta
                    ...na mokrej trawie, błocie, czy śniegu [emoji2359] to raczej slabo.
                    Na te warunki to C02, tak słyszałem.

                    Dobre opinie też słyszałem o Motozach. Ta oferta wydaje się ciekawa: https://allegro.pl/oferta/motoz-trac...-17-9787938661
                    Wpisuje się w założenia ok. 30/70.
                    Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                    Komentarz


                      #11
                      C02 są zajebiste na wszystko, oprócz błota, zaklejają się i nie czyszczą same. Zależy jeszcze od rodzaju błota oczywiście

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X