Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: Opony

Junior Member
    Motocykl
    XTZ750 95r

Domyślnie Opony

Hej, szukam nowych opon. Mam 4 (tył) i 5 letnie (przód) już Metzelery Tourance na moto. Przeleciałem kilka tematów wcześniejszych, ale nie bardzo mi pomogło. Proszę o poradę, czy kupić te same na nowy sezon, czy polecacie coś innego. Jeżdżę w stosunku 70% asfalt, 30% teren (szutry, czasem las).

Member
    Motocykl
    xtz 750

Domyślnie

Mi najlepiej jeździło się na TKC80,ale to tylko moje zdanie,a Ty kup takie jakie chcesz.

Junior Member
    Motocykl
    XTZ750 95r

Domyślnie

No właśnie zbytnio nie mam porównania, bo kupiłem motocykl przed końcem sezonu juz na tych oponach i może przejechałem na nich 200km.

Senior Member
    Motocykl
    xtz 750

Domyślnie

TKC80 przód, Michelin Anakee Wild tył .........sam jeżdżę na Heidenau K60 ale u mnie 95% asfalt.

Nie wylewa za kołnierz Avatar marcinjunak
    Motocykl
    KTM 790 ADV, I dream about... little more orange power :)
    GG
    GG: 2320727

Domyślnie

Ale po co mu takie opony które wyją na asfalcie jak jeździ praktycznie tylko po czarnym, kup sobie typowo asfaltowe gumy i będziesz zadowolony, na szuter nie potrzeba ci zaraz gum niewiadomo jakich które starczają na 5-6 tys km. Jak jeździło ci się dobrze na tourancach to kup sobie świeże i będziesz zadowolony. Czego nie wybierzesz to będziesz jeździł. Testuj to będziesz miał swoje zdanie.
    Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Guru Member Avatar Lis
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750

Domyślnie

Teraz mam jeszcze 100% szosówki - BattleWing i na asfalt polecam, choć przód leci niemiłosiernie i w przyszłym sezonie będę zmieniał ( czyli tak po ok. 13-14 tys. km). Plan na nowe gumy mam taki sam 70/30. Wybrałem Pirelli Rally STR. Niestety nie mam z nimi doświadczenia.

Junior Member
    Motocykl
    XTZ750 95r

Domyślnie

Spróbuje może te TKC80, będę miał powód pojeździć więcej na bezdrożach

Guru Member Avatar Lis
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750

Domyślnie

No i po sezonie będziesz miał już zdanie

Junior Member Avatar WiecznyBB

Domyślnie

Mam Pirelli STR w beemce F 700 GS i sobie chwalę. Trwałość kiepska bo tył po 6-7 tyś był już taki sobie, ale za to dość uniwesalna. Na asfalcie bez uwag (tak mokrym jak i suchym), na szutry też może być, ale na mokrej trawie, błocie, czy śniegu to raczej slabo. Wymieniłem tył na nową również STR bo jechałem na szkolenie enduro i wolałem świeżą oponę. Ta zdjęta została w garażu bo nadaje się na jakieś asfaltowe wypady, tak na dojechanie.
    Jeżeli chodzi o opony do babci Tereski to rozważam Mitasy E 09, ale to na razie tak luźno i chętnie poczytam co tam koledzy mają do powiedzenia o innych modelach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Guru Member Avatar Lis
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750

Domyślnie

Cytat Napisał WiecznyBB Zobacz post
    ...na mokrej trawie, błocie, czy śniegu to raczej slabo.
    Na te warunki to C02, tak słyszałem.

Dobre opinie też słyszałem o Motozach. Ta oferta wydaje się ciekawa: https://allegro.pl/oferta/motoz-trac...-17-9787938661
    Wpisuje się w założenia ok. 30/70.
    Ostatnio edytowane przez Lis ; 06 stycznia 2021 o 01:34

Member Avatar Seb
    Motocykl
    Babcia Teresa

Domyślnie

C02 są zajebiste na wszystko, oprócz błota, zaklejają się i nie czyszczą same. Zależy jeszcze od rodzaju błota oczywiście

Uprawnienia