Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Teranią do Chorwacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Teranią do Chorwacji

    Część. Mam pytanie być może głupie, ale zadam. Pod koniec czerwca planowany mam wyjazd do Chorwacji i naszła mnie myśl czy by nie polecieć Teresą. Mam jednak obawy czy da radę. Niby jest ogarnięta, ale do przejechania byłoby ok 1400 km, a swoje lata ma. Co Ew. warto by zabrać w taką podróż oprócz 5 l oleju. Mam ten komfort psychiczny ,że gdzieś w pobliżu będzie rodzina z autem. Gdzie najdalej byliście teresami i jak wspominacie podróż?

    #2
    obczaj strone owcy http://moto.elban.net tam masz i wycieczki i serwisy opisane
    Pzdr!
    prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

    Komentarz


      #3
      Dzięki poczytam

      Komentarz


        #4
        Dojedzie, wsiadaj i zasuwaj do tej Chorwacji

        Komentarz


          #5
          Teresa na miekko ogarnie Balkany. Sama przyjemnosc. Jak przeszukasz forum to znadziesz wiele fajnych opisow ludzi, ktorzy dojechali dalej Teresa niz do samej Chorwacji.

          Tutaj jest moja lista rzeczy, ktore zabieralem z Teresa:

          olej na dolewki dętka do przedniego koła i do tylniego minikompresor zasilany z gniazda zapalniczki power tape taśma izolacyjna wd40 klucze nasadowe 6, 8, 10 (długi), 12, 13 (długi), 14 klucze płas...
          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

          Komentarz


            #6
            Zamieszczone przez ofca234 Zobacz posta
            Teresa na miekko ogarnie Balkany. Sama przyjemnosc. Jak przeszukasz forum to znadziesz wiele fajnych opisow ludzi, ktorzy dojechali dalej Teresa niz do samej Chorwacji.

            Tutaj jest moja lista rzeczy, ktore zabieralem z Teresa:

            http://moto.elban.net/2013/06/03/res...lugie-wyjazdy/
            Chyba nawet tyle miejsca nie mam co sprzętu do zabrania mam czas na decyzję do maja, żeby jeszcze zdążyć machinę przejrzeć, na razie tak 50/50 nie tyle boję się o motocykl co fizycznie o siebie czy nie padnę po 1000km. No ale póki co szala na stronę wyjazdu się kładzie

            Komentarz


              #7
              Zamieszczone przez kalwar Zobacz posta
              Chyba nawet tyle miejsca nie mam co sprzętu do zabrania mam czas na decyzję do maja, żeby jeszcze zdążyć machinę przejrzeć, na razie tak 50/50 nie tyle boję się o motocykl co fizycznie o siebie czy nie padnę po 1000km. No ale póki co szala na stronę wyjazdu się kładzie
              Ty sie martw o otwarcie granic i braki kwarantann... :/
              Pzdr!
              prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

              Komentarz


                #8
                No do czerwca to chyba to szaleństwo minie co?

                Komentarz


                  #9
                  Nie minie. My w PL nie bedziemy szczepieni, wiec ten warunek braku kwarantanny nie bedzie spelniony na wjezdzie do innych krajow, a te madre kraje, ktore juz sobie koncza radzic z pandemia to sa zamkniete przez caly 2021 - ale to raczej te mniej dostepne dla nas motocyklowo ;-)
                  Pzdr!
                  prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                  Komentarz


                    #10
                    Rozumiem. Jakby co żeby nie było to jechać chciałem jak jesteś przelotem to obowiązują te same procedury co przy dłuższym pobycie?

                    Komentarz


                      #11
                      z tego co sie ostatnio orientowalem, to nie mamy w UE nawet spojnych przepisow ... i one sie potrafia dosc dynamicznie zmieniac... wiec musisz kazdy kraj po drodze sprawdzac tuz przed wyjazdem :/
                      Pzdr!
                      prawko juz na 650, XTZ750 byla moim pierwszym moto, a teraz mam frajde

                      Komentarz


                        #12
                        Ok. Tak też będę robił.

                        Komentarz


                          #13
                          oczywiscie, ze masz tyle miejsca. to wchodzilo wszystko do rolki i rogala. razem z namiotem, spiwoerem, mata i wszystkim co potrzeba aby przezyc miesiac.

                          droge do Chorwacji mozna sobie wybrac znacznie fajniej niz cisnac 1k na raz. Jezeli nie masz takiej wyraznej potrzeby to zdecydowanie odradzam robic 1k w ciagu dnia. Przyjemnosci z tego nie bedzie.
                          Social media: Facebook | @maku_xtz on twiiter
                          Relacje Bośnia 2013 | Bałkany 2012 | Gruzja 2012 | Bałkany 2011

                          Komentarz


                            #14
                            Drogę rozbijam przynajmniej na dwa razy. Do celu mam 1400 km i chcę to zrobić bez spiny. Z tym miejscem żartowałem bo w sumie wezmę tylko jakieś pojedyńczy ciuch w razie deszczu lub innych anomalii a reszta kufra na szpej. Przede wszystkim myślałem o jakiś podstawowych kluczach, kombinerkach, pompce, zestaw do linek, trytytki wiadomo, jakąś taśmę, olej, smar do łańcucha i pewnie coś tam jeszcze drobnego. Opony zakładałem nowe mają znikomy przebieg więc łyżki i tego typu sprzęt chyba odpuszczę tym bardziej, że go nie mam.

                            Komentarz


                              #15
                              A po co ci 5 ltr oleju ?Planujesz zrobić wymiane oleju z dala od domu ?

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X