Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 20 z 23

Temat: xtz 660 linka ssania, dugie krcenie silnikiem po duszym postoju motocykla.

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    14
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie xtz 660 linka ssania, dugie krcenie silnikiem po duszym postoju motocykla.

Witam, mam problem z motocyklem ot po dugim postoju okoo tygodnia trzeba robi kilka dugich krce rozrusznikiem aby silnik zacz chodzi. Jak przyjd na drugi dzie i silnik jest zimny to pali od strzaa.
    Z tego co sprawdziem pompka podaje paliwo do ganika podczas krcenia rozrusznikiem.
    Wykrcaem wiece po ok dwch 10 sekundowych krceniach i bya sucha. Wydaje mi si, e problem moe by z ssaniem.

Jak silnik ju odpali to najwysze obroty uzyskuje na pierwszym zbku ssania ( okoo 2200 obr/min ) nawet jak jest ciepy to na ssaniu nie wkrci si na wysze obroty. Napiszcie jeszcze czy ta ruba od ssania ktr wkrca si w ganik powinna by dokrcona czy lekko poluzowana, u mnie gdy dokrc j mocniej mechanizm ssania si zacina i nie chce pracowa ( tak jakby si kleszczy).

Nie wylewa za konierz Avatar marcinjunak
    Doczy
    sty 2010
    Postw
    5,793
    Motocykl
    KTM 790 ADV, I dream about... little more orange power :)
    Skd
    Dblin-Wawa
    GG
    GG: 2320727

Domylnie

Dmuchaj w zbiornik przy rozruchu i bdzie pali szybciej.
    poszukaj na forum, ju jest par takich tematw.
    By Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 a w kocu przyszo nawrcenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz Hidden Content
    No i oczywicie WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspomina szczeniackie czasy Hidden Content
    Hidden Content

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    14
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

Wanie przegldam, widz e uytkownicy wi to z nie podajca pompa paliwa, u mnie pompa podaje paliwko, w weekend sprbuj jeszcze z zasilaniem bezporednio z butelki i z przeczyszczeniem i regulacj ssania.

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,144
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Mog by jeszcze nie trzymajce zaworki iglicowe. Poziom paliwa opada i trzeba chwili eby napeni.
    Sprawd poziom paliwa po jedzie i po tygodniu.

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    14
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

Gdyby nie trzymay zaworki iglicowe to gdzie uciekaoby to paliwo ?

Czy zestaw naprawczy od xt 600 bdzie pasowa ? Pytam bo w skad tego zestawu wchodzi wicej elementw.
    Ostatnio edytowane przez Jakub95 ; 16 lutego 2021 o 09:01

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,144
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Do silnika. Dlatego jak mocno nie trzymaj, albo co podejdzie pod zaworek to paliwo miesza si z olejem. "atwo" to zauway jak jest mokra miska olejowa i oczko poziomu oleju.
    W naszym przypadku trudniej. Dlatego dobrze jest na postj zakrci kraniki.
    Test, ktry proponowaem: https://www.youtube.com/watch?v=5-2_blcBzWo
    Moesz te zakrci kraniki na tydzie i zobaczy, czy nie bdzie lepiej...

EDIT:
    Pomiar prawidowego poziomu.

XTZ660_Pomiar poziomu paliwa.jpg
    Ostatnio edytowane przez Lis ; 16 lutego 2021 o 10:02

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    14
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

Dziki , co do pomiarw ju si zapoznaem, na kraniku zakrconym i otwartym po dugim postoju byo to samo, olej sprawdzaem na wch wydawa si nie pachnie benzyn.

Tylko , e gdyby zaworek odpowiedzialny za zamknicie dopywu paliwa nie trzyma to miabym za duo paliwa w komorze pywakowej i teoretycznie powinno zalewa wiec ? A u mnie sytuacja wyglda tak, e po 3 - 10 sekundowych krceniach wieczka jest sucha (dopiero jak pomcze mocno motocykl rozrusznikiem to dopiero zaapuje ) , pompa po krceniu rozrusznikiem podaje paliwo ale w weekend sprbuje jeszcze j pomin a przed tym sprawdz poziom paliwa w komorze pywakowej przed uruchomieniem silnika nastpnie sprawdz poziom gdy ju silnik zacznie pracowa i porwnam sobie wartoci.

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,144
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Pompa wydaje si gwnym podejrzanym, ale wykluczye j na samym pocztku.
    Chodzio mi o powolny proces, delikatn nieszczelno lub te samo odparowanie.
    Duy przeciek, albo nie trzymanie poziomu miaoby wpyw na prac silnika.
    Zalewanie wiec, o ktrym piszesz jest w przypadku nieprawidowej pracy ganika lub wiec.

Jedno wydaje si pewne: brakuje paliwa po tygodniu.
    Teraz, brakuje, bo go ubyo - dlaczego?
    Brakuje, bo pompa nie podaje?

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    14
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

Krciem rozrusznikiem przy odczonym przewodzie idcym do komory pywakowej i chlupao z niego dosy obficie. W weekend troch poeksperymentuje i dam zna

Junior Member
    Doczy
    sty 2019
    Postw
    44
    Skd
    Zd.Wola

Domylnie

Mam u siebie podobny problem z 660. Postoi duej i te ciko pali. Nie ruszaem jej ze 3-4 miesice i aku wieo naadowane wyssaa.
    Zaapaa przy drugim podejciu. Po dniu pali od strzaa, po 3-4 dniach ju musi ciut wicej pokrci, cho znonie.
    W sezonie w zasadzie by nie przeszkadzao ale e jest zima, to mona sprbowa to wyprowadzi.
    Pompy paliwa nie sprawdzaem jeszcze ale mam zamiar do niej zajrze i oceni membran, pki co wyjem ganik, bo kto przede mn zaklajstrowa klejem rub od sprawdzania poziomu paliwa i musz jako to pokona. Osadu nie byo duo, wytarcia niezbyt due.
    I teraz pytania:
    1. co w rozebranym ganiku przejrze, wymieni?
    2. Poleci kto jaki zestaw uszczelek (Jakub, masz jakiego linka do tego co planujesz kupi?)
    3. Nie bardzo chce wyj oka pywaka, a nie chciabym poama mocowa. Czy jeli zaworek na dmuchanie paszcz zamyka, to jest sens do niego zaglda, czy da mu spokj.
    4. Nie ma kto dolnej miski ganika tej pod pywakiem (z dziaajc rub) na zbyciu?

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    14
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

Ja na ten moment zamwiem zestaw naprawczy do ganika z allegro bodaje za 38 z
    https://allegro.pl/oferta/zestaw-nap...M2ZkOGMwZjY%3D

Pogrzebie w swoim przy weekendzie i wtedy bd mg wicej powiedzie.

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    14
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

U mnie poziom w komorze pywakowej w normie, krce szczelne, luzy zaworowe ustawione, pompa sprawna, zasilanie z butelki zawieszonej na kierownicy te nie skutkuje, ewidentnie brakuje paliwa podczas rozruchu - sucha wieca. Jak ju odpali to trzeba j chwile przetrzyma na manetce na wyzszych obrotach przy wycignitym ssaniu. Ssanie najlepiej dziaa na pierwszym zbku krci si wtedy do ok 2000 tys.obr jak dam wyzej wskakuje na chwil na 3 tys. po czym ganie. Za tydzie wyciagne i przeczyszcz ganiki. A ty co ustalie ?

Junior Member
    Doczy
    sty 2019
    Postw
    44
    Skd
    Zd.Wola

Domylnie

U mnie robi kilka rzeczy przy okazji. Rozebraem kiwaczk, wahacz i airboxa czyszczenia i do konserwacji, amorek jutro idzie na regeneracj i jutro mam dogra ganik, jakie oploty (znalazem niedrogo EBC) i co jeszcze wpadnie w oko.
    Zajrz jeszcze do pompy paliwa, bo nie zdyem. Mylaem te o chiczyku z allegro na podmian ale lepiej to samo z ali, bo kosztuje kilka dolcw, tyle e znowu czas oczekiwania. Same dylematy.
    Podkadam pod koniec tygodnia, to si okae i odpisz.
    Cho i tak musi kilka dni posta, eby byo wida efekt.

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,144
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Cytat Napisa Jakub95 Zobacz post
    U mnie poziom w komorze pywakowej w normie...
    Po tygodniu?

Sprawdcie zaworki ssania. U mnie znacznie poprawio si zapalanie po ich wynianie, ale w 750 nie miaem te takich problemw jakie opisujecie w 660...

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    14
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

Jak mog sprawdzi stan tego zaworka ? O-ring nie przepuszcza , kocwka igy lekko zaokrglona. Gdzie ewentualnie dostan nowy ?
    Mam wraenie, e ten mgby pasowa http://https://e-katalog.intercars.c...ia-ssania.html
    Da to si sprawdzi jako po numerach ?
    Ostatnio edytowane przez Jakub95 ; 22 lutego 2021 o 11:47

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,144
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Czy sprawdzae poziom po tygodniu stania motocykla? - to moje pytanie.

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    14
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

Sprawdziem, tylko e chciaem sprawdzi stan po postoju wzgldem stanu gdy ju motocykl pochodzi chwil. Po tygodniowym postoju gdy motocykl stal na stopce poziom paliwa w wyku by z 2 mm poniej czenia pokrywy z gra ganika. Nastpnie odczyem zasilanie z pompki i podlczylem bezporednio do butelki, po podczeniu do butelki poziom w komorze pywakowej powinien wzrosn do maksymalnego ustawionego na pywaku. Po tym zabiegu motor dalej trzeba byo dugo krci aby zapali. Po uruchomieniu silnika poziomu paliwa w komorze juz nie sprawdzaem, stwierdziem e nie ma sensu,.

Guru Member Avatar Lis
    Doczy
    wrz 2017
    Postw
    1,144
    Motocykl
    FJ1100; XTZ750
    Skd
    Ruda lska

Domylnie

Ok, rozumiem. 2 mm poniej poziomu oznacza, e paliwo jest w ganiku. Przyjrzabym si ssaniu.

ps. "sta na stopce" rozumiem stopce centralce
    Ostatnio edytowane przez Lis ; 22 lutego 2021 o 13:25

Junior Member
    Doczy
    sty 2021
    Postw
    14
    Motocykl
    XTZ 660
    Skd
    Olsztyn

Domylnie

Bocznej tylko mwi e chciaem sprawdzi stan przed odpaleniem wzgldem stanu po odpaleniu.

A ten zestawik zaworku ssania co linkowaem wyej pasowaby ?
    Ostatnio edytowane przez Jakub95 ; 22 lutego 2021 o 13:42

Junior Member
    Doczy
    sty 2019
    Postw
    44
    Skd
    Zd.Wola

Domylnie

Wyglda waciwie, cho poza oringiem nie bardzo ma tam si co zepsu. Ja wykrciem ssanie z ganika i zobaczyem, e cignc link dziaa po caoci, wic wymieni tylko oring.

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •