Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki olej ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Jaki olej ?

    Jak w temacie. Mam rozterki jaki olej zalać do Teresy. Motocykl wiekowy więc trzeba dbać bo części jeszcze chwila i z wykopalisk lub za zyliony. Przykład gazników od ducati.
    15W50 to już wyczytałem. Pytanie jakiej firmy by nie było przerostu treści nad formą. Cena vs jakość.
    Jeżdże na moto w okresie letnim i nie mam zamiaru w zimę czy na jesień poruszać się czymś co sprawia mnie frajdę w temperaturach które powodują że mam dyskomfort.

    #2
    Świeży, syntetyk dobrej marki. Najlepiej na ropie pensylwańskiej ;-)

    Komentarz


      #3
      140 tys prawie zrobiłem na 15W50 Shell Ultra advance 4t, zero problemów. Mogę polecić i nawet twierdzę że nie ma podrabianego na rynku bo jest za tani, tzn nie przycinają na cenie jak na motulu.
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        Jak kupujesz na Shellu to jest gwarancja oryginału.

        Komentarz


          #5
          Ja też najczęściej do wszystkich tener przy których robię leję syntetycznego shella.Jest to olej który ma najwyższy wskaźnik lepkości ( ponad 180 ) z wszystkich olejów jakie sprawdzałem w danych technicznych. Sam jeżdżę na motulu 300v ale to chyba dlatego że fajnie pachnie ☺

          Komentarz


            #6
            Eeeee.........no. Co za zgodność w temacie.
            Czyli olać Motula i zalać Shellem. A tyle lat mnie mówili że tylko Motul. Myślałem jeszcze o tym co Lis polecił ale cena x2. Chyba jednak wolę raz w roku zmienić tańszy olej niż po 2tys wylewać droższy bo tyle robię rocznie ...........znaczy się tyle robiłem ale plan jest by zrobić więcej. Skąd tylko brać ten czas na wszystkie zabawki ?

            Komentarz


              #7
              Nie musisz wymieniać oleju co rok. Jeśli robisz 2 tys. km spokojnie możesz wymienić co 2 lata. Nic się nie stanie. Dobry olej to wytrzyma. Owszem następuje degradacja oleju nawet przez okres zimowy - nieużytkowy, ale coroczna wymiana przy takim przebiegu jest niepotrzebna. Ważne, żeby nie przedłużać zalecanego dystansu (6 tys. km) do wymiany.

              Komentarz


                #8
                Zamieszczone przez guliwer Zobacz posta
                Ja też najczęściej do wszystkich tener przy których robię leję syntetycznego shella.Jest to olej który ma najwyższy wskaźnik lepkości ( ponad 180 ) z wszystkich olejów jakie sprawdzałem w danych technicznych. Sam jeżdżę na motulu 300v ale to chyba dlatego że fajnie pachnie ☺
                Który olej shella ma wskaznik lepkości powyżej 180 ?
                Syntetyczny olej w technologi R.C.E. do smarowania nowoczesnych wysokoobrotowych, czterosuwowych silników motocyklowych pracujących w warunkach największych obciążeń. Zalecany do silników motocykli wyścigowych.Shell Advance 4T Ultra 15W-50 (1l) - Nazwa pr

                Komentarz


                  #9
                  Shell 15W50 full syntetyk

                  - - - Zaktualizowano - - -

                  Czyli ten ultra 4t

                  Komentarz


                    #10
                    No, 160 miało być zapewne.
                    Lepkość w 100°C ma na pozimie 20, a Penrite, który poleciłem 17,7. Więc szel lepszy i tańszy.

                    Najwyższy indeks lepkości jaki znam ma to: https://www.penrite.info/upload/kart..._racing_15.pdf

                    Komentarz


                      #11
                      Rzeczywiście teraz podają wskaźnik lepkości 160 ale ze trzy lata temu zrobiłem sobie tabelkę z parametrami olejów motocyklowych i pamiętam że ten shell miał 180. Więc albo się wtedy pomylili albo robili lepszy olej.

                      Komentarz


                        #12
                        Lucjan do odpowiedzi!
                        Który olej wybrałeś i ile razy zmieniłeś? Szczerze
                        Ostatnio edytowany przez Lis; 4923. Powód: ?

                        Komentarz

                        Pracuję...
                        X