Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nierówna praca na wolnych obrotach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Zawory do roboty mam, na ssących nawet 0.15 nie ma, a na jednym garze środkowy ma <0.05... Wydechowe z kolei 0.05 powyżej zakresu z serwisówki.
    Co do gaźników, to też je ogarnę po zaworach.

    Komentarz


      #17
      I wszystko jasne.
      Może uda się płytki miejscami pozamieniać, żeby wyszło dobrze.
      Jak poustawiasz, powinien zacząć chodzić normalnie.
      Ale robota gaźników też Cię nie ominie, szczególnie iglic ssania.

      Komentarz


        #18
        Nagrałem kilka filmików jak chodzi motocykl, może to coś jeszcze pomoże:

        Zimny


        Ciepły


        Zeszły sezon:


        - - - Zaktualizowano - - -

        https://youtu.be/JgDCKqRO1DY - tu jeszcze po trasie w zeszłym sezonie.

        - - - Zaktualizowano - - -

        Btw. Kompresja 10bar na obu cylindrach - na ciepło.

        Komentarz


          #19
          Czy mi sie zdaje czy na filmie widać że jak wkręcisz wyższe obroty to na ciepło chodzi na dwa gary? Z rury idzie jaki dym?
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #20
            Biały, ale to jak jeszcze zimny jest. Jak się rozgrzeje to raczej go nie ma. Czarny dym w ogóle nie występuje.

            No wydaje się tak, że na wyższych pali na dwa, a na wolnych na jeden, aczkolwiek on chyba pali na dwa cały czas (chociaż mogę się mylić po dźwięku), natomiast na zimnym słychać, że pali na dwa niezależnie od obrotów.

            - - - Zaktualizowano - - -

            Załóżmy, że pali na 2 cylindry na zimnym, a na ciepłym na 1 cylinder na wolnych obrotach, a na wyższych na oba gary. W takim przypadku co jest winowajcą? Gaźnik?
            Ostatnio edytowany przez frendzel33; 5667.

            Komentarz


              #21
              Update:

              Zrobiłem luzy zaworowe, w skrócie: ssące 0,2; wydechy 0,3. Praca na zimnym - miód, wkręcanie na obroty płynne, żadne patologiczne wibracje. Praca na ciepło - tak jak wcześniej...

              Stawiam na gaźniki, oddaje motocykl do sprawdzenia w tym kierunku, bo już nie mam innych pomysłów.

              Komentarz


                #22
                To jak już będziesz sprawdzał gaźniki to pomierz kompresję na zimno i na ciepło.

                Komentarz


                  #23
                  Zamieszczone przez browar Zobacz posta
                  To jak już będziesz sprawdzał gaźniki to pomierz kompresję na zimno i na ciepło.
                  Kompresja na ciepło 10bar na obu.

                  Komentarz


                    #24
                    Jak świruje na ciepłym silniku to może być elektryka, sprawdź cewkę, na forum jest gdzieś opisane krok po kroku.

                    Komentarz


                      #25
                      Oddałem moto do ogarnięcia w kierunku gaźników (czyszczenie, regulacja i synchro).Przed tym przejechałem się motocyklem (po regulacji luzów) i ogólnie chodzi jak złoto, pełna moc, fajnie oddaję tę moc, wszystko wydaję się ok, dopóki nie stanę na światłach i motocykl oddycha jakby miał zaraz się udusić jeśli kwestia gaźników nie załatwi sprawy to sprawdzę cewkę.

                      Komentarz


                        #26
                        Gaźniki wyczyszczone, no i po rozgrzaniu nadal to samo, bez zmian. Na zimnym super, na ciepłym tragedia. Nie mam już pomysłu...

                        - - - Zaktualizowano - - -

                        Wymieniłem regulator napięcia jeszcze przed uruchamianiem silnika po zimie i zdiagnozowaniu nierównej pracy. Myślicie, ze może być winny regulator? Nie widze powiązania, ale nic innego nie przychodzi mi do glowy.
                        Ostatnio edytowany przez frendzel33; 5667.

                        Komentarz


                          #27
                          Pomysł 1) Podgrzej cewkę suszarką (mocno) i zobacz, czy nie wariuje przy rozruchu.
                          Pomysł 2) Przesłuchaj głowicę stetoskopem. Pozwoli to zlokaliować stukający zawór/gniazdo.
                          Pomysł 3) Masz super wydech... ale zamień na głośniejszy - taki erzac


                          EDIT:
                          Jeśli problemem jest nierówna praca na gorąco: cewka.
                          Po prawidłowym zrobieniu zaworów.
                          Jeśli problemem jest hałas (stuki), po zrobieniu zaworów i gaźników, to będą stukające gniazda (wystarczy jedno).
                          Tak mi się wydaje.
                          Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

                          Komentarz


                            #28
                            Problem jest taki głównie, ze po odpaleniu zimnego silnika, chodzi super, równomiernie, na obroty gładko wchodzi, a wraz ze wzrostem temperatury, stopniowo coraz gorzej pracuje silnik, aż przechodzi w taki stan jakby palił na 1 gar. Co dziwne podczas jazdy, wszystko jest ok, mocy nie brakuje, przyspiesza elegancko, jak zawsze przyspieszał, no ale stanę na światłach i słyszę silnik jakby miał się rozlecieć.

                            Komentarz


                              #29
                              Jak może palić na 1 gar i nie brakować jej mocy?
                              Musisz mieć pewność.
                              Jak pali i słychać stuki - to problem z hałasem, patrz pkt.2.
                              Jak faktycznie nie pali na 1 gar to masz 3 powody:
                              - mechaniczny (podparty zawór, ale to wyeliminowałeś i piszesz, ze kompresja na ciepło ok),
                              - paliwowy (jesteś po serwisie gaźników, zakładam też, że paliwo dochodzi),
                              - elektryczny, z którym zresztą problemy były. Moje zdanie znasz

                              Komentarz


                                #30
                                "jakby palił na 1 gar" taka praca singla jesli chodzi o dźwięk, ale palic na dwa musi palic bo mocy jest dość

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X