Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Xtz660 tenere 91r] Wymiana lampy pojedynczej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [Xtz660 tenere 91r] Wymiana lampy pojedynczej

    Cześć wszystkim.

    przeglądałem wątki i dużo jest o wymianie podwójnych lamp czy to 750 czy 660 na Wesemy, ale czy ktoś wymieniał pojedyncza (prostokątna) lampe na jakąś od wesem?
    Chce polepszyć oświetlenie w mojej tenerce ale nie wiem jak świece Wesemy, czy szukać jednej prostokątnej lampy czy śrubczyć na 2 okrągłe?
    Wszelkie rady mile widziane.

    Pozdro660

    #2
    Na dwie okrągłe żeby zrobić to porządnie trzeba będzie zmienić część wiązki elektrycznej i owiewkę, żeby to pomieścić. Najpierw spróbuj z lepszą żarówką i ewentualnie odbłyśnikiem. Później kombinowałbym z jakąś lampą z nowszego motocykla z grubsza pasującą do tej owiewki.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      W sumie to owiewek nie mam w ogóle �� motek ma jakąś chińska lampe na paski do lagow zamocowane, ale to nie świeci. Mam też oryginalna lampę i myślałem żeby to jakoś przerobić.
      A może taka by pod pasowała? Nie będzie za dużo przodu pobierać w tak wiekowym motku?

      Komentarz


        #4
        Może tak? [emoji6]

        Komentarz


          #5
          Widziałem już Twoje zmoty i te lampy Szukam czegoś bardziej podobnego do serii i żeby na przeglądach się nie czepiali, chyba wypróbuje tego wesema co wyżej podałem, plus jakas dobra żarówka

          Komentarz


            #6
            Lampa ma homologację.
            A te foty powyżej to teresa chłopaka w Niemczech. Przeszło TÜV [emoji16]

            Komentarz


              #7
              Po moich ostatnich przebojach z lampami mogę tylko doradzić w ten sposób:
              1) Jak halogen to oznaczenie HC/R musisz mieć na lampie żeby mieć spokój w SKP.
              2) Jak niedrogo to halogen, ale jeśli Cię stać to szukaj ledów - prócz ceny same zalety włącznie z tą na której Ci zależy, czyli jakości światła.
              3) Jak zdecydujesz się na halogen to jedno duże światło (mam prostokątne w FJ1100) świeci lepiej jako mijania, relatywnie słabiej jako drogowe (porównując powierzchnię czynną lampy) niż dwa światła okrągłe...
              W oryginale, w XTZ świeci jedno światło jako mijania, dwa jako drogowe (mowa o wersji najmocniejszej), czyli mijania tak sobie, drogowe dobre.
              Jak dasz prostokątne poprawisz nieco mijania, ale drogowe będą słabe. Taki kompromis.
              Oczywiście warunkiem jest to, że wybierzesz właściwe lampy, nie od malucha, czy jakiegoś ciągnika.
              Te lampy, które wskazałeś mają: 192x133mm , a ich okrągłym odpowiednikiem są fi135mm. XTZ ma fi139mm, porównywalnie. Ale x2 na drogowych.
              Zakładając stelaż darkojaka możesz władować 2x fi151mm...
              4) Jak masz dwie lampy okrągłe, niezależnie czy oryginalne (139mm), pod boano (90mm) https://allegro.pl/oferta/lampa-przo...xh7-8131602563
              to pomaga zrobienie 2xH4, ale... ani w boano, ani w oryginale nie jest to legalne, patrz pkt. 1. Być może jest to możliwe w zestawie Wesem.
              Tyle ode mnie.

              Komentarz


                #8
                Dzięki za dobre rady.
                Skończy się chyba na tym że dam oryginalna lampę do regeneracji odbłyśnika i założę jakąś dobrą żarówkę, a jak by tego było mało to dokupię lampkę led co by w terenie doświetlić.

                Komentarz

                Pracuję...
                X