Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XTZ660 - zawory i wałek rozrządu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    XTZ660 - zawory i wałek rozrządu.

    Dzień dobry wszystkim.
    Proszę o konsultację przy składaniu silnika po remoncie góry. Zamontowałem już tłok, pierścienie, cylinder, głowicę, wałek rozrządu i pokrywę (wszystko na znaki).
    xtz660 - góra.jpg
    Zabieram się za ustawienie zaworów. I pojawiło się moje pytanie. Skąd przy ustawianiu zaworów wiem, przy którym TDC mam regulować śruby? Przecież są dwa TDC na cykl.
    W serwisówce jest napisana kolejność regulacji: najpierw dolny znak, potem sprawdzamy czy zgadza się TDC, następnie regulujemy luz zaworowy. Wszystko tak robię i ustawiam luz względnie na IN 0,10 a na EX 0,15. Po przekręceniu wału o jeden obrót (znów na znak) zawory są zaciśnięte (brak luzu). Czy to normalne?

    #2
    Kręć wałem tak aby zawory ssące były podparte ( zaczynna sie cykl ssania ) kręć dalej aby tłok zjechał na dół, jak już masz go na dole i zawory są niepodparte to pomału kręć wałem ( tłok idzie do góry ) i podczas tego ruchu kręć aż ustawisz znaki na kole.

    Komentarz


      #3
      Dzięki Jakub95 za pomoc. Zrobiłem jak piszesz i chyba jest wszystko OK. Nawet zrobiłem odręczny szkic-rysunek. Rzuć okiem tak to mniej więcej wygląda.
      Schemat silnika xtz660.jpg

      Gdyby ktoś miał jakiś sposób, żeby coś jeszcze sprawdzić to proszę o info. Silnik mam już w ramie i niedługo (po serwisie gaźnika i pompy paliwowej) będę odpalał.
      Pozdrawiam...

      Komentarz


        #4
        Co wymieniałeś, remontowałeś jeżeli chodzi o silnik ? Jakie koszty ? Jak będziesz serwisował gaźnik ?

        Komentarz


          #5
          Na tą chwilę koszty są takie...

          Koszty XTZ660 SEBA.jpg

          Niestety cały czas rosną.

          - - - Updated - - -

          Koszty XTZ660 SEBA.jpg
          Załączone pliki
          Ostatnio edytowany przez bastolino; 4006.

          Komentarz


            #6
            Troszkę się uzbierało Oby teraz służyła wieki.

            Komentarz

            Pracuję...
            X