Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

xtz660 wyrzut oleju podczas mocniejszej przejażdżki terenowej

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    xtz660 wyrzut oleju podczas mocniejszej przejażdżki terenowej

    czolem Ekipa,
    sam nie wiem gdzie ten wątek umieścić, ale jako że może mieć związek z awarią silnika wrzucam tutaj...


    otóż w miniony weekend po raz pierwszy ruszyłem terenią w teren... trasa miala być łatwa ale wyszło na to że przejechaliśmy 100 km w 8 h więc taka calkiem łatwa nie była (albo my jesteśmy gamonie). było pare przepraw przez bloto do kolan i kilka strumyków... w kazdym razie maszyna trochę sie napracowała i wentylator chlodnicy raczej czesto sie załaczał.

    do rzeczy.... wracajac już podczas pitstopu na stacji benz. zauważyłem ze na plycie pod silnikiem mam troche oleju (cieżkopowiedziec ile bo motor byl lekko brudny ale mysle za z pol kielkiszka mogloby sie uzbierac) ... najpierw myslalem ze to spod walka zebatki lub wałka zmiany biegów ale po umyciu nic tam podejrzanego nie widze.... poza tym wyglada mi to na szybki zrzut niz maly wyciek spod uszczelniacza.. teraz jak stoi nie ma ani kropelki...

    podejrzenia pada na wyrzut przez odme w wyniku mocnego nagrzania i wysilenia silnika - czy to sie komus przytrafilo????? czy źle kombinuję?

    z góry dzięki za każdą opinie
    pozdrawiam Bartek

    - - - Zaktualizowano - - -

    w uzupełnieniu:
    możliwe że oleju bylo za dużo - sprawdzałem niby wg manuala, ale ten system pomiaru (~3 min po wyl silnika) mówiąc delikatnie nie jest najlepszy i praktycznie co pomiar mam inny wynik.

    #2
    Pod płytę idzie wężyk który powinien być zatkany korkiem. W wężyku trochę oleju może być bo to odejście z airboxa. Być może wypadł korek. Zobacz jak wygląda airboxa i filtr od środka. To duzy singiel z zewnętrznym zbiornikiem oleju i takie rzeczy w niewielkim zakresie się mogą zdarzyć
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Leżało moto do góry kołami?
      Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
      No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
      sigpic

      Komentarz


        #4
        od kiedy go mam gleby nie bylo (ok 6 mies.)

        Komentarz


          #5
          Sprawdź co jest na dnie airboxa i czy wężyk spustowy działa poprawnie.
          Był Junak M10, WSK125, potem xt600z i xtz750 aż w końcu przyszło nawrócenie, lc4 620 sc, exc 520, a teraz
          No i oczywiście WSK 125 73' jest nadal, fajnie powspominać szczeniackie czasy
          sigpic

          Komentarz


            #6
            no właśnie chyba nie do konca rozumiem rolę tego wężyka.... dlaczego on jest zatkany? dziś zerknę do airboxu

            Komentarz


              #7
              Zatkany jest dlatego żeby silnik nie ciągnął tamtędy brudnego powietrza spod koła. Co jakiś czas trzeba koreczek wyjąć i nazbierany olej zutylizować. W zależności od stanu technicznego silnika będzie to naparstek, kieliszek lub kielich
              Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
              Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

              Komentarz


                #8
                czaje dzięki,
                wlaśnie zaglądnąlem do airboxa - lekko wilgotny od oleju fragment dna, ale generalnie czysto i sucho, żadnych kaluży oleju.... zaraz węzyk odetkam zobaczymy co wyplynie....

                - - - Zaktualizowano - - -

                Korek był na miejscu. Wylało się ~20ml (tak na oko bo oczywiście mi się rozlalo)

                no i teraz jak to rozumieć?
                miejsce 'zrzutu' pasuje idealnie - pokrywa sie z rurką mniej więcej, upalanie bylo odść mocne... rzygnął gdzies bokiem?
                czy to dopuszczalne?
                Motor nie dymi nawet kręcąc go b.wysoko.

                Komentarz


                  #9
                  Mogło być trochę za dużo oleju w układzie i przy wyższych obrotach wyrzucił trochę. Jeżeli nie ma wycieków gdzie indziej na uszczelnienia a oleju nie ubywa jakoś więcej to spoko. Co do pomiaru to ten z manualną sprawdza się przy silniku względnie nowym i idealnym. Najlepiej sprawdzać go po takiej dłuższej jeździe gdy jest pewność,że pompa już zbiornik w ramie napełniła. Żeby mieć punkt odniesienia to po wymianie oleju gdy wiesz,że na pewno jest tyle ile ma być robisz 15 km dajesz mu chwilę popracować na wolnych i sprawdzisz. Od tej pory już wiesz ile na bagnecie to jest ok.
                  Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                  Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                  Komentarz


                    #10
                    dzięki ;-)

                    Komentarz

                    Pracuję...
                    X