Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

klekotanie z prawej strony, jakby z rozrządu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    #16
    Wydaje się, że olej wymieniony tylko na fakturze. Po ponad 10kkm zdegradował się tak, że zużycie rośnie niekontrolowanie.
    Najprostsze i jednocześnie konieczne to wymiana oleju na cięższy. Kontrolnie zalej go 20W50.
    Proponuję Penrita: https://bajamoto.pl/product-pol-2671...QaApaqEALw_wcB

    Kontrola filtra oleju prawdę Ci powie...
    Ostatnio edytowany przez Lis; 4923.

    Komentarz


      #17
      wymieniony na fakturze, albo mechanik miał pierwszy raz do czynienia z tereską . nie doczytał i nie odkręcił drugiej śrubki spustowej obok filtra i nie wszystko zleciało. szybko , szybko poskręcał , nie pomyślał dlaczego mniej oleju zleciało i litr starego zostało.
      ja tak własnie za pierwszym razem zrobiłem... tylko od razu coś mi nie pasowało bo w bańkę po oleju zlewałem i coś mało mi się wydawało ( a przed wymianą na pewno miałem dobry stan)

      Komentarz


        #18
        Jeszcze jedno, jak robiłeś te 10kkm to nie było dolewek?

        Komentarz


          #19
          Były, ale rzędu 0.4-0.5 l na 1kkm, wydawało mi się że te stare silniki tak maja.

          Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


            #20
            No to i może zmienili ten olej, tylko konsumpcja wzrosła 100%. Przez wydłużenie interwałów.
            Ogólnie masz b. duże spalanie i nie liczyłbym na cuda. Przez zmianę oleju może wrócisz do porzednich dolewek.
            Jeśli wiążesz plany z motocyklem, szukałbym już silnika z TDM. Chyba, że chcesz się bawić w remont.

            Komentarz

            Pracuję...
            X