Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hałas po zmianie oleju

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Hałas po zmianie oleju

    Witajcie, zmieniłem olej na 15w50 i na całkowicie zimnym silniku po odpaleniu słychać charakterystyczne cykanie. Po około 40 sekundach odgłos się uspokaja, nie wiem jaki olej był wlany wcześniej, poziom oleju jest prawidłowy.
    Skąd może dobiegać dźwięk? Zmienić olej na inną lepkość? https://youtube.com/shorts/mRcFpowWe4E?feature=share film z pracy silnika

    #2
    Się zrobi 20 na plusie to nie będzie cykać. Sprzęgło klei?
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      Jest delikatne szarpnięcie jak wrzucam jedynkę z luzu, ale po wrzuceniu nie czuje żeby ciągnęło.

      Komentarz


        #4
        Olej jak na tę temperatury trochę za wysoki indeks ma. Kiedyś 660'tka też na takim jeździłem ale zimą to słabo się spisywał. Następny weekend będzie już ciepło i to powinno zniknąć. Jeżeli nie będziemy myśleć dalej
        Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
        Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

        Komentarz


          #5
          Będę obserwował, na późną jesień pewnie będzie trzeba wrócić na niższą lepkość.

          Komentarz


            #6
            Jakoś tak dziwnie słychać ten dźwięk, jakby z filtra oleju. Moim zdaniem wypada sprawdzić czy jakiś wadliwy się nie trafił.
            "Na dobry początek - jedź na koniec świata"

            Komentarz


              #7
              Filtr oleju wygląda w porządku. Dzisiaj przysłuchiwałem się jeszcze raz, wydaje mi się że dźwięk dobiega z pod prawego dekla, bardziej od strony wahacza.

              Komentarz


                #8
                Zrób tak. Zanim uruchomisz zimny silnik to rozklej sprzęgło. Tzn. wrzuć jedynkę i przy wciśniętej dźwigni sprzęgła ciągnij motocykl do tyłu aż nie poczujesz aż tarczki puściły. Wtedy uruchom silnik i posłuchaj czy dalej cyka. Na moje to sklejone tarczki z wewnętrznym koszem tak hałasują. Czy jest różnica po wciśnięciu dźwigni?
                Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
                Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

                Komentarz


                  #9
                  Dzięki za sugestię, jutro sprawdzę na zimnym.

                  Komentarz


                    #10
                    Niestety nie przyniosło to żadnych pozytywnych efektów, przepchałem go 2x do tyłu po 5 m na wrzuconej jedynce trzymając wciśniętą klamkę sprzęgła zrobię płukankę i wleję 10w40 zobaczę jaki będzie efekt.

                    Komentarz


                      #11
                      Miałeś rację, zrobiło się cieplej i te dźwięki ustały.

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X