Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Yamaha XTZ 660 1992r wyciek oleju z czujki biegu neutralnego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Yamaha XTZ 660 1992r wyciek oleju z czujki biegu neutralnego

    Witam, Panowie od jakiegoś czasu zauważyłem , że delikatnie cieknie mi olej z czujki biegu neutralnego, co kilka dni delikatna plamka - kapie po przewodzie. Zmieniłem śrubkę bo tamta była zajechana i później się okazało, że luźna, ale nic to nie pomogło. Pytanie 1 - czy to olej z silnika czy ze skrzyni? Żeby zaraz nie było że skrzynia chodzi na sucho. Pytanie 2 - jak to naprawić? Myślałem żeby położyć motor na boku odkręcić śrubę i zobaczyć jak stan podkładki. Miał ktoś z tym jakąś styczność, doświadczenia? Dzięki za odpowiedzi !

    #2
    W tym motocyklu silnik i skrzynia mają wspólne smarowanie tym samym olejem. Żeby coś się zatarło to ten olej musiałby lecieć ciurkiem więc spoko. Co nie znaczy,że nie trzeba tego naprawić. Jak wrócę to zobaczę skąd to może podciekac bo tak z głowy nie pamiętam a wycieków to z tej strony nie miałem
    Edit. Tam zwykła miedzianka jest. Wymień i po kłopocie. Oleju spuszczać nie musisz. Tu zdecydowana większość przy zgaszonym silniku jest na górze w ramie. To co jest na dole nie sięga tak wysoko, starczy jak motocykl przechylisz. Podkładkę daj nową , względnie podgrzeje nad gazem starą do wiśniowego koloru i ostudź w zimnej wodzie. Dokrecaj z wyczuciem albo kluczem dyno jeżeli masz
    Ostatnio edytowany przez piotr13; 156.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz

    Pracuję...
    X