Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

XTZ 660 (93r.) - czujnik temperatury płynu chłodzącego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    XTZ 660 (93r.) - czujnik temperatury płynu chłodzącego

    Dzień dobry Wszystkim,

    Czy w serwisówce czasami nie ma błędu w opisie sprawdzania czujnika temperatury?

    czujnik.jpg

    U mnie dobiłem do 104,5şC i nie było połączenia obwodu.

    1622205001410.jpg

    Wyrzuca mi płyn po rozgrzaniu. No i bardzo późno włącza się wentylator (jak już cieknie połączeniami).

    Może ktoś miał podobny problem, więc proszę o pomoc...

    #2
    Stawiam na korek chłodnicy. Kolega miał podobny objaw, nawet pompę wody podmienialiśmy. Wymiana korka rozwiązała problemy.

    Tu masz sprawdzony zamiennik: https://intercars.pl/produkty/185450...tVcUn78MoUA#mi

    Komentarz


      #3
      Mój drugi punkt zaczepienia to też korek. Ale na razie sprawdziłem czujnik. W korku bardzo ciężko nacisnąć sprężynę więc na pewno nie trzyma 1.1 bara tylko więcej. Bo węże są twarde.
      Ale jak mishieck myślisz? Czy jak zagrzeje na postoju bez korka i nie wywali płynu to na 100% korek?

      Komentarz


        #4
        Korek jest potrzebny do prawidłowej pracy układu. W układzie ciśnieniowym temperatura wrzenia płynu jest wyższa niz 100 stopni (dlatego korek jest na 1.1 bara, a czujnik sprawdzasz na 105 stopni). Majątku nie kosztuje - zacząłbym od tego.

        Komentarz


          #5
          Korek już zamówiłem. Jutro na rano ma być. Co z tym czujnikiem zamontować go czy wymieniać?

          Komentarz


            #6
            A który dokładnie to czujnik? Bo są dwa. Jeden odpowiedzialny za pomiar temperatury i nie ma wpływu na prace układu. I drugi (termowlacznik) odpowiedzialny za włączanie wiatraka. Ten jest ważniejszy.

            Generalnie to czujnik bym wkręcił i zobaczył co się będzie dziać na nowym korku.

            Komentarz


              #7
              Czujnik to ten, który włącza wentylator.
              Ok. Zmontuje wszystko i poczekam do jutra na nowy korek i przetestuje.
              Dam znać co wyszło. Na tą chwilę - wielkie dzięki.

              Komentarz


                #8
                Hey Mishieck,

                Korek wymieniony.
                korek.jpg
                Płynu nie wyrzuciło. Będę dalej obserwował.
                Wentylator załącza się przy takim wskazaniu.
                zegar.jpg

                Dzięki za pomoc...

                Komentarz


                  #9
                  Czyli prawidłowo. Jeździć, obserwować. [emoji106]

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X