Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[1200] Gmole dedykowane do tego motocykla.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    [1200] Gmole dedykowane do tego motocykla.

    Cześć,
    tak mnie naszło, że może zrobić wątek, w którym można by porównać różne wykonania gmoli dedykowanych do Super Tenery. Z opisem co to za producent. Ja moją ST kupiłem z oryginalnymi gmolami Yamahy i robią wrażenie mało chroniących moto, natomiast dają duże możliwości montażu dodatkowego oświetlenia .
    GmolYamaha.jpgGmolYamaha2.jpg
    Zdjęcia załączyłem z jakiegoś ogłoszenia z internetów, bo swoich zdjęć jeszcze nie zrobiłem. W przypadku tych gmoli właściwie chroniony jest tylko dół silnika (być może to jest to najważniejsze), plastiki obok baku raczej wszystkie oberwą.

    Wiem, że są różni producenci i różne wykonania. Jak jest z waszymi gmolami? Mieliście okazje przetestować ich skuteczność? Nie będę się krył, że ten wątek założyłem po to by zrobić trochę rozeznania w rynku, bo nie ufam tym gmolom, które mam i chciałbym zainwestować w takie, które moim zdaniem lepiej ochronią motocykl podczas upadku.
    "Dzieci należy trzymać z dala od Internetu. Od dzieci Internet głupieje..."

    #2
    Zależy kto czego oczekuje od gwoli. Czy zachowania ładnego wyglądu motocykla czy możliwości kontynuacji podróży po wywrotce. Na moje to tego rodzaju osłony przede wszystkim mają chronić kartery ,chłodnicę, dźwignie,pompę wody i zbiornik paliwa. Jeżeli przy okazji ochronią plastiki to super. Bo są i takie gmole co zachowają plastiki ale zdeformują ramę, urwą chłodnicę itp.
    Jeżeli jest jeden cylinder to pozostaje tylko jeden wybór...
    Jeżeli jest wybór to mogą być nawet cztery...

    Komentarz


      #3
      W FJ1100 mam takie maleństwa:

      Fehling gmole Yamaha XJR 1200 1300.jpg

      Motocykl i ja przeżyliśmy 4-5m lot... osobno. W moto ucierpiało przednie zawieszenie, tylko.
      Także, może gmole mogą nie wyglądać na solidne, ale takie być.

      Komentarz

      Pracuję...
      X