Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nieprzyjemne odgłosy podczas jazdy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

    Nieprzyjemne odgłosy podczas jazdy

    Witam, piszę ten temat ponieważ chyba nie mogę się pogodzić z tym co się dzieje, czy w waszych Tenere 660 z 1992 też są takie dziwne rzęźnienia podczas jazdy? Jak przeciągnę na obrotach trochę dłużej to zaczynają się rzęzienia, tzn nieprzyjemne odgłosy drgania baku, lampy przedniej itp. Tak samo jest w przypadku gdy motorek spada z wysokich obrotów. Pytanie czy brakuje jakichś podkładek mocowań, czy to już kwestia wieku bo motorek ma prawie 30 lat ? Dajcie znać Panowie i ewentualnie Panie jak można to rozwiązać. Dziękuje za odpowiedzi

    #2
    U mnie jakieś elementy wchodzą w wibracje przy około 3,2 tys. obr/min i też pojawia się taki nieprzyjemny dźwięk.

    Komentarz


      #3
      Mam tak samo. Ale cały czas walczę z tym. Sprawdź dokładnie mocowanie zbiornika przy siedzeniu (dwie śruby). Tam nie może być kontaktu śrub ze zbiornikiem (założyłem tam taką grubą gumę). Zweryfikuj też korek zbiornika (wyrzuciłem wszystkie ruchome elementy z niego). No i zauważyłem, że bardziej drży przy pustym zbiorniku.

      Komentarz


        #4
        Jeśli da się to wywołać na postoju, to pomacaj, podociskaj różne elementy imoże uda się namierzyć.

        Komentarz


          #5
          U mnie właśnie też powyżej 3k obrotów jakieś takie wkurwi**** drgania, i na postoju i w jeździe. z tego co kojarzę na tym mocowaniu zbiornika jest taki listek gumowy, u ciebie jest to samo?

          Komentarz


            #6
            Mnie też wkurzały brzęczenia. Ujawniały się jak jechałem powoli na dwójce, taki luz i obserwacja widoków a tu bzzzz....
            Podkładałem jakieś gumy skręcając owiewki ale to nie było to.
            Lampa w swoim mocowaniu nabrała luzu (na regulacji wyżej-niżej/p-l) i wpadała w wibracje.
            Bez obciążenia (na luzie) nie wibrowało.
            Chodzi o te miejsca:
            lampa.jpg
            Dałem tam odpowiednie sprężynki które wybierają luz i nakrętki.
            Niestety nie zrobię teraz fotki, może ja zdejmę czaszę.

            Komentarz

            Pracuję...
            X